16

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

niestety nie znam się na elektronice sad
myślałem że skoro układ wygląda po prostu identycznie (oprócz procesora) to da się to jakoś zrobić
szkoda sad

p.s. a tak na marginesie, to kilka ostatnich postów po prostu szkoda nawet komentować
(i gdyby tomcio nie podniósł tematu to bym tego nie skomentował)

17

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Niestety. Z tego co podają noty katalogowe (że tak nazwę co wogóle o tych prockach znalazłem) to różnią się nawet sterowaniem PWM LEDami. Procek jest tutaj sercem całego układu, on przerabia DMX na sygnał PWM sterujący diodami. Nic nie wymyślisz, nie da rady. Musisz napisać program, albo zmodyfikować obecny. Raz próbowałem zczytać zawartość procka z par ledowych i lipa, niestety są zabezpieczone. Jeśli Ci bardzo zależy poszukam chłopaka na elektrodzie z którym się możesz dogadać.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

18

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

więc gdyby zaprogramować odpowiednio procesorki takie jak są w LEDach Eurolighta, to powinno działać tak jak eurolighty
prawda czy fałsz?

chętnie pogadam z kimś kto chciałby podjąć się tego zadania smile

pozdrawiam

19

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Kolego pisałem tobie że nie opłaca się taka przeróbka.
Po pierwsze procek jest zablokowany przed odczytem co za tym idzie..
Nie można odczytac programu w nim zapisanego i go przeedytować.
I tu w tej opcji trzeba napisac program po dany procesor co generuje koszty.

To co najprostsze to wylutować stary a w to miejsce dać nowy.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

20

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

o tym właśnie myślę mówiąc "zaprogramować" odpowiedni procesor"
nawet nie trzeba lutować bo one są na podstawce

21

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Problem w tym, że raczej nikt nie podejmie się napisania programu na w/w procesory. Jeśli już to zakładam się że będzie to albo ATmega, albo coś innego z serii Atmela, ew jakiś PIC. Tych procków nie włożysz ot tak w miejsce obecnego ze względu na inne funkcje wyprowadzeń. Z Twojego para będziesz mógł wykorzystać jedynie obudowę, zasilacz, diody i uklad wykonawczy PWM. Sterowanie idzie do przeróbki, może zostać jedynie konwerter RS-485. Kiedyś bawiłem się w takie rzeczy, niestety już zapomniałem jak się programuje, i nie mam na to czasu sad

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

22

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Zaraz zorganizuje zbiórkę z userami kasy na twój cel i damy ci 200zł kup sobie euroshita i będzie pasował do zestawu. Temat bym zablokował bo robi się wypisz wymaluj elka. A jedna elka nam starczy.