1

Temat: Generator efektów

bart_krk napisał/a:

MA do 3 tys proszę bardzo smile
http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=193
wystarczy poczytać , i pewnie napisać meila do Pana
Pracowałem na tym i dało rady w 100 % , tyle.
Jeśli nie taki wynalazek to może jednak laptop dotykowy lub nawet sam monitor dotykowy  +PC i któryś z programów ,,,  jeden minus to brak pola ręcznego ..... programów jest sporo ,: chamsys , vector , etc chyba też ..
Pisałem o tym pilocie ze jest BE , bo jest BE smile i pisałem że jeśli to dyskoteką to pewnie wystarczy, na siłę nikogo nie będę przekonywał....
Jeśli uraziłem użytkowników pilota to przepraszam , nie było takiego zamiaru z mojej strony.


Tomcio : Efekty na dimerze .... wiec chcemy by nasze głowy ledy skanery migały nam jeden po drugim , grupami itp ... w pilocie musisz to wszystko zrobić jako chase , krok po kroku , wybierając urządzenie ,zapisując scenę , gasząc je , zapalając następne , zapisując , itp itp
A w innych stołach ( juz nie pisze o MA bo znów będzie poruszenie ) wybierasz grupę urządzeń , lub wszystkie  i generator robi to zza Ciebie , masz do tego nie skończoną ilość możliwości edytowania tego efektu.. to samo tyczy się kolorów , masz pary led , chcesz by jeden po drugim migał na czerwono , wiec znów musisz : wybrać tego para , właczyć czerwony  , zapisać , zgasić go , wybrać następny  , zapisać itp itp a tak robi to generator i jest o wiele wiele wiece możliwości...
p.s Milo mi jestem Bartek , jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś tu mówił do kogoś na Pan ... także od razu przeszedłem na Ty   . no chyba że aż tak się czasy zmieniają smile


Pozwoliłem sobie zacytować z innego tematu. Bawię się chwilkę zestawem onPC + 3D i mam problem. Z powyższego cytatu rozumiem, że da się zrobić przy pomocy generatora efektów taką opcję, żeby mi się urządzenia zapalały i gasły jedno po drugim, ale... powiem szczerze że nie bardzo wiem jak to zrobić, żeby urządzenia zapalały się i gasły w sposób skokowy. Czegokolwiek próbowałem, zawsze było tak że mniej lub bardziej, ale jedno zawsze w miarę płynnie przechodziło w drugie. Chodzi mi konkretnie o to, żeby dla danego urządzenia wartość na kanale dimmera skakała nagle do 255, a potem po chwili w tym samym momencie skokowo spadała do zera i w następnym urządzeniu wchodziła na 255. O ile przy PAN i TILT da się rysować własne tory ruchu, o tyle przy dimmerze mam jedynie predefiniowane możliwości i nie wiem jak to ugryźć... Kwestia pewnie jest banalna, ale jestem raczkującym użytkownikiem tego systemu, więc wybaczcie mi... wink Liczę na Waszą pomoc. smile

Pozdrawiam

2

Odp: Generator efektów

Użyj parametru CHASE

3

Odp: Generator efektów

Próbowałem, ale mimo wszystko nie jest to tak do końca skokowe (przynajmniej na monitorze dmx onPC).

4

Odp: Generator efektów

zrob screena i wrzuc na forum

5

Odp: Generator efektów

Ciężko, zrobić screena zmieniających się wartości, ale spoko - jutro coś wstawię. Dodam jeszcze może tylko, że O ile rzeczywiście przy parametrze base=0 zapalają się pojedyńcze urządzenia, to jednak nie palą się skokowo, tylko wartości rosną i nie dochodzą do końca zakresu tylko do połowy... Jak podniosę base tak żeby paliły się na max, to wtedy już są płynne przejścia między jednym a drugim...

6

Odp: Generator efektów

screena skłądni efektu

7

Odp: Generator efektów

A jaki masz SIZE, generalnie niepotrzeba ustawić base value.

8

Odp: Generator efektów

Aha, ok... widzę że jak ustawiłem size na 200 to mi dochodzi do końca zakresu, ale mimo wszystko leci płynnie i jak jedno urządzenie jeszcze jedzie w dół, to drugie już idzie w górę.
Załączam plik ze screenem.

Post's attachments

ma.JPG
ma.JPG 135.51 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

9

Odp: Generator efektów

Wprowadź groups na 6, i fade na 0%

10

Odp: Generator efektów

Cholera... wink Wiedziałem, że to musi być coś banalnego.. fade na 0...
Wielkie dzięki. smile

11

Odp: Generator efektów

Daj Table na PWN i teraz sie pobaw big_smile pokombinuj sobie potem z wingami, grupami oraz width

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

12

Odp: Generator efektów

Jeszcze jedno pytanko: da się w jakiś sposób nabić tempo? Nie znalazłem tego nigdzie, a podejrzewam że gdzieś się taka opcja znajduje... Może słabo szukałem. wink

13

Odp: Generator efektów

o to chodzi ?

Post's attachments

temp.JPG
temp.JPG 115.44 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

14

Odp: Generator efektów

Nie do końca... smile Chodzi mi o tap tempo, czyli że wybijam sobie rytm na jakimś klawiszu i on sam sobie z tego wylicza bpm. Nie znalazłem klawisza za to odpowiedzialnego ani w formie skrótu klawiaturowego, ani w formie softkey-a...

15

Odp: Generator efektów

Da sie to zrobić w inny sposób:
mianowicie stwórz sobie w jakimś exekutorze 3-4 CUE. Każde CUE to naprzykład 4 głowy zapalone na biało (z np10 możliwych). Potem następne Cue i następne 4 głowy na biało itd. Potem dajesz wszystko na GO i lecisz w rytmie klikając sobie. Musisz mieć też drugi przycisk jako OFF obok. To jeden sposób, a ten o który Ci dosłownie chodzi to nie wiem jak zrobić - pewnie ktoś tu to wyjaśni.

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)