16

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Czyli podsumowując za tą kwotę najlepiej kupić z 8 sunstripów + 8 tych MAC'ów 550 np? smile

17

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

jeśli są w dobrym stanie to myślę, że to dla Ciebie najlepsza opcja

18

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Chyba nie do końca dobra droga. Po co sunstripy? Jakie ridery zrobisz? Mac550 to chyba nie była najlepsza konstrukcje z tego zo kojarzę.
Musisz sam przeliczyć co się najlepiej zwróci.
Znam firmy, które kupują tylko sprzęt z wysokiej półki ale mają też na to kasę i to im się zwraca. Ale są też firmy, które kupują tańsze produkty, nie mówię o Flash czy Eurolite, i na tym zarabiają. Skoro budżet masz niewysoki to po co się napinać na coś prawie riderowego skoro tym nie jest i będzie tego mało?

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Jeżeli niektóre zespoły mogą zaświecić na Mac 250 Krypton sztuk 6 i 6 Elation Platinum Beam 5r, bez sunstripów, z kilkoma panelami i wygląda to całkiem dobrze to uważam że 550 da radę tym bardziej. Owszem pewne minimum musi być, ale jeżeli świetlikowi się chce to zrobi na tak małym zestawie. Tylko trochę chęci wink

P.S Może faktycznie 550 nie byłaby najlepszym wyborem, wiele osób z jakiegoś powodu na nie narzeka. Sam nie miałem styczności, może ktoś wyjaśnić sytuację?

20

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

U nas jest wyprzedaż sprzętów Martina.
http://ltt.com.pl/sites/default/files/W … %20WWW.pdf
W tym przypadku polecam przykładowo 4x MAC 350 Entour.
Z małych głów są też 12x MAC 101 (10 nowych, 2 powystawowe), 4x RUSH MH1, 5x RUSH MH2 (4 nowe, 1 powystawowy), 1x smartMAC.

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

^ 4 x350 i kilka 101 . Do kompletu sunstripy.

22

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Witam.Dorzucę swoje trzy grosze.Po pierwsze-za tę kwotę nie kupisz wystarczającej liczby urządzeń aby zrobić koncert riderowy,nawet używanych/ uznając za standard głowę klasy 700 z CMY/.Masz pieniądze na 5-6 takich urządzeń z wtórnego rynku.Chcąc kupić spoty i washe jesteś w jeszcze gorszej sytuacji bo to oznacza 2 riderowe washe i 3 spoty.Oczywiście świetlik

23

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Witam.Dorzucę swoje trzy grosze.Po pierwsze-za tę kwotę nie kupisz wystarczającej liczby urządzeń aby zrobić koncert riderowy,nawet używanych/ uznając za standard głowę klasy 700 z CMY/.Masz pieniądze na 5-6 takich urządzeń z wtórnego rynku.Chcąc kupić spoty i washe jesteś w jeszcze gorszej sytuacji bo to oznacza 2 riderowe washe i 3 spoty.Oczywiście świetlik "gwiazdy" teoretycznie zaświeci na wszystkim,ale szybko się przekonasz że większość będzie chciała Robina 600/800 i Martina lub Robe 700.Moim zdaniem masz kilka wyjść.Jak wcześniej napisał chyba Kajmar zrezygnuj z washy,użyj na ich miejsce Parów które masz.Kup tak napisał Kiju-Robe 100 ledbeam/ 12 to chyba ci nie wyjdzie/.Opcja druga- kup używane Robe 700 AT/może 6 sztuk ci wyjdzie/.Będziesz miał kilka jeszcze riderowych głów.Potem dokupisz dwie,może cztery,możesz też na większą sztukę łatwo dopożyczyć.Opcja trzecia- kup Robe Pointy.Może wynegocjujesz dobrą cenę i będziesz miał 5?Opcja czwarta- ale o tej napisałeś sam że jej nie chcesz,a ja uważam że powinieneś ją rozważyć-to kupno washy i beamów chińskich.Tu ilość będzie już poważna i zrobisz fajną scenę/beam kosztuje średnio 3500,wash 3000/.W okolicy będziesz "świetlnym potentatem nieriderowym".Tacy też ma sporo pracy.Z twoimi pieniędzmi riderowego światła nie kupisz w wystarczającej ilości.Ci co zgodziliby się zrobić koncert na tych kilku Martinach prawdopodobnie zgodziliby się zaświecić na "chińczyku" w dużo większej ilości.Teraz pozostaje ci tylko wybrać.
PS.ja też kupiłbym sunstripy,powiem więcej-zrobiłbym trzy obwody ACL.Po prostu to lubię.Pozdrawiam

24

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

myślę że mac550 to najgorsza opcja, wolałbym już mac250. duża ilość chińszczyzny też nie jest chyba najgorszą opcją oczywiście jeśli masz taniego i pojętnego serwisanta w rodzinie:)

25

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Zamiast Mac 250 lepiej jednak Mac 350 Entour.  cool
Praktycznie identyczna funkcjonalność, znacznie lepsza biel ze źródła LED.
Nie rozumiem "focha" na MAC 101. To nigdy nie była chińszczyzna wbrew nieodpowiedzialnym insynuacjom jakie odchodziły nawet tutaj na forum.
Trias bez problemu używał ich obok MAC 2000. Wielu się śmiało widząc po dwie 101 po bokach MAC 2000 Profile podczas instalacji, ale jak to uruchomiono (chyba był to finał WOŚP w Warszawie) to uśmieszki spłynęły.

26

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Dzieki wszystkim za pomoc, pomyślę jak jeszcze skombinować trochę kasy smile a jak nie to chinczyki smile

27

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Tu nie ma co kombinować. Zastanów się co ci naprawdę potrzebne bo kupując na zasadzie "chcę kupić głowy ale nie wiem jakie" nigdy nie kupisz dobrze. Po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że to nie była dobra inwestycja. Jeżeli będziesz wiedział jakie światło chcesz, to i szybciej znajdziesz dobry sprzęt na twój budżet.
Ja widzisz każdy ma swoje typy i sprzęt, który lubi a to niekoniecznie może wiązać się z twoimi potrzebami.

Warto zwrócić uwagę na wyprzedaż w LTT. Ten sprzęt jest w dobrym stanie i dobrych cenach. Miałem ostatnio w rękach kilka powyprzedażowych Maców101 i moim zdaniem lepiej kupić coś na wyprzedaży niż na Allegro.
Tak nawiasem mówiąc 101 to bardzo dobry sprzęt jeśli ktoś na to narzeka to znaczy, że mu się od dobrobytu ..... poprzewracało albo dokładnie nie wiedział po co to kupuje.

Jeżeli chcesz zainwestować w chińskie washe, są na rynku dobre głowy 108 led za małe pieniądze, to musisz zwrócić uwagę na liczbę diod. Powinno ich być przynajmniej tyle samo każdego koloru. Bo nasz wiodący dostawca "chińczyków" oferuje głowy w których jest dwa razy więcej diod niebieskich i zielonych niż czerwonych. Efekt jest taki, że ten sprzęt na biało świeci mocno ale w żaden sposób nie da się tych kolorów uzyskać sensownej palety. To samo mają ich inne urządzenia.

Ostatnio edytowany przez keso (2014-09-22 09:09:01)

28

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

Z 55tys złotych to możesz zapomnieć o riderze. Lepiej kup średnie głowy np. Elation - mogę powiedzieć tylko same dobre opinie na temat beamów i spotów. Sunstripy są tanie z HQ power i te też są spoko i na riderze je przyjmują. ADJ Matrix LED możesz kupić.

Wybór jest duży ale jak wyżej wspomniałem - za taką kasę wolałbym kupić sprzęt typu HQ, Elation i kupisz o wiele więcej a z serwisem też nie ma problemu do tego typu urządzeń.

I na twoim miejscu zainwestowałbym w dobre wytwornice (Look Unique np.) chodzi o ciche działanie ponieważ wszystkie inne tandety są tak głośne że lepiej ich w ogóle nie brać na sztukę.

29

Odp: Doradźcie w wyborze światła :)

ja kupiłem od transów hog3 i sprzęt zadbany utrzymany i regularnie serwisowany
http://www.transcolor.pl/produkty.php
>>     VL 2000 Wash (ok 40 szt) -3.300zł + vat / szt (do 2szt case amptown case -urządzenia w gumach)
>>     Stage color 1200 (39 szt) -3500zł + vat / szt (do każdego urządzenia case)

Ostatnio edytowany przez losmichal (2014-09-23 19:43:05)