Temat: SGM Studio 24 Scan Control + i -

W tym wątku piszcie wszystko co wiecie o stole SGM Studio 12/24 Scan Control.

Na dzień dobry chciałem poprawić info o tym stole znajdujące się na www.elwolight.com

Wersja 24 ma 48 kanałów z pojedynczymi presetami i możliwość podłączenia 12 urządzeń inteligentnych.
Wersja 12 ma 24 kanały z pojedynczymi presetami i możliwość podłączenia 12 urządzeń inteligentnych.

I jako ciekawostkę powiem ze wersja 24 która jest prawie 2 razy większa nie może warzyć tyle samo co ta mniejsza 12

I jeszcze jedno "Programy dla skanerów i głowic, już zaprogramowane w urządzeniu umożliwiające bezpośrednie użycie."
(Programy są tylko do urządzeń marki SGM)

Pozdrawiam i liczę na wymianę informacji. smile

2

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Dla urządzeń inteligentnych mamy 12 adresów, oznacza to w praktyce możliwośc podłączenia więcej niż 12 urządzeń:)

Nie ma programów dla skanerów i głowic jednakże sterownik posiada generator kształtów dla Pan/Tilt, które można wykorzystac nie tylko dla SGM smile

Pozdrawiam

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

3

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Karolus napisał/a:

W tym wątku piszcie wszystko co wiecie o stole SGM Studio 12/24 Scan Control.

Na dzień dobry chciałem poprawić info o tym stole znajdujące się na www.elwolight.com

Wersja 24 ma 48 kanałów z pojedynczymi presetami i możliwość podłączenia 12 urządzeń inteligentnych.
Wersja 12 ma 24 kanały z pojedynczymi presetami i możliwość podłączenia 12 urządzeń inteligentnych.

Bardzo proszę o wskazanie gdzie jest błąd na stronie elwolight

Karolus napisał/a:

I jeszcze jedno "Programy dla skanerów i głowic, już zaprogramowane w urządzeniu umożliwiające bezpośrednie użycie."
(Programy są tylko do urządzeń marki SGM)

Pozdrawiam i liczę na wymianę informacji. smile

Gotowe programy (czyt. kształty ruchu) maja zastosowanie do wszystkich urządzeń niezależnie od marki

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

-Fizycznie do obu stołów można podłączyć tylko 12 urządzeń różnie zaadresowanych. Nie ma opcji na sterowanie większą ilością.
-Generator jest - i bardzo pomaga....
-Programowanie jest mało ciekawe, ale przy odrobinie cierpliwości i wprawy daje radę. Wydaje mi się że nie ma możliwości edycji programów odtwarzanych z submasterów - to jest ból...

5

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Straszny stol....nigdy sie na niego nie godze...praca na nim nie sprawia mi satysfakcji ani przyjemnosci...bardzo ogranicza..

6

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Pecora napisał/a:

-Fizycznie do obu stołów można podłączyć tylko 12 urządzeń różnie zaadresowanych. Nie ma opcji na sterowanie większą ilością.
-Generator jest - i bardzo pomaga....
-Programowanie jest mało ciekawe, ale przy odrobinie cierpliwości i wprawy daje radę. Wydaje mi się że nie ma możliwości edycji programów odtwarzanych z submasterów - to jest ból...

Możliwośc edycji jest w tym znaczeniu że osobno możesz zapisac programy na pozycje, ruch a osobno na np. kolor, gobo, itp. i potem te programy łączyc w rozny sposob.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

7

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Istnieje możliwość mieszania wysyłanych z registerów wartości DMX! Jest to możliwe tylko w tym momencie kiedy chcemy danemu parametrowi (konkretny adres np. 124) zwiększyć wartość! I tyle! Nie ma możliwości modyfikowania sceny świetlnej zapisanej na registerze i z niego odtwarzanej, bez włączenia programu w sekcji programowania urządzeń!

8

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Janek napisał/a:

Straszny stol....nigdy sie na niego nie godze...praca na nim nie sprawia mi satysfakcji ani przyjemnosci...bardzo ogranicza..

A co polecasz?

9

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

hmmm....nie wiem jaka jest cena tego zlomka....ale zdecydowanie zamiast sgm polecam avo...albo dla bardziej ambitnych compulite

10

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

cool

11

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Panie Janku!!

Co niby jest nieambitnego w pracy na SGM SC?? A co ambitniejszego w pracy na Compulightach, lub Avo??
Potrafisz rozwinąć??

12

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Do Analogów Ok, ale co do inteligencji to niewiele sie na nim by dalo zdzialac

13

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

kiju napisał/a:

Do Analogów Ok, ale co do inteligencji to niewiele sie na nim by dalo zdzialac

Wypowiedź swoją uzasadnij

14

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Robiąc cos na mniejszym zestawie mozna go fajnie poukladac, prosty w obsludze do malych sztuk jak najbardziej ok. jezeli chodzi o stół do analogów. Co do urządzeń inteligenych to zdecydowanie za mały (12urzadzen, 12 programow etc..) żeby cokolwiek na nim zdzialać ciekawego.

15

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

kiju napisał/a:

Robiąc cos na mniejszym zestawie mozna go fajnie poukladac, prosty w obsludze do malych sztuk jak najbardziej ok. jezeli chodzi o stół do analogów. Co do urządzeń inteligenych to zdecydowanie za mały (12urzadzen, 12 programow etc..) żeby cokolwiek na nim zdzialać ciekawego.

Zgadzam się, podoba mi się możliwość przypisywania programów na inteligentne urządzenia do suwaków. Biorąc pod uwagę że jest to głównie stół do urządzeń konwencjonalnych to sekcja SC i tak daje dużo możliwości. smile

Ostatnio edytowany przez KrzysztofKlak (2007-10-10 14:30:19)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...