31

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

konfiteor napisał/a:

Witam macie może insrukcje do tegosprzętu,bądz jakieś poradniki dla ludzi początkujących?

Jak masz jakiś problem lub pytania co do stołu to daj znać na mail.

Postaram się pomóc.

Pozdrawiam

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

32

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Podaje swojego maila - jakby ktoś miał jakieś pomocniki w języku PL to bardzo proszę

krzysieknd@gmail.com

33

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

witam mam proźbe czy może ktoś mi wysłać instrukcje do tego stołu i jesli ma tez do sgm 12 tez był bym wdzięczny mój meil djgruby13@wp.pl

34

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

aa w języku polskim najbardziej by mi zalezało

35

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Witam,
Pamiętacie może jak się przestawiało SGMa 12 w tryb 24kanałowy? Coś trzeba było wcisnąć przy odpalaniu... tylko co;)

Jeśli ktoś z Was posiada sensownie przetłumaczoną instrukcje do w/w stołu to będę szalenie wdzięczny za maila (m.wiklacz@gmail.com). Właśnie zaczynam przygodę z SGMem (w ogóle ze sterownikami) i wszelkie materiały będą mi bardzo pomocne.

To co najbardziej mnie w tej chwili interesuje to metoda tworzenia/zapisywania prostych efektów z użyciem pixelparów. Najlepiej zsynchronizowanych z muzyką. Gdyby komuś się chciało wyskrobać krótki opis/schemat działania to chętnie poczytam.
Pozdrawiam,
Maciek

36

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

przyłączam się do prośby kilku użytkowników o instrukcję omawianego stołu w języku polskim

mój mail: bartlomiej.mike@centronet.pl

37

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

także przyłączam się do prośbyt i również prosiłbym o polską instrukcje do SGMa

mgo@o2.pl

38

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Proszę o pomoc i wysłanie na adres jumper313@o2.pl instrukcji w języku polskim do stołu zawartego w temacie.
Pozdrawiam.

39

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Ściągnąłem sobie wersję instrukcji po angielsku, żeby zobaczyć co jest w niej takiego trudnego. Nie wiem w czym widzicie problem. Przecież ona jest napisana PROSTYM, LAICKIM językiem angielskim. To tak jakbym czytał instrukcję obsługi telewizora tongue ... Już prościej się nie da roll

Link do instrukcji: http://www.sgmtechnologyforlighting.com … 210_gb.zip
Link do strony producenta: http://www.sgmtechnologyforlighting.com … mp;m_id=60

Trochę samozaparcia tongue ... i wiary w swoje możliwości :]

No chyba, jesteście osobami, które widząc napis PLAY na DVD zaczynają panikować, że nic nie rozumieją :]

Przykład:
http://zapodaj.net/images/bdf459532cbb.jpg

Ostatnio edytowany przez avekamil (2009-07-23 13:04:08)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

40

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

A po radziecku przeczytasz nawet jak będzie od włącznika do światła?

Michał Bystrzycki
--------------------

41

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Jakbym był przez tyle lat i w takim stopniu otoczony przez język rosyjski co angielski to przeczytałbym z łatwością ... a nawet zarecytował smile

Z racji tego, iż w Kompie, TV i gazetach jest znikomy ułamek języka rosyjskiego to niestety, ale sobie go nie przyswoiłem smile Chociaż go lubię słuchać smile

PRESS , HOLD, RELEASE - są to podstawowe zwroty. NA tych i na podobnych opiera się całą instrukcja. Co w tym trudnego? Hmm?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

42

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Ten przykład wygląda "troszeczkę" inaczej jak instrukcja tego SGMa. Swoją drogą ładnie zrobiona.

A jeśli wam radzieckiej techniki mało, to byłaby możliwość "walnięcia" tutaj instrukcji radzieckiego kolorymetru big_smile
Chyba byłby to przebój.

avekamil napisał/a:

PRESS , HOLD, RELEASE - są to podstawowe zwroty. NA tych i na podobnych opiera się całą instrukcja. Co w tym trudnego? Hmm?

Wydaje mi się nawet że to typowe podstawowe zwroty policjanta w filmie amerykańskim wink

43

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

Witam

Panowie jak wygląda konfiguracja tego stołu.

1 Czy panel urządzeń konwencjonalnych zajmuje pierwsze 24 kanały DMX, a reszta przyporządkowana jest do urządzeń inteligentnych?

2 Czy możemy wykorzystać część odpowiedzialną za dimmery do sterowania np PAR LED ?

3 Czy możemy zapisywać sobie sceny zarówno dla dimmerów jak i dla inteligencji i wyzwalać je dolnymi heblami?

44

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

1. Masz pierwsze 50 kanałów na dimmery
2. Możesz sobie spatchować nawet głowę na pierwszych 50-u kanałach o ile Ci to odpowiada wink
3. tak

45

Odp: SGM Studio 24 Scan Control + i -

LuckyDj napisał/a:

1 Czy panel urządzeń konwencjonalnych zajmuje pierwsze 24 kanały DMX, a reszta przyporządkowana jest do urządzeń inteligentnych?

Kwestia jaki zrobisz patch

LuckyDj napisał/a:

2 Czy możemy wykorzystać część odpowiedzialną za dimmery do sterowania np PAR LED ?

Oczywiście

LuckyDj napisał/a:

3 Czy możemy zapisywać sobie sceny zarówno dla dimmerów jak i dla inteligencji i wyzwalać je dolnymi heblami?

Tak. Konwencjonalne przyciskiem GRAB , inteligentne przyciskiem STORE

Michał Bystrzycki
--------------------