46

Odp: PR LIGHTING XL575

Każde połączenie ma swoją nazwe ze wzglądu na zastosowany wtyk, symetryczność itp same wtyczki to cannony jacki chinche, ale z kablem i odpowiednio polutowane to, XLR,RCA,TRS itd.

Co do parametru cena - nie liczy sie mówimy o jakości bo zachwile znajdziemy tansze i tansz i tansze. Tak więc prosze o rzeczowe argumenty.

Adrian, przeciętny widz na dożynkach, to taki sam widz jak widz dużego muzycznego festiwalu i zasługuje na odpowiednie potraktowanie. Nie powiesz mi, że PR XL1200 zaświecisz to co CP AS 700, w pewnym momencie zaczynasz dochodzić do tego, że dana lampa sie nie nadaje i pracujesz na innej. Miejsce nowych urządzeń jest na rynku produkuje się je żeby grały, świeciły koncerty i dobrze wyglądały. Pozatym najbardziej debilne gadanie to jest "bo na dożynkach", często te dożynki mają naprawde duże budżety.

47

Odp: PR LIGHTING XL575

Jeśli Jakąś firmę stać na urządzenie VL, Martin, czy Clay Paky to je kupuje, korzysta z nich i tworzy spektakle. Jeśli jakaś firma ma mniejszy budżet używa tańszych, acz spełniających swoje zadanie urządzeń. Jednak przez lata uzytkowania wszelakiego sprzętu życie zweryfikowało które sprzety sprawdzają się w boju, a które nie.

48

Odp: PR LIGHTING XL575

Połączenia dzielimy na symetryczne i nie. A jaki zastosujemy wtyk to zależy od urządzenia zastosowania i potrzeby. Nie można przypisywać rodzaju kabla po wtyku. Może być z wtykami XLR a być niesymetryczny.

Każda urządzenie będzie miało w stosunku do innego producenta ,a nawet tego samogo odmienne parametry ,a więc porównywanie że ta szybciej w XY ,a druga w gobo ,a trzecia szybki zoom nie ma sensu. Sam twierdzisz że każda ma coś w sobie czego potrzebujesz. Więc cena nie że niska ,ale cena do możliwości to dobry atut tego urządzenia.

To że budżet na dożynkach jest duży to nie znaczy że trzeba wysypać cały wór nowości jakie są dostępne na rynku. Zresztą ten budżet poniekąd jest wymuszany poprzez wymóg zastosowanej techniki.

49

Odp: PR LIGHTING XL575

Jednak przez lata uzytkowania wszelakiego sprzętu życie zweryfikowało które sprzety sprawdzają się w boju, a które nie.

To stwierdzenie jest już powoli nieaktualne.

50

Odp: PR LIGHTING XL575

zastanawiam się trochę Adrian nad tym, co chcesz osiągnąć. Bo tak, wg. Ciebie " dożynki " są przefinansowane, technika powoduje że koszty są jakie są. Czyli co, najlepiej wywalić 5 tys. na całość dźwięk od zbyszek sound, światło ( 4 głowy i 6 parów ) od roman light, o multimediach już nie mówię bo sam projektor pow. 10 tys. ANSI zdjadłby cały bużdzet, a gdzie gwiazdy??

51

Odp: PR LIGHTING XL575

przyjedzie Zdzichu Bend smile dobra myślę ze czas skończyć dyskusje. Pr lighting jest liderem w swojej klasie i cenie. Dziękuje dobranoc

52

Odp: PR LIGHTING XL575

dobranoc tongue

53

Odp: PR LIGHTING XL575

dziekuje wszystkim, dobranoc.

54

Odp: PR LIGHTING XL575

Już wiele razy powtarzałem że cenię cp ,martina ,coemara i wiele innych dobrych firm. Ale cenię tagże pr-l. A więc powtarzanie w kółko że ja i ten pr-l jest trochę nie na miejscu ,bo chodzi o coś całkiem innego.
Zadam wam pytanie tym najbardziej krytykującym.  Ile macie wkładu finansowego w tym o czym piszecie ? Mogę już wam delikatnie odpowiedzieć. Żaden.
Albo ktoś zaczyna i jara go wszystko co świeci i chodzi z banku do banku z ogromną nadzieją. Albo przestał już chodzić i troszeczkę ochłoną poszedł do jakiejś firmy nosić skrzynie ,aby być blisko tego co uwielbia. A to jaka to jest kasa ma głęboko w d... .
Właściciel jakiejś firmy jest zmuszony poniekąd później niby po sezonie dawać swiatło ,sterowanie i ludzi po 4tyś. za dzień gdzie taka konfiguracja powinna kosztować co najmniej 15-20 tyś zł. Czyli według takiego cennika belka z 6 parami 64 z d-p sterownikiem i obsługą powinna kosztować na dzień 20zł.
I nie ma tu na myśli żadnej konkretnej firmy. Większość która nie jest jakoś powiązana z instytucjami typu teatr TV tak robi.
A zmierzam do tego że używanie tylko i wyłącznie najdroższych urządzeń wiąże się z późniejszym naginaniem rynku.

55

Odp: PR LIGHTING XL575

zastanawiam się trochę Adrian nad tym, co chcesz osiągnąć. Bo tak, wg. Ciebie " dożynki " są przefinansowane, technika powoduje że koszty są jakie są. Czyli co, najlepiej wywalić 5 tys. na całość dźwięk od zbyszek sound, światło ( 4 głowy i 6 parów ) od roman light, o multimediach już nie mówię bo sam projektor pow. 10 tys. ANSI zdjadłby cały bużdzet, a gdzie gwiazdy??

To jest odpowiednia kasa za taką konfigurację.
Chora jest którą napisałem powyżej. Chyba kolego sprawy sobie nie zdajesz o finansach jakie są na rynku oświetleniowym i nagłośnieniowym. A jak wspominasz o projektorze 10tyś. ANSI to weź też pod uwagę ile taki projektor kosztuje i ile kosztuje godzina świecenia z nim, a później przelicz ile powinieneś brać za wypożyczenie to szybko zorientujesz się że jego miejsce nie jest na dożynkach.
Prosta sprawa iwestujesz powiedzmy 3 bańki w światło co nie jest dużo. Bierz 3% od rentalu jak na całym świecie do tego robocizna transport. Przelicz sobie zobaczysz sumę.

56

Odp: PR LIGHTING XL575

No nie przesadzaj... za postawienie 2x vl i 2 sub power mixer, 2 mikrofony do tego 4 x mac 250,6 paneli i 10 led parów na jakieś stoliki z sushi na 1,5h w warszawie wziąłem minimum socjalne warszawy 4500 netto wiec nie pisz mi ze robimy sztuki za 4000zł w full kompleksie bo się grubo mylisz a zaczęliśmy rok temu (koniec 2009) jeżeli chodzi o działalność i w roku 2010 naprawdę dużo zrobiliśmy aż 3/4 ludzi jest w szoku ze się to udało  - jak nabrałeś lizingów czy innych kredytów a nie masz układów w 21 wieku nie wyrobisz w sezonie zimowym:) a to tłumaczy wysyp urządzeń wszelkiej maści polskiego pochodzenia na allegro.. bo firmy kasy na zimę nie maja i pchają to co już na siebie zarobiło a jest coraz mniej popularne!!! ostatnio był nawet przykład trampu na allegro..

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-04 09:49:27)

57

Odp: PR LIGHTING XL575

No nie przesadzaj... za postawienie 2x vl i 2 sub power mixer, 2 mikrofony do tego 4 x mac 250,6 paneli i 10 led parów na jakieś stoliki z sushi na 1,5h w warszawie wziąłem minimum socjalne warszawy 4500 netto wiec nie pisz mi ze robimy sztuki za 4000zł w full kompleksie bo się grubo mylisz a zaczęliśmy rok temu (koniec 2009) jeżeli chodzi o działalność i w roku 2010 naprawdę dużo zrobiliśmy aż 3/4 ludzi jest w szoku ze się to udało  - jak nabrałeś lizingów czy innych kredytów a nie masz układów w 21 wieku nie wyrobisz w sezonie zimowym:) a to tłumaczy wysyp urządzeń wszelkiej maści polskiego pochodzenia na allegro.. bo firmy kasy na zimę nie maja i pchają to co już na siebie zarobiło a jest coraz mniej popularne!!! ostatnio był nawet przykład trampu na allegro..

Gdybym dopiero zaczynał jak Ty to może bym Ci uwierzył. Ale wybacz realny rynek jest u nas troszkę inny. Oczywiście może zdarzyć Ci się taka robota za taką kasę ,ale ważna jest powtarzalność ,a nie jedna sztuka. Poza tym 1,5 godziny to chyba tylko 10sek swiecenia i grania. Uwzględnij montaż demontaż transport logistykę to też czas.
A jakie ceny są rzeczywiści to wiem doskonale i wiem za ile przyjadą zaswiecić firmy. Za grosze ,aby tylko przeżyć.
Jak pisałem zainwestujesz nawet koło miliona to gadka Ci się zmieni na ten temat ,a o 10tyś. ANSI nawet nie będziesz myślał.

58

Odp: PR LIGHTING XL575

Proszę bardzo...
ziama 2010 /2011
imprezy hotelowe za naprawdę dobra i dużą kasę z koncertami polskich gwiazd - Zakopane, Wrocław, Warszawa gdzie po 90-180 tysięcy kosztują same noclegi uczestników, platformy na skokach w Zakopcu (koncerty na jeżdżących tirach na pucharze świata 2011) za 1,5 tygodnia. 2 koncerty dżemu w marcu, 14 walentynki w Chełmnie które tam są tradycja..  szykuje się trasa z A..CH ale to w planach na kwiecień... na wyłączność co do techniki miasto Grudziadz! a w planach Toruń, Inowrocław i Włocławek.  z 20 festynów na 2011 do zrobienia gdzie stawiasz 4 doły i 2 góry XA dynacorda do tego 6 mikrofonów trochę par ledowych i parę głów i tez są pieniądze z tego i to nie małe. Teraz duże zakupy na rok 2011 by nie dopożyczać się w rentalach i nie będą to głowy PR bo na festynach wole postawić sprawdzone może delikatnie już zajechane przez życie 500 martina:)

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-04 10:32:46)

59

Odp: PR LIGHTING XL575

Kolego to marzenia czy plany połączone z marzeniami ?
Siedzę w tym ponad 20 lat ,a więc pisanie mi takich rzeczy co najmniej przyprawia mnie o śmiech.
Jak rynek jest taki kolorowy to zaproponuj lepsze ceny. Czyli razy dwa. Pewnie łykną. Prawda jest taka że wielu początkujących wychodzi na zero lub czasami dopłaca.
Tylko na forach wypisuje się ile to zrobili i za ile. Tutaj nikt Ci tego nie sprawdzi. Można sobie pisać.

60

Odp: PR LIGHTING XL575

Wstawię na forum film jak będę skandował podczas montażu na tirze twoje imię:) bay
Jak bym miał robić na 0 to bym teraz nie brał oświetlenia za 450 tys - fakt używany ale nie stać  nas na nowy na ta chwile. Wole kupić używki, serwisować je i problem z głowy niż przepychać się z nie riderowymi urządzeniami w Polsce z myślą może się uda może nie.....

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-04 12:14:27)