46

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Nie podłącza midi

Post's attachments

apc20.jpg
apc20.jpg 73.94 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

47

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Dziwne
Są dwie możliwości, albo dot2 nie był odpalony, albo źle wpisałem nazwy kontrolera.

node info powinno pokazać poprawne nazwy

ewentualnie urządzenie jest uzywane przez inny program.

48

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Ta wersja powinna zapalić wszystkie kontrolki 'note'
I powinna sterować fwing1 i bwing 1 - bez feedback
https://drive.google.com/open?id=1Fq8ZC … vi_5jskuH9

49

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

tak tez się stało, zapaliły się wszystkie kontrolki oprócz track selection1-8, master i stop all clips-ta raczej nie zaświeci. Kod nie przyjmuje nut.
Kręcąc knobami nie zapalają się ringi, tylko jedna dioda świeci.(pierwsza). Taki komunikat się pojawia.

Post's attachments

aoc20new.jpg
aoc20new.jpg 52.63 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

50

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Oprogramowane są tylko przyciski po lewej stronie - bez tych z komendą CC wg rozpiski..

Kod się wywala po uruchomieniu ? naciśnięciu dowolnego przycisku ?? czy jakiegoś konkretnego?

Obawiam się że cała praca na marne - bo w trybie mode 2 będzie inne obłożenie kodów do klawiszy.

Ostatnio edytowany przez Krzysio (2019-11-29 16:27:38)

51

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

A wiec tak. Po wpisaniu node dot2apc20 zapalają się wszystkie kontrolki clip launch, clip stop, activator, solo/cue, record arm, prawa sekcja również. kontrolki track selection zaświecają się na chwilkę i zaraz gasną. Komunikat który przesłałem wyżej pojawia się zaraz po zaświeceniu kontrolek. Przesyłam zrzut z node, nutki wchodzą ale nie wychodzą, chyba dalej. Intryguje mnie dlaczego kanałem pierwszym dla nutek jest kanał 0, według node. nigdzie dla midi nie spotkałem kanału zero... ale może jest tylko nazywa się go 1?... na zrzucie masz kolejno, lewą skrajną kolumnę kontrolek (od clip launch po rekord arm), później dla nutki 53 kolejne kanały czyli wiersz i jeszcze pionowo scene launch po master.

Ostatnio edytowany przez nasula (2019-11-29 20:22:15)

Post's attachments

midikom.jpg
midikom.jpg 225.88 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

52

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

tak się zapala

Post's attachments

WP_20191129_21_25_28_Pro.webm 79.1 kb, 5 downloads since 2019-11-29 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

53

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Hmmm więc tak - możliwe że ten model nie ma przełączania trybu pracy - albo robi się to inną komendą

usuń z kodu tą część i powinno zadziałać.

Nic nie będzie świecić - ale powinno działać sterowanie Fwing i bwing 1

Usuń


for (var j = 0; j < 17; j++){
    for (var i = 0; i < 128; i++){
        output.send('noteon', {
          note: i,
          velocity: 127,
          channel: j
        });

    }
}

/*output.send('sysex',[0xf0, 0x47, 0x00, 0x73, 0x60, 0x00, 0x04, mode, 0x08, 0x04, 0x01, 0xf7]);
0x40 - Generic Mode
0x41 - Ableton Live Mode
0x42 - Alternate Ableton Live Mode*/

output.send('sysex',[0xf0, 0x47, 0x00, 0x73, 0x60, 0x00, 0x04, 0x42, 0x08, 0x04, 0x01, 0xf7]);

54

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Zrobiłem, działa b-wing1 i f-wing2 suwaki. W b-wing działa cała pierwsza i ósma kolumna 6 clip z góry na dół. W kolumnie 2-7 clip szósty nie włącza executora tylko wyłącza pierwszego w kolumnie (np 807 wyłącza 307 itd) . Jest gdzieś opis do tego? Podeślesz jakiś link, mógłbym też coś pokombinować, o ile to nie jest b trudne...

55

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Zmieniłem tryb/??. Najpierw uruchomiłem twój przedostatni skrypt, i zapaliły się kontrolki, potem uruchomiłem ostatni, zmodyfikowany i działają przyciski i fadery jak opisałem wyżej. feedback tylko nie działa i pozostałe wingi.

Ostatnio edytowany przez nasula (2019-11-30 19:55:40)

56

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Link ? nie mam pojęcia

Używam easy midi https://www.npmjs.com/package/easymidi
I websocket https://www.npmjs.com/package/websocket

Całą komunikację podglądnołem w przeglądarce www.

I tyle..

Program łączy się z dot - tak jak by był przeglądarką i wymienia się danymi..

Co chwilkę wysyła zapytanie (do serwera ) i otrzymuje całą tabelkę (tak jak by to robić w przeglądarce)

Całe zadanie to wybranie odpowiednich zmiennych i wykozystanie do sterowania świeceniem kontrolek.



ps: a jak by pozostawić w kodzie to

output.send('sysex',[0xf0, 0x47, 0x00, 0x73, 0x60, 0x00, 0x04, 0x42, 0x08, 0x04, 0x01, 0xf7]);

to też działą czy się wyłącza?

Ostatnio edytowany przez Krzysio (2019-11-30 23:12:14)

57

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

coś nie działa, zmienia tryby chyba, ale dalej nic, kombinowałem na różne sposoby, najczęstszy error -unexpected token. Ale dzięki za info.

58

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

No to chyba bez urządzenia nic nie zrobię sad

59

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

I tak dzięki Krzychu. Pewnie, że trudno bez deski, możliwe, że ja coś źle klepię i tylko namieszam. Jak będę miał więcej czasu to przyglądnę się tym programom, i dam znać, co i jak, bo na razie krucho z czasem.
Pozdrawiam

60

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Update - dla apc mini - wrzuciłem nowszy kod - pod nowe Nodejs
Teraz można zmieniać page z poziomu bwing (szybki dostęp)
Poprawione wyświetlanie ( teraz puste executory się nie świecą - działa też z Global Autofix i bez)
Filmik stary - podmienione linki
https://www.youtube.com/watch?v=XeTzz7YIiVc


ps: jak ktoś w Poznaniu ma APC20/40 to chętnie powalczę dalej z wersją na te kontrolery

Ostatnio edytowany przez Krzysio (2019-12-10 17:09:02)