31

Odp: Przewodnik po maszynach i płynach Martin do dymu/mgły marki JEM.

Niestety to były błędy "odziedziczone" po stronie Martin.
Swego czasu znalazłem sporo niezgodności między stroną, specyfikacjami oraz instrukcjami.
Wskazałem kilka znaczących niezgodności i poprosiłem o inwentaryzację, ale trzymałem wersję jak na stronie.
Teraz widzę że zrobiono zmiany (nie uprzedzono mnie o ich dokonaniu). Nadal nie jest do końca dobrze, ale jest lepiej. Niełatwo zachować porządek relacji płyny/maszyny. Muszę częściej kontrolować chyba.

Co do płynów to jednak już oficjalnie na stronie jest że do Magnum 1200 pasują tylko miksy DJ i ZR.
Jakiego płynu zacząłeś używać z tą 1200? Jakieś objawy plucia płynem lub jakieś inne objawy nie do końca oczekiwane?

Zupełnie z sufitu zgaduję/teoretyzuję że może występować plucie, gdyż i-fog i SP mix pasują do podobnych maszyn większej mocy a model 1200 może nie mieć dość siły aby w pełni rozpylić/odparować takie płyny.

32

Odp: Przewodnik po maszynach i płynach Martin do dymu/mgły marki JEM.

KacperP napisał/a:

Co do płynów to jednak już oficjalnie na stronie jest że do Magnum 1200 pasują tylko miksy DJ i ZR.
Jakiego płynu zacząłeś używać z tą 1200? Jakieś objawy plucia płynem lub jakieś inne objawy nie do końca oczekiwane?

Zupełnie z sufitu zgaduję/teoretyzuję że może występować plucie, gdyż i-fog i SP mix pasują do podobnych maszyn większej mocy a model 1200 może nie mieć dość siły aby w pełni rozpylić/odparować takie płyny.

Po ostatniej imprezie gdzie maszyna była ustawiona na interwały  2 sekundowy strzał co 14 sekund z mocą 10% na podeście zauważyłem kilka śladów po "wyplutym płynie". Do tego doszedł minimalny "wilgotny" ślad na podeście w niewielkiej odległości od maszyny. Wiatrak był przesycony tłustym nalotem ( do czyszczenia ). Myślałem, że są to normalne objawy tej zadymiarki - jak widać mogło to być spowodowane użyciem płynu i-fog.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg