1

Temat: Sterownik Dmx

Witam.

Mam do was (forumowiczów) pytanie wink.Posiadam obecnie sterownik Scanic club roatry 12 zapełniony po brzegi pamięcia oraz urządzeniami max do 12 mam 12,padają przyciski itp.I chodzi o to ,że ta ilość urządzeń jest zbyt duża i brakuje mi miejsca  mam 6 chase'ów juz są zapelnione.Ten sterownik ogranicza mi możliwości,dlatego muszę zakupić jakiś mocniejszy i będę sterował po prostu dwoma na raz bądz tym jednym lepszym.Mój budżet to tak gdzieś tak do około 1000,1100 zł.Upatrzyłem sobie ten http://www.elationlighting.com/ProductDetails.aspx?Category=&ItemNumber=1224  lub ten http://www.behringer.com/EN/Products/LC2412.aspx lecz ten w tym drugim nie wiem do ilu urządzeń może obsługiwać ten sterownik.Ktoś gdzies na YT pisał pod filmem o jakimś grupowaniu do 12 urządzeń ale nie wiem już sam,dlatego chcę się wesprzeć wami.Co o nich myślicie ?

Z góry dziękuje Damian.

Ostatnio edytowany przez Fago (2011-01-29 20:38:30)

2

Odp: Sterownik Dmx

w tym przypadku zakupiłbym dotykowy monitor , kupił przejście usb->dmx zainstalował np chamsys-a  i napierd..   nie myśląc ile mam jeszcze wolnych kroków , ile chasów itp ...

3

Odp: Sterownik Dmx

http://allegro.pl/show_item.php?item=1435535390

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

4

Odp: Sterownik Dmx

Ok dzięki za propozycje wink Czyli najlepiej by było zakupić laptopa i jakieś kontrolery typu korg czy behringer ? I może jeszcze jak starczy kasy ten dotykowy monitor.Ciekawa ta twoja konstrukcja Freestyler smile Pomyślę jeszcze ale naprowadziliscie mnie w dużym stopniu na lepszą drogę za to wielkie dzięki.Sam już kiedyś coś takiego chciałem przerabiać tylko zastanawiałem się czy konwerter z dabu czy entteca pro cos takiego za 800 zl.Może jak trochę kasy przybędzie to pomyśle nad tym smile Jeszcze raz wielkie dzięki.

A i jeszcze jedno czy po przez taki program i te przystawki będe w stanie szybko dostać się do chasów czy scen albo do danego urządzenia żebym mógł zrobić coś na żywo,tego się z lekka obawiam

Ostatnio edytowany przez Fago (2011-01-30 10:41:20)

5

Odp: Sterownik Dmx

Osobiście polecam Magicq PC chamsysa, do tego monitor dotykowy albo 2 i można sie fajnie pobawić.

6

Odp: Sterownik Dmx

na pewno dużo szybciej i bardziej wydajnie będziesz pracował na chamsysie niż na tych małych stolikach

zainstaluj sobie na kompie i zobacz
to nic nie kosztuje a możliwości są ogromnie różne
to tak jak porównywać Fiata 126 i np. AudiA4

weź manuala i powoli dojdziesz co i jak i już nie będziesz chciał kupować tych stolików

powodzenia

7

Odp: Sterownik Dmx

Ok zobaczę dzięki wink A konwerter jaki polecacie ? Ten z Dab'u czy może Enttec ?

8

Odp: Sterownik Dmx

W temacie MagicQ. Potrzebuję softu do sterowania ledami w stylu Chamsysowego pixel mappingu. Czy ktoś uzywał tego programu do mapowania ledów i może mi o tym programie coś bliżej napisać?

9

Odp: Sterownik Dmx

http://www.youtube.com/watch?v=Vymhi5-aRIA

10

Odp: Sterownik Dmx

Sory,że przerywam temat mapowania wink Ale męczy mnie cały czas tam myśl czy w Chamsysie zrobię coś szybko na żywo.Kiedyś jeden z użytkowników tego forum pisał mi ,że warto czasami "łupnąć" blinderami czy czymkolwiek słysząc ,że zbliża się jakiś breakdown czy ostry bądź spokojny moment w nagraniu.Czy przystawki typu korg,behringer wystarczają na tą ilość suwaków i przycisków w chamsysie albo czy w dotykowym wyświetlaczu suwak będzie działał tak szybko jak taki prawdziwy?Przepraszam z powtarzające pytania ale nurtuje mnie ta myśl.

Ostatnio edytowany przez Fago (2011-01-30 15:49:47)

11

Odp: Sterownik Dmx

w chamsys klawisze od F1 do F10  odpowiadają playbackom od 1 o 10 więc jakieś szybkie zmiany są ok....  zresztą potrzebujesz coś szybko zaprogramować to daje głowę że pójdzie to sprawniej i efektowniej niż na sterowniczku nad którym się zastanawiasz ! do twoich potrzeb wybrałbym dotykowy ekran i jakiś soft a jest tego sporo . chamsys , etc , stara ale jara wersja GrandMA , czy znany już każdemy vector PC smile

12

Odp: Sterownik Dmx

Ok a konwerter do tego jaki najlepiej Enttec za 800 czy 700 co mnie z lekka przerasta czy może ten z Dab'u z separacją gwalniczą za 148 zł ?
A tak wógóle to może rozjaśnię sprawę obecnie posiadam taki zestaw oświetlenia :
6 parów 64 led 4 skanery 2 lasery  ,strobo,kolorowy doświetlacz adj i inne ledow'e swiatelka itp.W sumie jest tego 12 sztuk.I się tak zastanawiam czy jest sens żebym aż tyle kasy wydawał na laptopa,ekran dotykowy,system operacyjny,konwerter?Wiem ,że rezultaty tego były by super ale budżet mnie przerasta.
Obecnie ten mój mały sterowniczek smile Wystarcza mi do robienia czegoś manualnie,ale potym jak doszły pary to wysiadam ja i sterownik,dlatego pomyślałem żeby może dokupić Elation Operator 192 i bym sterował dwoma na raz bo ten Elation Pro za 1000 cos złotych o ,którym już wcześniej wspominałem jest bodajże gorszy od mojego ma 96 scen do zaprogramowania a w obecnym mam ich aż 240.Interesuje mnie również Behringer LC2412 tyle ,że nie wiem do ilu urządzeń może on obsługiwać i czy jest to prawdą że ma on do zaprogramowania tylko 120 scen jeśli tak to również odpada:( Może i źle zrozumiałem instrukcje w co wątpię.Wie może ktoś coś o nim?
Wiem,że chcieliście mi pomóc z tym Chamsysem i ekranem ale nie mam tyle kasy żeby zakupić to wszystko.Dlatego wracam do wersji z tymi poprzednimi sterownikami czyli Behringer LC2412 bądź Elation Operator 192.Wiem ,że może to dla was być smieszne ,że na forum na którym świetlicy sterują na konsolach po 10,20 tys złotych bądz więcej,ja pytam się o sterowniki nie przekraczające ceny 1100 zł.No cóż ale od czegoś trzeba zacząć.

13

Odp: Sterownik Dmx

możesz kupić sobie DAB-a do tego chamsys za darmo z strony producenta ... na laptopie (zwykłym ) możesz mieć te twoje skanery i np ledy a resztę na sterowniku z suwakami  za rok ten elation czy cos innego też będzie już nie wystarczający  ,, więc koszt inwestycji to dab
napisz tez gdzie te światełka masz ,, czy to dyskoteka czy jakiś mobilny malutki zestaw ?

14

Odp: Sterownik Dmx

Swiatla mam w domu w pokoju wink  jestem raczej mobilny to tu to tam różnie.

Ostatnio edytowany przez Fago (2011-01-30 20:34:01)

15

Odp: Sterownik Dmx

Ok uderzę w laptopa masz racje za rok może być za słaby bo nigdy nie wiadomo dzięki Bart_krk.