16

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

SGM SC 12/24 Podsumowanie !!!
To znowu ja przez cały sezon nie było mnie na forum z wiadomych przyczyn. Ale teraz już jestem i chciałem napisać wam co teraz sądzę o tym stole po przepracowaniu z nim 3 miesięcy na różnych urządzeniach.

Wady:
-Bez wątpienia jego  podstawową wadą jest ograniczenie tylko do 12 urządzeń inteligentnych!!!
-Beznadziejnie czuły Joystick  (ale to wada raczej częściej występująca w stołach w tym przedziale cenowym)
-Brak możliwości zapisania Fixtury do urządzenia jeśli posiada jakikolwiek najmniejszy błąd.
-Brak na stronie gotowych Fixtur do urządzeń które są popularne na rynku już od 2 lat. (wada bardziej dokuczająca początkującym użytkownikom)

Zalety:
-Możliwość przypisywania danej sceny urządzenia pod suwak i do tego w każdej chwili można dodać dany preset  (pod jednym suwakiem mamy np. Żółte Głowy+ Niebieskie pary + 50%Blindery)
-Opcja mniej skomplikowanego(dokładnego) programowania scen  poprzez używanie gotowego  ruchu (wybieramy tylko wielkość, szybkość  itp. zmian)
-Bardzo łatwa możliwość robienia programów tylko dla samych parów. (połączona z wejściem audio dzięki czemu przy mniejszych zespołach  nie musimy siedzieć przy stole tylko leci program zespół przestaje grać światła stają) wink wink

Podsumowanie:
SGM SC 24 świetnie nadaje się do pracy na imprezach na których wykorzystywane jest do 10-12 głów i kilkanaście parów itp.  świecenie na nim jest łatwe i przy odrobinie wprawy może dać dużo przyjemności.
Odpowiedzi na posty:
-Niema w nim nic nie ambitnego (tu pozdro dla Janka)
- Jestem ciekawy ile robisz scen(po 12 kroków) jeśli  z jednej imprezy zwinąłeś się o 4 rano a druga jest 100-300km dalej i spałeś tylko 2 godz. (w samochodzie) pozdrowienia dla kiju

17

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

uuuuuuuu....................... trochę się rozpisałem smile

18

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

ile ogolnie scen czy ile po 12krokow?

19

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

ile scen po 12 kroków.

20

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Wydaję mi się że jeżeli ktoś chce zaświecić średni koncert i zna ten stół to zrobi to bardzo ładnie i szybko. Jeżeli ktoś nie zna stołu, zna tylko ze słyszenia nazwę Spark i obraca nią na prawo i na lewo to i tak nie zaświeci jak trzeba bo jest LESZCZEM!!!!

Przepraszam poniosło mnie...

Michał Bystrzycki
--------------------

21

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Jestem posiadaczem SGM-a 24 i nie narzekam. Ma sporo możliwości , no i kosztuje ok. 8 tys. a nie prawie 40 tys jak Spark 4D cz inny AVO. Zgadzam się, iż na tym stole można zagrać fajne sztuki. Jest jednak jeden warunek - po prostu trzeba go znać. A tymczasem gdy na sztukę przyjeżdża znany zespół ze swoim świetlikiem, który strojąc fochy ostentacyjnie oświadcza , że pracuje tylko na zawodowych stołach, snuje opowieści jakie to on imprezy zaświecił, że zna i pracuje tylko na zawodowych stołach, avo lub spark, że trzeba mu  zaprogramować SGM-a od A do Z, a potem gdy stęka i wzdychaj okazuje sie, iż świeci jak "młody",   to przyznam chce mi sie śmiać.
( sorry - świetlik zespołu IRA okazał sie zawodowcem. Zwykle świeci na AVO, ale na SGM-e sobie poradził. Zaświecił naprawdę fajnie - a miał do dyspozycji "tylko" 10 głów).
Nie każdy musi znać każdy stół. Jest jednak jedna zasada. Pracując w jednej branży traktujmy sie nawzajem poważnie, ci bardziej doświadczeni i poczatkujący. Nie ma ludzi idealnych - a już na pewno wśród świetlików:)

22

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

O to to!
Naprawdę sympatyczne koncerty i bez głów da się, jeśli z własną głową na karku i sercem podchodzi się do sprawy. Wszystkie te cudowne "zawodowe" lub mniej urządzenia, to są  NARZęDZIA  pracy. Uwielbiamy zabawki i musimy mieć najfajniejsze w piaskownicy. Głowy i Sparki i Avo i Congo i inne robiące wrażenie słowa szalenie pracę ułatwiają. Ale chyba najbardziej ułatwia serdeczna i życzliwa atmosfera. Jestem bardzo zmęczona regularnym zdawaniem egzaminów ze znajomości wyżej wymienionych...  Ludzie, świećmy, nie ścigajmy się:)

23

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Zgadzam się z Ada i Pawlik, szkoda że tak mało świetlików w naszym kraju myśli w ten sposób!

Pozdrawiam serdecznie!

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

24

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Jak najbardziej zgadzam sie z przedmowcami. ja pracuje juz na SGM SC 24 juz od pewnego czasu moze i niemam zby wiele sprzetu (4 glowy Future-light phs 710, 4 male future-light, strobo 2750W, 60 parow 64) ale mam pomysly i chec swiecenia wiec nie wazne na jakim stole swiecisz wazne aby go znac bo taki swietlik ktory mowi ze pracuje tylko na "zawodowych" stolach pewnie by zrobil to samo na SGM co na GrandMA nie znajac ani tego ani tego wiec panowie i panie pomagajmy sobie a nie robmy problemy bo kazdy z nas na sztukach jest zmeczony i niema ochoty na uzeranie sie ze swietlikami prawie profesjonalinymi (swietlik Braci)

25

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

A kto teraz świeci u Braci? Kiedyś widziałem w ich ekipie był "szczypior" (taki niski koleś) on się troche znał na SGM

26

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Szypior i światlo??? chyba nie teraz juz nawet z nimi nie jezdzi co do swietlika to niepamietam jak sie nazywa (taki sr. wzrostu grubszy) i zawsze pyta kiedy kupimy w koncu stół (mam SGM) i zawsze mu malo swiatla, nie polecam naprawde

27

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Szczypior już  nie jest swietlikiem "Braci" (przynajmniej tak było w czerwcu), lecz technicznym od dźwieku (gitary). Rzeczywiście zna SGM-a - kiedyś świecił w zespole Ira. Całkiem sympatyczny człowiek. Pokazał mi kilka ciekawych rzeczy na SGM-ie. Niestety o obecym świetliku tego zespołu nie moge tego powiedzieć. Niestety szanowny "Trollu" będąc oświetleniowcami w różnych firmach któtre dostarczają sprzęt na poszczególne imprezy, jesteśmy skazani na świetlików przyjeżdżających z różnymi zespołami - tych lepszych i sympatycznejszych jak i również na tych "innych".
Pozdrawiam

28

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

no coz....przepraszam ze nie lubie sgm'a. Jezeli firma nie ma opcji na inny stol to wtedy przywoze zawsze swoj i nie ma bolu smile

29

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Witam macie może insrukcje do tegosprzętu,bądz jakieś poradniki dla ludzi początkujących?

30

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

podaj @ to ci wysle