Temat: grandma 2 pytania różne

postanowiłem założyc jeden temat do róznych tematów mnie nurtujących
1) czy da się zrobic tak by przy użyciu palet  trybie fast call wchodziły mi czasy wcześniej zaprogramowane indiwidualnie dla rożnych presetów ??? chodzi o to by zrobic widok z presetami fast call i bym mogł wybierac sobie presety z róznym czasem wejscia np : pozycja wchodzi w czasie 3 sekund  kolory w czasie 2 a dajmy na to zoom w czasie 8??  było by to przydatne do pracy life bez użycia program time

2

Odp: grandma 2 pytania różne

Aż takiej funkcjonalności funkcja Fast Call nie ma. Jedyne co robi to automatycznie wykonuje wybór urządzeń zapamiętanych w presecie w przypadku gdy wybierzemy preset bez wybranych urządzeń.

Do pracy life jest coś znacznie lepszego.
Proponuję zainteresować się oknem "Action Buttons" (zakładka Playbacks przy tworzeniu okna) i używać executorów jednoklawiszowych do takich rzeczy. Można naotwierać tyle okien ile monitorów starczy, pomnożone przez klawisze widoków.... i znowu pomnożone przez klawisze puli widoków... albo ustawić łączenie z przełączaniem stron playbacków.

3

Odp: grandma 2 pytania różne

z action buttons to wiadomka , staliśmy się właśnie posiadaczami winga wiec pytań będzie więcej smile

4

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanie nr 2.. klepie sobie kawałek rozdzielony na kilka cue..  w jednym wszystko tak w drugim cue tak , solo na gitarce, taki tam   wszystko gra , w 4 cue daje efekt ruchu w pan na głowach z grupy 1 , w następnym cue chce ten efekt wyłączyc ... wiec klepie nowe cue , juz bez ruchu , nawet wyłączam go klikając off i klikaj na ten efekt ,nic ,głowy jak się ruszały tak się ruszają  , wpisuje w link  komendę wyłączenia tego efektu tez nic...  co robię nie tak?  podejrzewam literki  w okienkach efektów A. S ..R

5

Odp: grandma 2 pytania różne

z tego co wiem musisz użyć funkcji stomp.

MA+at = stomp

czyli: stomp + effect + (numer efektu) i please

6

Odp: grandma 2 pytania różne

dzięki

7

Odp: grandma 2 pytania różne

bart_krk napisał/a:

w 4 cue daje efekt ruchu w pan na głowach z grupy 1 , w następnym cue chce ten efekt wyłączyc ... wiec klepie nowe cue , juz bez ruchu , nawet wyłączam go klikając off i klikaj na ten efekt ,nic ,głowy jak się ruszały tak się ruszają  , wpisuje w link  komendę wyłączenia tego efektu tez nic...  co robię nie tak?

Brzmi jak niezamierzone (przez próbę użycia gMA2 tak jak gMA1) użycie efektu w cue jako presetu. wink
Wtedy to sekwencja wytwarza efekt w warstwie efektów (używając danych z puli efektu). Wyłączanie efektu z puli nic wtedy nie daje, bo to nie ona generuje ten efekt. Podstawowym sposobem jest użycie efektu "Release" w warstwie "Form" programmera na parametrach gdzie ten efekt działa, i zapisanie do cue.
"Stomp" też wyłączy, ale trzeba pamiętać że "Stomp" (czy jako komenda czy kształt efektu) zatrzymuje efekty niezależnie od źródła pochodzenia, czyli jedna sekwencja może wyłączyć efekt z innej sekwencji lub z puli.

8

Odp: grandma 2 pytania różne

tak tez jest . pracuje na gma 2 sposobem z gma 1 i tu przyznaję się bez bicia ... i zastanawiam sie czy do command winga nie powinno byc tez darmowego szkolenia smile

9

Odp: grandma 2 pytania różne

A jak mam pytanie z innej beczki. Czy można do efektu bitmapowego przypisać speed lub rate master?

10

Odp: grandma 2 pytania różne

można tak samo jak do zwykłego efektu.

11

Odp: grandma 2 pytania różne

"Pytania różne" to mam kolejny problem z MA2.
Jakimś sposobem połączyłem ze sobą klawisze widoku "V" te po prawej stronie dużego ekranu. Wygląda to tak, że np. pierwszy działa mi razem z 5 a 7 z 9. W prawym dolnym rogu miniaturki są cyferki i właśnie one są takie same. Jak kasuję np. widok 1 to to samo dzieje się z 5. Szukałem w instrukcji, ale do niczego nie doszedłem. Może ktoś wie jak to rozbić żeby wróciło do normy?

12

Odp: grandma 2 pytania różne

przy zapisywaniu widoku pojawia Ci sie takie okienko z cyferkami które można zaznaczyć bądź odznaczyć...

1 - ekran multitouch
2 - prawy dotykowy ekran
3 - środkowy dotykowy ekran
4 - lewy dotykowy ekran
5 - 1 zewnętrzny
6 - 2 zewnętrzny

przy zapisie możesz zaznaczyć w ten sposób, których ekranów ma się tyczyć Twój widok...

więc jeżeli zapisałeś dla widoku ekran 1,2,3,4,5,6 to wiadomo, że po wybraniu tego widoku zmieni się dla wszystkich...

być może o to chodzi o ile dobrze zrozumiałem.

13

Odp: grandma 2 pytania różne

fafruk wstaw plik z show n forum.

14

Odp: grandma 2 pytania różne

Janek piszesz o innej rzeczy bo napisałem,że chodzi mi o ekran 2 czyli duży ekran dotykowy w ultralight. Kiju wstawię po niedzieli.

15

Odp: grandma 2 pytania różne

Kiju podaj maila