Temat: Czy stare stloly sa juz zle...????

Witam.
Zastanawiam sie nad kupnem stolu z avolites i przegladalem rozne strony gdzie byly i nowe stoly i stare stoly avo, z tego co widzialem to niektore byly duze (Diamond I, II, III, Sapphire 2000) a takze i male typu pearl 2000, azure shadow. Czym one sie roznia od siebie...??? Potrzebuje sterownik do 40 glowic, 10 skanow i 48 kanalow dimmera, myslalem nad perelka ale poprosze o wasze opinie.

2

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Na przykładzie perełki 2000 , 2004, 2008. Różnią się one głównie softami co i nie którymi funkcjami. Poprostu firma produkująca stoły słyszy różne zdania i zmienia pewne funkcje lub dodaje aby ułatwić prace. Wiadomo użądzenia się zmieniają i ilość funkcji i możliwości jest coraz większa więc i stół musi oferować prosty dostęp do poszczególnych funkcji. Co do Diamond'a lubie te stoliki bo mają dużo suwaków i można mieć wszystko pod ręką, a nowe stoły oferują snapy, makra itp. aby uniknąć takiej wielkości stołu bo jest on naprawde duży i trochę waży.

3

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

ale czy to musi byc AVO...?
JAk wiadomo AVO trochę się zatrzymało jeśli chodzi o rozwój techniczny...
BO zrobienie dzielonej rolki to srednio...
Ja bym pomyslal o MA..
AAA musisz pomysleć ile tak naprawde potrzeba jest tobie kanałów DMX..
Bo sa głowy i głowy jedne maja 9 kanałó a jedne 32
A moze SMARTFADE ...ma 2 nitki DMX

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

4

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Ano właśnie - co on (smartfade) właściwie potrafi? Bawiłem się chwilkę Smartfade ML, ale niestety tylko chwilkę więc do żadnych ciekawych funkcji się nie dokopałem, a instrukcja jest dość obszerna... wink

5

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Wlasnie lubie miec wszystko pod reka, owszem stol MA jest maly ale aby dostac sie do jakiejs funkcji to wchodzi sie w rozne menu i dopiero sie wybiera dany program, a w AVO mam pod reka wszystko, glowice mam od 8 do 20 kanalow a skanery od 8 do 16, w sumie 760 kanalow, oraz 48 kanalow dimmera, tylko teraz pytanie jak to laczyc, czy nie bede musial stosowac wzmacniaczy sygnalu DMX...??? Czy wystarczy spokojnie ten sygnal co idzie np: z Pearl 2004...??? Moze ktos wie gdzie moge go kupic, nize byc uzywany. Mam tez kabel 19 zylowy ktory podzielilem sobie na 9 par (masa, faza) i ciagne go od dimmerow na szczyt rampy do parow poprzez zlacze 24 pin, tylko pytanie jest nastepujace, grubosc jednej lini jest 1,5mm to ile moge podlaczyc parow 64 (1000W) na jeden kanal...??? zwykle mam 3 na kanal.

6

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

hmmmm gdzieś kiedyś czytałem że każdy 1mm kwadratowy żyły to 10A, ale na 1,5  to trochę cienko na jakiś czas owszem ale radze zmienić (no i oczywiście nie mówimy o mocy ciągłej:P)
Co do MA się nie do końca zgodzę, owszem mało suwaków co jest uciążliwe przy parach (ale to przy pracy że a bieżąco musisz jeździć i żaden wcześniej wpisany program nie pasuje ani trochę) ale nadrabia dotykowym ekranem (no i oczywiście przyciskami odtwarzania już nie pamiętam ile w minimalnej wersji ich jest) możesz tam zapisywać ruch i sceny i na bieżąco zmieniać ich parametry i jest to o wile szybsze niż suwaki z dwóch przyczyn. Jedna to ilość kratek na ekranie obok siebie a druga to to że masz wszystko opisane literkami a przy 32 suwakach na pamięć pomimo zabaw z zeszycikiem może być ciężko. Ja polecam wycieczkę gdzieś żeby umówić się z dystrybutorem w firmie żeby pokazał perłę i MA i zobaczysz wink
AAAaa no i smartfade;) na niego ostrzę sobie zęby właśnie :]   
nie wiem czemu ale w sklepie internetowym nie napisali najważniejszego że ta nowa ML-ka ma połączenie USB z komputerem dzięki czemu można nią sterować z komputera czyli funkcjonalność congo/MA pod względem odtwarzania i szukania presetów i innych funkcji gdzie przewagą jest myszka.
Co ważne obliczenia są prowadzone w konsoli wiec jak pada laptop to show nawet  (podobnież ) nie jęknie;) bo kolorowe guziczki chyba wszyscy wypominają;) damnie konsola ma jedną wadę, brak zmotoryzowanych suwaków.

żem sie ropisał:P z  góry przepraszam;)

7

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Właśnie w MA masz dużo lepszą dostępnośc do wszystkich opcji. Ja osobiście polecam MA.

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Co do zasilania parów. Ostatnio robiłem przedłużacze i wyszło mi, że do mojego dimmera (2500W na kanał) aby było bezpiecznie muszę mieć żyłę 2,5 mm. 1,5 mm wytrzyma ale nie podczas pracy ciągłej. Ja musiałem zrobić przedłużacze, które mają pracować np. podczas nocnego kryterium kolarskiego non stop i prawdopodobnie 1,5 mm uległyby destrukcji.

9

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

W sterowniku potrzebuje zatrzymac jedna glowe i skierowac ja w czasie rzeczywistym np: na gitarzyste ktory gra wlasnie solowke, czy sterownik MA to posiada, bo w AVO jest fajny tablet graficzny, gdzie rysikiem moge sobie nakierowal szybko glowe niz enkonderami sie bawic i ustawiac. Potrzebuje zwiekrzyc ilosc kanalow dimmera czy slyszeliscie o stopniu mocy jak EUROLITE DPMX 1216S ma on 3600 W na kanal, ale czy juz ktos na nim pracowal..???

10

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

w MA bierzesz na dotykowcu i też przesuwasz po scenie jak chcesz, co więcej masz albo trakball-a do tego albo na ekranie dotykowym schematyczną scenę w 3D i możesz na nią partrzeć dowolnie i nawet masz wizualizacje gdzie promień idzie odpal sobie  grandMA on PC jest darmowe i jakiegoś tourtraila

11

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Zobacze tan program, ale jak to jest z programami, bo jak narazie to mam rozne sceny i lokale gdzie sa rozne wysokosci i nie zawsze moge zastosowac taka ilosc swiatel jaka mam zapisana na programie czy jest taka funkcja abym nie zaleznie od wysokosci automatycznie przesowaly mi sie swiatla i dawaly ten sam efekt co w zapisanym programie na danej wysokosci...??? I co z wizualizacja w AVO...???

12

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

wiesz no cudów niestety nie ma zmienia Ci się coś w rozstawieniu trza to uwzględnić, jedno co gwarantuje ze mniej się na klikasz i nabiegasz na MA niż na AVO. wizualizacja w wersji podstawowej w okienku jest wektorowa czyli bez textur i zamiast promieni proste w kolorze jaki rzucasz (nie widać goaba ) ale możesz podpiąć laptopa z wizualizacją i co więcej to co wpisujesz w konsoli że np głowa nr.1 wisi 3m pod sufitem obrócona w dół 2 metry w głąb i 1.5 od osi sceny automatycznie się pojawia w wizualizacji!!! Jeśli jesteś z warszawy naprawdę polecam wycieczkę do LTT (dystrybutora) ażeby Ci pokazał co i jak i żebyś się pobawił. Bo piać na temat tej konsoli mogę godzinami;)

13

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Okno Channel faders to jedna z wielu możliwości panowania nad dużą ilością kanałów wprost.
A co do głów, to grandMA może sam obliczyć gdzie znajduje się głowa. Calculate follow big_smile

Ostatnio edytowany przez KacperP (2008-09-05 16:00:20)

14

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

no tak tylko MA kosztuje okolo 30 000 urzywany a nowy o wiele wiecej, a za 30 000 to mam nowego pearla 2008, a nawet widzialem ze za 10-20000 moge kupic juz diamond'a I, II, III lub sapphire 2000 urzuwane, wiec budrzet mam troche maly a 30 tys wydac to jest nie lada wyzwanie, wiec przystane na AVO... A jaka to wizualizacja co mowisz o niej...???

15

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

hmmm gdzieś ostatnio widziałem za 24 tongue no fakt faktem płacisz sporo ale gdybym miał do wyboru z budżetem 15tyś coś to rzeczywiście perła (bo "zawsze działa") smartfade (podmuch nowoczesności i mega funkcjonalności od firmy nie krzakowatej), albo bym zastawił brykę i kupił MA w tej chwili nawet dumam między smartfadem ML a to-port-nodem czyli MA on PC bo wiem że wszystko tym obskoczę a z tabletem będę maił nadal dotykowa bo suwaki w MA można na midi podłączyć a i tak są używane minimalistycznie. Serio polecam test organoleptyczny konsoli (choć też rozumiem niema kasy to nie ma muru się głową nie przebije).
Ta wizualizacja to praktycznie część konsoli cały system MA to ten sam soft w różnych opakowaniach onPC może mieć funkcjonalność full-size (chociaż nam nie chodził analizator muzyki:P) http://pl.youtube.com/watch?v=8UwM65GLh … re=related    http://pl.youtube.com/watch?v=1zB-ZH9cB … re=related