16

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

A nie masz może gdzieś po drodze jakichś starych urządzeń Martina?

17

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

Nie, pary są wpięte za czterema głowami SGM-a i to wszystko. Ale rozumując to z logicznego punktu widzenia elektroniki wygląda sprawa troszke brzydko. Głowy są podłączone 120Ohmowym kabelkiem DMXowym. Gościu dalej pary podpiął zwykłym mikrofonowym - tutaj rozjeżdza sie impedancja linii i mogą być jaja. Nic - zrobie tak jak zaplanowałem. Czyli - wymiana kabla, plus splitter sygnału. O wynikach poinformuje smile Pozdrawiam i dzięki za pomoc w męczarniach smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

18

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

No ja czekam na info. Będzie bardzo pomocne

Michał Bystrzycki
--------------------

19

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

Prawdopodobnie nie jest to wina kabli, chyba, że mikrofonówki to naprawdę jakieś paści. Ostatnio miałem wpięte 6 szt. głów Robe, 10 Par LED, 3 Delty, Dimmer i 4 szt. Washy Martina metodą kawałek 120 om, kawałek mikrofonowy i tak na przemian. Nie było czasu sprawdzać jaki jest jaki a została kaszana po wcześniejszej imprezie. Wszystko działało bezproblemowo na SGM Studio Scan. Podejrzewam raczej problem po stronie stołu (patchowanie) albo po stronie parów. Pytanie czy LEDy działają bez dmx.

20

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

zacznij od zrobienia dimmera 4 kanałowego i przesówaj co 4 kanały na sterowniku i urządzeniu...

sprawdż adresowanie para... instrukcja swoją droga a elektronika swoja.
Miałem pary które po włączeniu 10 dipa były domyślnie 1... i działały w przedziale 1 do 256... dalej już amba fatima było i nima......

21

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

Szał pał z kanałami i robienie dimmera nie wpływa na zachowanie sie par. Zostawie im te kanały które nadałem, i w tej chwili szukam jakiegoś splitera sygnału DMX. O wynikach końcowych poinformuje smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

22

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

A sprawdziłeś te Pary na innym sterowniku? Może nie potrzebny Ci będzie ten spliter.

23

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

tomcio napisał/a:

Nawet nie mam skąd załatwić innye PARy żeby przetestować działanie lini DMX (coprawda głowy działają), albo podjechać z tymi do kogoś kto ma sterownik...

Jak wyżej - niestety... Tu w okolicy nie ma nic coby działało na DMXie. Jeśli będe miał czas (wezme urlop, albo coś) to podjade do znajomego świeciciela, on przywiezie jakiś swój stolik i zobaczymy co sie będzie działo.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

24

Odp: Ledowe Pary i Pilot 2000 - brak reakcji na sygnał DMX

A wiec po dłuższym czasie temat sie wyjaśnił. Miałem chwile czasu, i skleciłem prowizoryczny wzmacniacz sygnału DMX (teraz to chyba go wrzuce w obudowe i powiesze tongue). To pomogło... Wszysto zaczeło działaś jak należy.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)