16

Odp: Bramka Art Net do DMX

mosquito13 - jakie są dokładne koszty?

17

Odp: Bramka Art Net do DMX

794 netto / 976,62 brutto wersja 3 pinowa

18

Odp: Bramka Art Net do DMX

Dokładnie jak powyżej.
Ja też zapłaciłem:
- PX357-3pin - 794 zł netto/szt
- uchwyt do racka - 62 zł netto/szt

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2016-02-20 21:31:34)

19

Odp: Bramka Art Net do DMX

Testowałem bramkę z GrandMA 2 light i działa bez zarzutu. Problem jest przy spięciu z onpc + command wing. Trzy universy działają ok, czwarty wyłącza się, gdy wartości dmx się nie zmieniają... Trzeba kombinować - posyłając 2 universy z winga, 2 z bramki... Trzeba by sprawdzić w wersji command wing + fader wing...

20

Odp: Bramka Art Net do DMX

Wczoraj podłączyłem bramkę pod mojego ROAD HOG 4. Po dłuższej "walce" (jestem początkujący na takiej profesjonalnej desce) konfiguracyjnej zagadało wszystko bez kłopotów tj. wszystkie 4 linie :-)

21

Odp: Bramka Art Net do DMX

mosquito13 napisał/a:

Wczoraj podłączyłem bramkę pod mojego ROAD HOG 4. Po dłuższej "walce" (jestem początkujący na takiej profesjonalnej desce) konfiguracyjnej zagadało wszystko bez kłopotów tj. wszystkie 4 linie :-)

+1

Michał Bystrzycki
--------------------

22

Odp: Bramka Art Net do DMX

PIŁA napisał/a:

Testowałem bramkę z GrandMA 2 light i działa bez zarzutu. Problem jest przy spięciu z onpc + command wing. Trzy universy działają ok, czwarty wyłącza się, gdy wartości dmx się nie zmieniają... Trzeba kombinować - posyłając 2 universy z winga, 2 z bramki... Trzeba by sprawdzić w wersji command wing + fader wing...

GrandMA2 wysyła przez ArtNet zmiany stanów wyjściowych. Jest to zgodne ze standardem. Jeśli bramka tego nie uwzględnia... cóż, trzeba kombinować.

23

Odp: Bramka Art Net do DMX

Bramka działa z Chamsysem, Jandsem Vistą (wersje onpc także), działa z konsolami MA2, tylko jak zwykle z onPc problem... Każdy zdrowo umysłowo będzie kombinował, żeby nie bulić za 2porta jak za zboże... Poza tym fader wing kosztuje koło 10 tyś. netto, więc chyba przeznaczyć kasę na fader winga.

24

Odp: Bramka Art Net do DMX

Wystarczyłoby gdyby bramka zachowywała ramkę. Skoro tego nie chce (niestety częsta przypadłość u różnych firm, choć niezgodna z ArtNet), można by zaadresować jakiś kanał dimmera na nieużywanym kanale tego wyjścia (choćby na 512-tym) i zapuścić tam ciągły efekt. Mało wyrafinowane "obejście", ale powinno działać. Miałem raz do czynienia z "niepełnymi" bramkami ArtNet.

Dlaczego MA nie dała opcji "ciągłej wysyłki"? Podejrzewam, by nie kusić kłopotów z przeciążaniem sieci. Sporo switchy sieciowych na rynku wiesza się przy większym ruchu UDP, a grandMA2 potrafi wysyłać na 256 linii DMX.

Bramki MA mają swoją cenę z innych powodów jak sama konwersja Ethernet-DMX. Płacimy za zdalną konfigurację i synchronizację wyjść całego systemu. W wersji onPC dochodzi oczywiście licencja parametrów.

25

Odp: Bramka Art Net do DMX

Tak właśnie robię jak napisał Kacper.Wirtualne urządzenie na linii i wygenerowany na nim na stałe efekt.Tak Kacper-to działa.Tak trzeba też zrobić gdy na linii mamy dziwne,chińskie ledowe urządzenia.Po Artnecie przy bezruchu te urządzenia będą migać w regularny sposób.

26

Odp: Bramka Art Net do DMX

http://www.pxm.pl/index.php?id=227
Udoskonalona wersja. Pytałem czy złącza mogą być po tej samej str. co wyświetlacz. Jest szansa

Michał Bystrzycki
--------------------

27

Odp: Bramka Art Net do DMX

Michał napisał/a:

http://www.pxm.pl/index.php?id=227
Udoskonalona wersja. Pytałem czy złącza mogą być po tej samej str. co wyświetlacz. Jest szansa

Jeszcze ma RDM. Wiesz jaka kwota za to cudo?

28

Odp: Bramka Art Net do DMX

2 998,00. xlr 3
3 048,00 xlr 5

29

Odp: Bramka Art Net do DMX

Modus E-Gate, węzeł Art-Net 4xDMX w cenie 1200 zł brutto można znaleźć na stronie:  https://www.trade.mediam.com/e-gate-dmx … 8904,18501