31

Odp: grand ma 3d

Ja nadal obstawiam że jest to obserwacja z tyłu, tj. patrzymu od wyższych wartości współrzędnych Y w stronę niższych.
Orientacja obiektu "Stage Plane" nie ma tu nic do rzeczy.
W środowisku 3D w grandMA2, gdy patrzymy od widowni na scenę, osie współrzędnych środowiska są następujące:
Oś X wskazue od lewej do prawej i tak też rosną wartości X współrzędnej
Oś Y wskazuje od przodu sceny do tyłu sceny
Oś Z wskazuje w górę.

Na obrazku widzę że "róża" kierunków pokazuje oś X w lewo, a oś Y w stronę kamery, więc dlatego twierdzę że wszystko jest odwrotnie postawione. smile

Na czym teraz polega problem z urządzeniami? Wcześniej działały źle, a teraz dobrze? Pogubiłem się smile

Ostatnio edytowany przez KacperP (2015-04-30 15:36:52)

32

Odp: grand ma 3d

Ma3D jest prawie wszystko okej wszystko działa jak trzeba tylko jest tak jakby obraz w odbiciu lustrzanym, jeśli skieruję głowy na przód w realu to w Ma3D też są na przodzie, ale jeśli dam w lewo to w już programie idą w prawo.  Czyli w realu mam głowy skierowane na lewy tył sceny, a w programie pokazuje mi jakby były skierowane na prawy tył sceny. Gdy odwrócę scenę tak jak piszesz to wtedy nie zgadzają mi się kierunki tył przód.

Edit: W poniedziałek sprawdzę jeszcze czy na głowach nie ma ustawionej opcji "Rev" czyli odbicia na jakiejś osi. Kto wie może to jest przyczyną całego zamieszania.

Ostatnio edytowany przez Boniek (2015-04-30 15:50:09)