211

Odp: grandma 2 pytania różne

Pytanie było ogólne a teraz akurat mam robimy

A wlasnie - dlaczego w nowym sofcie kolejność wyboru urządzeń jest brana pod uwagę tylko jak urządzenia są zapisane w grupie?

212

Odp: grandma 2 pytania różne

A kiedy nie jest brana pod uwagę?

213

Odp: grandma 2 pytania różne

W p potrzebnych wersjach softu kolejność wyboru była brana również podczas tworzenia efektu jak sobie wybierałem je pojedynczo
Teraz to nie dziala.
Trzeba stworzyć sobie grupę i z niej nakładać efekt
Wtedy kolejność wyboru jest zachowana

214

Odp: grandma 2 pytania różne

U mnie kolejność działa i przy efektach template oraz przy take selection.
W jaki sposób były wybierane urządzenia?

215

Odp: grandma 2 pytania różne

To i ja zapytam o coś, co mnie nurtuje...

Taka sytuacja:
Mam wszystko zaprogramowane, pod executor'ami natężenie świateł...
W międzyczasie nadchodzi potrzeba zmiana koloru np. q-washa z palca...
W pewnej chwili okazuje się, że brakuje jeszcze jednego światła i muszę je dopalić (jakiś par czy coś)...
Oczywiście wybieram, daje pożądaną wartości i ok...
Ale jak to dopisać do executor'a tak, aby nie dopisała mi się ta zmiana koloru Q-WASH'a?

216

Odp: grandma 2 pytania różne

Przytrzymujesz dłużej Store i wybierasz możesz sobie wybrać jaki rodzaj zapisu Cię interesuje, dodatkowo w Store filter możesz wybrać które dokładnie parametry Cię interesują w urządzeniach do zapisania.

O ile dobrze zrozumiałem smile

217

Odp: grandma 2 pytania różne

Wybierane z layout view jak tez z fixture
Tylko na grupach dziala jak trzeba
Soft najnowszy

218

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

Wybierane z layout view jak tez z fixture
Tylko na grupach dziala jak trzeba
Soft najnowszy

Sprawdziłem. Soft najnowszy, wybierając zarówno z layout view, jak i z klawiatury, nawet po odejmowaniu z użyciem "If" zachowuje mi kolejność przy użyciu efektów template, przy tworzeniu efektu na selekcji, oraz przy wciąganiu urządzeń do efektu z "Take Selection".
Musiałbym zobaczyć show na którym działasz. Robiłeś jego konwersję z poprzednich wersji oprogramowania? Jeśli tak, to z jakich do jakich?

misterious napisał/a:

Taka sytuacja:
Mam wszystko zaprogramowane, pod executor'ami natężenie świateł...
W międzyczasie nadchodzi potrzeba zmiana koloru np. q-washa z palca...
W pewnej chwili okazuje się, że brakuje jeszcze jednego światła i muszę je dopalić (jakiś par czy coś)...
Oczywiście wybieram, daje pożądaną wartości i ok...
Ale jak to dopisać do executor'a tak, aby nie dopisała mi się ta zmiana koloru Q-WASH'a?

Klawisz Clear. Pierwsze wciśnięcie odznacza aktualnie wybrane urządzenia. Drugie zdejmuje "aktywność" wartości w programerze - będą one podniesione, ale będą pomijane przy zapisie (w arkuszach kanałów i urządzeń wartości z jasnoczerwonych na czerwonym tle zmieniają się w ciemnoczerwone bez podświetlenia tła). Tego właśnie potrzebujesz używać.
Jak wybierzesz urządzenie i zmienisz kolor, wciskasz 2x Clear, a potem wybierasz ten dimmer, podnosisz, a jak zapisujesz to tylko dimmer się zapisze.

219

Odp: grandma 2 pytania różne

Kacper jak zwykle pomocny, dziękuję...
Myślałem właśnie o clear, ale zazwyczaj używałem go raz do odznaczenie, lub trzy razy bądź przytrzymanie dla wykasowania wartości... Ale żeby sprawdzić tych dwóch razy to jakoś nigdy okazji i chwili nie było...

220

Odp: grandma 2 pytania różne

Okej, kolejne pytanie w nawiązaniu do poprzedniego...
Skoro już wiem jak dopisywać jak potrzebuje...
To czy jest szansa, żeby dopisywać coś bez wysłania sygnału dmx?
Podczas koncertu powiedzmy świeci się tylko spot, a ja chciałbym doprogramować na jakiś przycisk powiedzmy zapalenie Ledow... Ale tak, by publiczności nie zakłócić odbioru - nie zapalić tego na scenie.

221

Odp: grandma 2 pytania różne

naciśnij blind

222

Odp: grandma 2 pytania różne

kiju napisał/a:

naciśnij blind

i jak skończysz to odciśnij bo się możesz zaintrygować jak zapomnisz

223

Odp: grandma 2 pytania różne

i nie zapomnij wcisnąć clear przed odciśnięciem blind

224

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanie kolejne , da się zapisac tak makro jak w werji MA 1  , tak by zapisywało kolejnośc naciśniętych przycisków , widoków itp?

225

Odp: grandma 2 pytania różne

bart_krk napisał/a:

pytanie kolejne , da się zapisac tak makro jak w werji MA 1  , tak by zapisywało kolejnośc naciśniętych przycisków , widoków itp?

Tak. Zapisane będą też czasy.
Trzeba odpowiednio użyć komendy Record.
http://help.malighting.com/view/referen … ecord.html
Record Macro # [Please] - zaczyna nagrywanie makra numer #
Record Macro [Please] - skończy zapis makra