Temat: Połączenie Congo ---- Laptop

Witam mam kłopot z podłączeniem po eternecie laptopa pod Congo. Pulpit widzi laptopa i odwrotnie. Jednak oba sytemy widziane są jako serwer. Gdzie to przełączyć aby laptop był podrzędny. Chodzi mi o takie połączenie abym z laptopa mógł sobie wysterować obwody z pulpitu zmienić scene itp ..... Pozdrawiam

2

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Który Congo? Po co takie połączenie?

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Duży Congo soft 5.0. Połączenie po to abym na przykład ze sceny mógł sobie wysterować kanał lub zmienić scenę świetlną ......

4

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Przepraszam ale... jaki jest cel takiego działania?
Z ciekawości pytam, bo nie bardzo rozumię samą idee- po co do tego celu używać laptopa?

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

5

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

chodzi pewnie oto że kolega weźmie laptopa na scenę i tam z boku będzie mógł sterować stołem bez jego tam targania. Przydaje się bardzo jak jest mało rąk do pracy.

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

6

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Tylko, że Congo ma opcję darmową, która pozwala sterować z laptopa bezpośrednio DMX. Interfejst USB->DMX polskiej produkcji kosztuje coś koło 100 zł, zachodniej coś koło 300 zł. Więc nie wiem czy jest sens spinać laptopa z Congo. Chyba, że to ma być opcja backupu w razie jakby się główny stół zawiesił.

7

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Wiesz, po co plątać się w kablach, wystarczy użyć WLAN i problem jakichkolwiek kabli odpada ( potrzebny jest tylko router za 100 :] )

Ostatnio edytowany przez avekamil (2009-04-28 08:36:18)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

8

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

A co za różnica czy kabel czy wifi ........ Nie mogę połączyć po kablu bo tak prubóje. Mam ruter z wifi tylko go nie podłączam, robie testy na skrosowanym UTP. Mam przelotek na USB, jednak wejście DMXa mam w kabinie a nie scenie więc mija się to z celem. Po połączeniu oba systemy widziane są jako serwer. Wieczorem jestem w pracy mogę zrobić skriny ........ Opcja backupu też wchodzi w gre, jednak na razie musi to zadziałać.

http://www.krzysztofstefan.pl/pliki/congo.jpg

Ostatnio edytowany przez Krzysztof (2009-04-28 16:54:01)

9

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Domyślam się, że chcesz połączyć Congo i Laptopa jako klient-serwer. Niestety z tego co piszą na ETC takie połączenie jest możliwe tylko z jeżeli posiadasz dongla do klienta. Wtedy najprawdopodobniej oba urządzenia same się ustawią w tym trybie. Bez dongla pewno będą działać tylko jako dwa serwery lub laptop jako backup.

10

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

A można to gdzieś zakupić w Polsce ??

11

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Witam

Jeżeli potrzebujesz odpalać poszczególne obwody ze sceny lub widowni w celu ustawienia kierunków reflektorów.
Do idealnie do celu nadaje się zdalne sterowanie DMX512 firmy DAB-system, używamy tego w teatrze od wielu lat.
Urządzenie to można wpiąć w dowolne miejsce linii DMX512, działa z każdą konsoletą.

AB

12

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

O dongla pytaj w Elwo ale z tego co widziałem na necie ETC rozprowadza klienta w komplecie z donglem i prawdopodobnie trzeba nabyć to razem.
"ETC does not offer a dongle-only product at this time"

13

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Krzysztof napisał/a:

Duży Congo soft 5.0. Połączenie po to abym na przykład ze sceny mógł sobie wysterować kanał lub zmienić scenę świetlną ......

Może lepiej sterowanie radiowe?
Client raczej służy do backupowania...

Michał Bystrzycki
--------------------

14

Odp: Połączenie Congo ---- Laptop

Dongl Clienta jest tylko klijentem, a dongl Servera moze byc serverem i backupem. jezeli jednak wysyłasz sygnał po sieci to bez dongla wersja pc po skonfigurowaniu z bramka dziala jako server  ale nadal operujesz w trybie offline ale dziala jak online.