31

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Kontynuując temat co sądzicie o dimerze firmy Proxima model PX095 wd. mnie jest bardzo dobry, ale chciałbym poznać opinie innych z branży.

Pozdrawiam

32

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

nie jest zły ... ale brakuje mu kilka watt chociaż do tych 3kw na kanał.  Nawet blinda nie podepniesz chyba ze zrobisz go na polowe żarówek lub 70% mocy..

33

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

podpoiłem blinder flasha 2600W świeciłem na 100% mocy, w dimerze co prawda na kanał jest 2300W ale nic się nie działo były to chwilowe wzbudzenia.

34

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Zależy do czego chcesz taki dimmer użyć...

35

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

12 x Par 64; 2 x obwód ACL z Par 64; 4 x Blinder Flash 2600W

36

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

No to wydaje się ok... Co do dimerów PXM ogólnie są one dość solidne, niewykazują jakiejś większej awaryjności

37

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

12 par 64 - przy lampie 1kw masz 12 kw(przy 500w 6kw), 2 obwody to 4 kw chwilowego, 4 blindery to 10,4kw chwilowego
zab typu C i wytrzyma.  B10 powinno po 1 sec pstrykać przy blinderach na 100% co innego jak są lampy ciepłe.

Ten bym zostawił ten na pary dokupił jeszcze jeden 6 kanałowy 101 lub 46 proximy i spał spokojnie podczas sztuki lepiej posiadać zapas niż człowieka na etat od wyskakujących (starodawnie nazwę) korków smile

38

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Jest tak sa dwa takie same dimmery czyli PX095 są to dimery 12-sto kanałowe 2300W na kanał, więc zapinam 2pary na jeden CH czyli 12parów na 6CH; na 2CH 2 x ACL-e; i na 4CH 4 x Blindy nie powinno wywalać korasów

bedą dwa takie same zestawy w razie w zawsze jest z czego porzeźbić wink

39

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Witam

Mam pytanie wszyscy chwalą produkty Agatu i ich dimery a ja chce zapytać o taka dolegliwość.
Ostatni wypożyczam dimer RC MAX 12 x 3.3 KW.
Owszem działa nie nagannie ale ostatnio .
Podczas klasycznego ciągłego świecenia 2 obwodów z tych 12  obciążonych każdy po 3 x naświetlacz 1kw czyli 3 KW na obwód.
Oba przygasają i za moment zapalają się i działają o.k lub 1 lub 2 x im się to jeszcze zdarzy w ciągu przedstawienia.
To zdarzenie nie następuje podczas zmiany sceny.
Z tych 12 obwodów w danej chwili są tylko te 2 wysterowane na jakieś 50-60 %.
Sterownikiem Jest Compulite Vector Blue.
I dziś zobaczyłem jeszcze coś że wyświetlacz w RC MAX podczas pracy jest mleczny nic na nim nie widać nie świeca się tez diody zasilania
ani dioda DMX a działa. Zasilanie tez jest o.k bo sam robiłem więc jestem pewien.

40

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

a co jest jak przełączysz na inne obwody, to samo zjawisko?
Takie zjawisko to uszkodzenie elektroniki w dimerach triaki puszczają, a że dwa tak samo, można to uznać chyba za przypadek jak na razie ( ta sama seria etc), przełącz na inne i poobserwuj zjawisko. Co do wyświetlacza to nie wiem czemu tak się dzieje. Akurat mam dwa identyczne i na wyświetlaczu wszystko widać u mnie, podczas pracy jałowej jak jest tylko podpięty do sieci, jak i również jak jest pod DMX i obciążeniem. Podam telefon jak chcesz do Wojtka z Agatu to da 100% diagnozę. Pyknij esa jak jesteś zainteresowany kontaktem. Pozdro

Bogdan

HD

41

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Co do dimerów PXM 095 mam jak na razie trochę inne zdanie, jest inny post na ten temat i to dość dokładnie opisany, i to stosunkowo bardzo nie dawno. Przeżycia ze stanem przed zawałowym   smile

Bogdan

HD

42

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Jeśli chodzi o dimery Agat to faktycznie ten stary model jest ciężki do zajechania. Szybciej zniszczą się Esy niż samo urządzenie -trzeba tylko pamiętać o dobrej wentylacji ponieważ mocno się grzeją. Ich zaletą jest prostota np jeśli trzeba je odkręcić "z ręki". Miałem tylko kilka razy problem z demultiplexerem. Wadą jest też niestety dosyć skomplikowany serwis -jeśli np trzeba je rozebrać.
Z nowym cyfrowym modelem nie pracowałem.

Dimmery MA -świetne urządzenia, generalnie dzialają bez zarzutu. Posiadają bardzo czytelny wyświetlacz i bardzo rozbudowane menu z wieloma możliwościami (np tworzenie własnych krzywych dimmerowania, limitowanie kanłu, możliwoś zaadresowania każdego kanału na inny adres itp) Nie miałem używając ich żadnych kłopotów z "brumieniem" w dzwięku.
Jedyny problem z jakim się spotkałem to zdarzało się, że urządzenie straciło zadany adres np po zrzuceniu i ponownym podniesieniu zasilania.

Ostatnio edytowany przez Szymon (2011-02-04 21:27:00)

43

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Oki, forumowicze.
Generalnie jest tak: robi się EVENT, sprzęt nie ma znaczenia, za ile i firma. Generalnie w naszym fachu liczy się niezawodność.
Włączasz i masz "jasno"
W stałych instalacjach "typu TEATR" gdzie tych kanałów i dimerów jest "dziesiąt, set..." ponadto inne urządzenia świetlne (przede wszystkim jarzeniowe lub transformatory, nie daj klima) liczy się coś innego, a mianowicie czy dimery ( w uproszczeniu) mają "czyszczenie harmonicznych które powstają przy dimowaniu.
Proponuję kolegom z teatrów tak dla sprawdzenia, nie jest to droga inwestycja, około 1500 - 2500pln za pomiary jak u mnie z 2ch trafo
Dowiecie się iż w Waszej instalacji występują szpile do 750V. Jest to nie nieuniknione i obojętnie czy to Agat, PXM, ETC za przysłowiowe 5pln czy np. ETC z filtrami za 20pln(za kanał), (lub dorabiane we "własnym zakresie") a wyprostować to wszystko nie jest łatwo, zawsze coś stanie na przeszkodzie.
Mogę polecić Kolegom którzy na swoim podwórku posiadają zasilanie z co najmniej 2 trafostacji, czyli "tzw 2 zasilania "SUMATOR MOCY" jest to zajebi... a sprawa. Nie martwimy się mocą zamówioną na poszczególne zasilania tylko dbamy o sumę mocy (łatwiejsze do ogarnięcia) na każdy kwartał możemy zmieniać zamówienie w Energa. Dodatkowo moc bierna rozkłada się na dwa, tg, moc bierna etc na dwa źródła a nie jak dotychczas na poszczególne zasilania.
Co więcej jest to usługa darmowa w Energa pod warunkiem ze trafo i podlacyone do niej uryadyenia spełniają odpowiednie normy. Tak czy inaczej sie to oplaca,zlecając przystosowanie trafo np.

Bogdan

HD