Temat: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

powiedzcie mi proszę czy da się w niezbyt skomplikowany sposób przerobić PARy Flasha 4 kanałowe
na 5 kanałowe?

teraz mam dimmera i strobo na 4 kanale a chciałbym rozdzielić je

czy jest to wykonalne?

chciałbym dokupić kilka parów ale chyba 5 kanałowych bo prościej się nimi "bawić"
nie trzeba uważać na strobo

kiedyś napisałem kawałek sztuki i nie zwróciłem uwagi że suma była na jakieś 95%
potem podniosłem ją na maxa i strobo-masakra była smile

da się?

2

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Obawiam się że nie.

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

raczej słabo.
trzeba by było zczytać to co jest w nim zapisane ( o ile nie jest zablokowane) i przerobić program...
ale obawiam się że to się bardzo nie opłaca.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

4

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

szkoda sad

5

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

więc kupiłem eurolighty i porównałem z flashem

wszystko w środku jest identyczne oprócz jednego scalaczka na stopce

w EuroLight siedzi MA801AE
we FLASHu siedzi STC 12C5202

trochę mnie kusi podmienić je i zobaczyć co będzie, tylko trochę się obawiam żeby niczego nie uszkodzić

6

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Podmień.. Podmień...

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

ale sensie że ...
1)  podmień to spalisz i się nauczysz żeby nie kombinować
2)  podmień bo nic nie powinno się stać

8

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

W sensie że sprawdzisz chińską technologię i wszyscy się dowiemy co i jak... A czy spalisz, czy wybuchnie; nie wiem...
Myślę że jak spalisz zrobimy składkę i połowę pokryjemy - KOLEDZY kto chętny do projektu!

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Jestem chętny ale pod warunkiem, że nagrasz z tej próby filmik wink chciałbym zobaczyć jak wybucha chinowo...

10

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

ale tak na zdrowy rozum to dlaczego miałoby wybuchnąć?

przecież tu chodzi o zaprogramowany procesor który da sygnał tu albo tam i zapiali się to, albo to

cały układ jest identyczny więc można się spodziewać tylko innego rodzaju, ale tej samej pracy.
dobrze mówię?

ten eksperyment może kosztować mnie dwie lampki bo włożyłbym scalak z Euro dp Flasha więc scalak też mógłby się sfajczyć sad

jakbym znalazł kogoś chętnego na te flashe po 210 za sztukę to bym nie eksperymentował smile
a ile może kosztować ewentualne zaprogramowanie takich 6 mikroprocesorów (zakładając że można to skopiować)

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-02-14 17:23:09)

11

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Kiedys zdechł mi mikroprocesor w strobo od Butryma. Napisałem do nich w sprawie wymiany i zaprogramowania, ale napisali ze nie robia takich rzeczy i wymieniają całość na nowe.

12

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Zaczyna się tu robić jak na elce... brakuje jeszcze pytań  co kupić za 100zł na szkolna dyskotekę.

podmień i opisz wrażenia... ps. kręć całe to zajście łącznie z twoją miną na końcu przedstawienia.

13

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

smile

Michał Bystrzycki
--------------------

14

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Par led Eurolite 300zł,
par led Flash 250zł
mina po uwarzywionym urządzeniu uwieczniona kamerką bezcenna smile
resztę potrzebnych elementów kupisz karta w sklepie ewolight

15

Odp: LED PAR 64 FLASH - przeróbka z 4 na 5 kanałów DMX

Ja pitole... Czytam i nie dowierzam...
Do kolegi artmajster - przecież MA801AE i STC12C5202 to całkiem inne procki. Ciekawi mnie w jaki sposób chcesz je podmienić.
Jeśli chcesz rozdzielić kanał strobo od dimmera, widziałem że chłopaki na elektrodzie sobie z tym radzili smile Tylko trzeba wtedy zrobić całą elektronikę sterującą ledami, bo oni opierali to o ATmegę.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)