46

(2 odpowiedzi, napisanych ETC Congo / ETC Cobalt)

Zdarza się. To zwykły pecet na windowsie czasami lubi się wywalić. Standardowo na starcie lubią się wywalić ekrany, trzeba resetować stół.

47

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Podłączone jest prawidłowo górny to wejście, dolny wyjście. Tak jak w większości urządzeń. Ktoś chyba podmienił obudowę wtyczki.

48

(32 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Wyszperałem konwerter  Artnet - Dmx do własnego montażu.
Można kupić gotowca  http://shop.ulrichradig.de/Bausaetze/AV … usatz.html
albo samemu wyprodukować  http://www.ulrichradig.de/home/index.ph … artnetnode

Jeśli ktoś ma czas i ochotę może to sobie przetestować.

49

(5 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie konwencjonalne)

W zależności od efektu jaki chcesz uzyskać masz trzy możliwości: pomiar światła padającego, odbitego i pomiar matrycowy. Ostatni pomiar właściwie przydaje się tylko fotografom. Do pomiaru światła padającego najlepiej przydaje się luksomierz ustawiasz sondę w miejscu gdzie chcesz zrobić pomiar i mierzysz. Przydaje się to na przykład dla orkiestr jeżeli chcesz ustawić równe oświetlenie nut.
W teatrach mierzymy głównie światło odbite. W tym celu zaopatrujesz się w szarą kartę Kodaka (http://allegro.pl/kodak-r-27-grey-cards … 44182.html) i tak manipulujesz światłem aby w wybranych punktach pomiar światła na szarej karcie dawał takie same wartości. W tym zawodzie można trochę przyoszczędzić i wykonać szarą kartę we własnym zakresie a to dlatego, że oko ludzkie ma zdecydowanie większy zakres tonalny niż filmy i cyfrówki, więc te kilka procent nie zrobi aż takiej różnicy. Otwierasz byle jaki program graficzny i wypełniasz obrazek wartościami R:128 G:128 B:128,  lub H:0 S:0, V:50. To  szare co uzyskasz drukujesz na dobrze skalibrowanej drukarce, koniecznie na jak najbardziej matowym papierze i masz 18% szarą kartę.
No ale trzeba pamiętać, że przeważnie światłomierze skalibrowane są na 13% więc dla wartości powyżej RGB:115 a V:45 i mamy 13% szarości. Sam głównie używam szarej 18% , bo niestety moje reflektory różnie świecą, a w sztuce gdzie świeci kilkanaście punktów i różnica w świetle sięga 20% to porażka smile.

50

(8 odpowiedzi, napisanych Wynalazki, Wynalazcy)

W tych panelach prawdopodobnie są zwykłe diody, zresztą podobne tworzy Eurolite. Jeżeli chcesz robić panele na 1W diodach to pamiętaj, że po złożeniu kilku paneli światło może zabić oglądających (no może nie zabić ale i tak mało co zobaczą). Fajnie to będzie wyglądało po warunkiem, że nie będzie się na to patrzeć albo wizualizacja będzie się odbywała w dzień.
Zawsze możesz spróbować rozwiązania od tej strony używając takiej taśmy:
http://pl.revolution-tech.com/produkty/ … ne-32_pro/
Przeliczałem koszty i niestety w porównaniu z chińszczyzną http://www.td-lighting.com jestem bez szans.  Dostałem ofertę tej firmy po opodatkowaniu tego w Polsce cłem, Vatem i innymi pierdołami wyszło mi, że produkowanie takich lampek to czysta praca hobbystyczna.
Jedyne czego nie znalazłem u chińczyków to podróbki Sunstripów i Jaragów. I w tym temacie to jeszcze ma sens bo koszt takiej samoróbki Sunstripa jest niewielki.
Jeszcze jeden aspekt zabawy z AVR jest taki, że dużo chińczyków zbudowanych jest na AVR i po zapoznaniu się jak to działa można serwisować takie sprzęty od ręki. Oczywiście dotyczy to małych firm, gdzie takich urządzeń jest niewiele i nie ma czasu czekać na serwis bo sprzęt musi zarobić na siebie, zanim całkiem go szlag trafi.

Tak na marginesie twoje projekty ruchomych głów natchnęły mnie myślą aby skonstruować głowę ledową ale jak chińczycy proponują głowy na ledach Edisona za połowę tej ceny którą zapłaciłbym w Polsce za same ledy to witki opadają.

51

(5 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie konwencjonalne)

Panowie zależy do czego potrzebujecie światłomierza, bo może zwyczajnie wystarczy wam zwykły luksomierz za kilkaset złotych. Jeżeli chcecie pchać się w zawodowe światłomierze fotograficzne to zdecydowanie radziłbym kupić coś z kolorymetrem czyli Kenko KCM-3100 za ok. 3500zł. Czasem na ebayu można trafić za małe pieniądze staruteńką ale jarą Minolte Color Light Meter.  Światełko można pomierzyć nawet ruskim Świerdłowskiem natomiast pomiar temperatury barwowej światła to ostra jazda zwłaszcza w teatrach, jeżeli miesza się ledy  i żarówki.

52

(8 odpowiedzi, napisanych Wynalazki, Wynalazcy)

Jeżeli uda ci się to zrobić taniej niż to:
http://prosklep.pl/product/do_150_mw_23 … h_panel_16
to oczywiście ma sens.  Sam mam podobne sterowniki na atmedze ale do używam ich do sterowania 8 ledami rgb albo moją podróbką Jaraga smile.  Jednak podstawową wadą tych sterowników jest mruganie. 

Skoro już jestem w temacie, to Michał wiem, że bawiłeś się w przeróbki skanerów mogę na priv.

53

(49 odpowiedzi, napisanych Ridery polskich wykonawców - oświetlenie do 2012)

No ludzie to nie dokładnie jest tak jak piszecie. Problem bierze się stąd, że duża część małych firm podpisuje umowy na obsług imprez "w ciemno" bez żadnej informacji o imprezie. Na zasadzie "zrobimy wam tą imprezę tanio bo jeszcze konkurencja nam podbierze", później zaczynają spływać ridery i wtedy się zaczyna miauczenie "ja, pitole co ten Kiju wymyślił, przecież my tego nie mamy i to nasz będzie w cholerę kosztować". A wystarczy, jak napisał Kiju, odpowiednio rozsądne podejście w kwestii zarządzania i nie pchanie się w ciemno. Bo z punktu firmy obsługującej co mnie obchodzi ile to będzie kosztować, to sprawa organizatora. Jeżeli nie ma kasy niech tego ni robi. Bo powielanie opinii, że wypasione ridery to przesada szkodzi tylko i wyłącznie firmom obsługującym koncerty.
DLATEGO, że utwierdza organizatorów, iż technika powinna kosztować niewiele. I dla organizatora wydanie 100 tyś. na gwiazdę to nic ale 40 tysiaków na technikę to już zdzierstwo. Efekt jest taki, że technika zapieprza za pół darmo. Jeżeli ktoś uważa, że kupując urządzenia po kilkadziesiąt i kilkaset tysięcy opłaca mu się robić imprezy za grosze to gratuluję strategii zarządzania. Wtedy wystarczy stwierdzić "my tego nie robimy", organizator będzie musiał poszukać kogoś kto "udźwignie" rider i wtedy się nauczy już za konkretne pieniądze.
Pomijam oczywiście te agencje i organizatorów, którzy wiedzą ile to kosztuje i szukają jelenia, bo przecież cała sztuka w tym żeby nie stać się jeleniem.
Kolejne narzekanie po co ten cały sprzęt otóż jak napisał Kiju teraz przyjmujemy zespoły, nie z koncertem (jak dawniej)  tylko z całym show (po polsku - z widowiskiem?). Dlatego te miliony zajebiście grających zespołów nie robią kariery bo nie mają całej oprawy a patrzenie przez kilkadziesiąt minut na kilka osób stojących na scenie, wybaczcie jest nudne. Zwłaszcza na imprezach plenerowych gdzie z kilkudziesięciu metrów wokalista przypomina mróweczkę. Dołóżcie do tego ciemną scenę i po prostu wypas koncert. Gdyby tak było to wystarczy organizować koncerty kapel ludowych i kół gospodyń wiejskich, bo co to za różnica. Rożnica jest tak, że Feel przyciągnie na  koncert z kilka tysięcy ludzi więcej niż wszystkie pozostałe zespoły przez 3 dniową imprezę.

54

(22 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

W temacie multitooli jeśli kogoś interesuje od dzisiaj do kupienia: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl … _17642.htm
Wiadomo, że Leatherman to nie jest ale za taką cenę. Sprawdziłem wygląda solidnie i nawet da się tym pracować.

55

(32 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Pomierzyłem te robaki luksomierzem, więc mam pewność, że tak powiem czarno na białym. Nie znaczy to, że 160 jest zła, sprawdza się o wiele lepiej niż 250, zwłaszcza, że nie ma aż tak dużej różnicy w pomiarze. W dodatku z powodu rozmiaru i wagi jest bardziej mobilna i da się zamontować prawie wszędzie a 250 to jednak trochę urządzenia jest. W pierwotnym planie moje 250 miały być używane na miejscu, teraz dużo jeżdżą a prawie zawsze nie ma ich gdzie zamontować więc teraz kupiłbym 160 smile. Są też dużo szybsze co w klubach często jest bardzo istotne.

Chociaż ostatnio miałem w łapkach Elation Spot 5R i do klubu to zastanawiałbym się jeszcze nad tym lub spotami 5R ADJ. Wbrew temu co narzekają niektórzy mam trochę sprzętu ADJ i nie rozsypuje się tak jak głosi opinia. A że tani był to się nad nim nie rozczulam tak jak nad martinami.

56

(32 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Dokładnie tak jest Club Spot 250 świeci słabiej niż 160. Natomiast Color Spot świeci dużo lepiej. Porównywałem wszystkie trzy bo niektórzy nie widzieli Color Spota, a snuli Urban legends. Ba chcieli mi wcisnąć te 160, dopiero jak zakupiliśmy Robaki i ustawiliśmy jedne obok drugich mogli wreszcie się przekonać.
Color Spoty radzą sobie nieźle nawet razem z Macami 700. Jedynie brakuje mi w nich zooma. Natomiast po spatchowaniu zgodnie z ustawieniami w instrukcji tarcza zawsze ustawiała się dokładnie pomiędzy dwoma kolorami.  Trzeba było usiąść i poprawić patche, problem nietrafiania został rozwiązany.

57

(23 odpowiedzi, napisanych O oświetleniu)

Mam Proxime jak i Eurolite oba sprawują się bez zarzutu już 2 rok, często pracują całą dobę non stop. Zresztą zrobiłem sobie splitter podobny do Proximy, który przechodzi fazę testów,  jak na razie bez problemów.

58

(16 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

W temacie MagicQ. Potrzebuję softu do sterowania ledami w stylu Chamsysowego pixel mappingu. Czy ktoś uzywał tego programu do mapowania ledów i może mi o tym programie coś bliżej napisać?

59

(20 odpowiedzi, napisanych O oświetleniu)

Witam

http://www.youtube.com/watch?v=flVBacs7 … re=related

Interesuje jakimi światełkami zrealizowano ten efekt z tyłu, który tak szeroko rozrzuca białe promienie. Czy to są, jak myślę, głowy z optyką o dużym kącie świecenia? Czy może jakiś inny efekt?

60

(13 odpowiedzi, napisanych ETC Congo / ETC Cobalt)

O dongla pytaj w Elwo ale z tego co widziałem na necie ETC rozprowadza klienta w komplecie z donglem i prawdopodobnie trzeba nabyć to razem.
"ETC does not offer a dongle-only product at this time"