241

Odp: grandma 2 pytania różne

grandMA2 3.0.0.5

Chcę chwilowo wyłączyć kilka urządzeń z efektu używając Macro. Gdy efekt jest odpalony z puli to używam np:
Group 1 Release Effect 1
Jak powinna wyglądać komenda jeśli efekt jest przypisany do executora?
Jak kolejnym Macro przywrócić te urządzenia do efektu?

Ostatnio edytowany przez mlody (2015-02-11 13:30:35)

242

Odp: grandma 2 pytania różne

Spróbuj używać polecenia Stomp @  i dotknąć pole z Encoder Bar odpowiedniej grupy parametrów

Lub z klawiatury [MA+At][Please]- dla przebiegów z każdej grupy parametrów
[MA+At][Ma+1] dla dimmerów
2 dla pozycji
3 dla gobo itd.

Macro:

Stomp PresetType "dimmer"
Stomp PresetType "position"
Stomp PresetType "gobo"

itd

Ostatnio edytowany przez mrówa (2015-02-14 20:00:59)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

243

Odp: grandma 2 pytania różne

witam. pytanie mam o ustawienia artnet( grandMA2 3.1.1.1.) . chce by resolume arena miał adres 30.1 ,,  więc jakie ustawienia mam wpisac do tabelek , lokal start , amount , itp.
lokal start 30 , amount 1 , network 1 , subnet 0 , univers 30 ???

Ostatnio edytowany przez bart_krk (2015-08-12 08:46:53)

244

Odp: grandma 2 pytania różne

Hej,

Poniżej ustawienia dla oprogramowania gma2 w wersji 3.1.1.1 przy założeniu że chcesz wysyłać 1 linię dmx przez artnet. Jeśli chcesz wysyłać więcej linii to musisz zwiększyć cyferkę w kolumnie Amount


LocalStart - 30
Amount - 1
Network - 1
Subnet - 1
Universe - E

Sesja musi być aktywna
Guzik Art-Net Output Active musi być włączony
Guzik Setup/Network/Network Protocols musi mieć zieloną otoczkę

Ustawienia w Resolume:
Subnet - 1
Input port - E lub 14 (różne programy różnie się ustawia ja akurat Resolume nie znam spojrzałem w instrukcję obsługi)

Powodzenia !!!

Ostatnio edytowany przez FOH (2015-08-12 13:50:07)

245

Odp: grandma 2 pytania różne

fakt działa , gdy zmieniłem Universe na 1 poszło ...,, Za co dokładnie odpowiada ta fukcja ?  tzn Universe?

246

Odp: grandma 2 pytania różne

Czy nie chodziło ci przypadkiem o Subnet ?

247

Odp: grandma 2 pytania różne

wlasnie nie ! miałem universe na 0 zmieniłem na 1 i poszło ,,, sprawdze raz jeszcze za kilka dni

248

Odp: grandma 2 pytania różne

bart_krk napisał/a:

fakt działa , gdy zmieniłem Universe na 1 poszło ...,, Za co dokładnie odpowiada ta fukcja ?  tzn Universe?

http://s17.postimg.org/cn04ed87j/ART.png

UNIVERSE - "LINIA DMX"

Polecam także program The ArtNetominator , który pokazuje aktywność na kartach sieciowych

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

249

Odp: grandma 2 pytania różne

Jaki jest typ nakładek dotykowych w ekranach stolików serii 2 ? Pojemnościowe czy rezystancyjne ?

250

Odp: grandma 2 pytania różne

A jakie to ma znaczenie? I tak nie należy samodzielnie się bawić w ich zmianę smile

251

Odp: grandma 2 pytania różne

KacperP napisał/a:

A jakie to ma znaczenie?

Ogromne smile Nie wiem jaki brać monitor do onPC.

252

Odp: grandma 2 pytania różne

MuNiO napisał/a:
KacperP napisał/a:

A jakie to ma znaczenie?

Ogromne smile Nie wiem jaki brać monitor do onPC.

Żadne. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Przy onPC dotykiem zajmuje się Windows i szczegóły sprzętowe konsolety są kompletnie bez znaczenia. Jeśli tylko onPC to może być każdy monitor, dopóki działa. Wielodotyk w onPC jednak nie będzie obsługiwany, więc kilka suwaków na raz itp. nie pochodzi.

Jeśli chcemy monitor, który będzie działał również z konsoletą, to również typ panela wbudowanego ekranu jest kompletnie bez znaczenia.
Po prostu trzeba wybrać monitor działający z konsoletą smile Zaleca się generalnie ELO z technologią intelli-touch (nie wersję plus).

Odradza się panele akustyczne z wiadomych względów, a panele ELO z technologią APR w ogóle nie będą obsługiwane.
http://help.malighting.com/view/referen … tions.html

253

Odp: grandma 2 pytania różne

W najnowszej wersji przestal mi dzialac dotyk w elo. Monitor jest sprawny na 100%. To wina softu? Szukalem w opcjach ale niczego sie nie dogrzebalem.

254

Odp: grandma 2 pytania różne

KacperP z całym szacunkiem ale odbiegasz od mojego pytania. Jaki jest typ nakładek dotykowych w stołach ? To chyba nie jest żadną tajemnicą ?

255

Odp: grandma 2 pytania różne

1. Nie pamiętam teraz smile Jak będę miał okazję to spytam.
2. Nie ma to ABSOLUTNIE ŻADNEGO PRZEŁOŻENIA na to jaki typ monitora używamy z onPC.