151

Odp: grandma 2 pytania różne

ponawiam pytanie >> pracuje ktoś , widział lub wie  jak to działa ??? czy enkondery będą działać jak trzeba >?   chodzi o Elation MIDIcon ?

152

Odp: grandma 2 pytania różne

Wie ktoś jak kontrolować prędkość pryzmy z executora w MAC700? gMA2.9.1.1

153

Odp: grandma 2 pytania różne

temp fader

154

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie jestem idiotą i zawsze sprawdzę wszystkie rozwiązania na których temat mam wiedzę, zanim zadam pytanie... Pracuję na bibliotekach oryginalnych. Temp i CF nie działają. Wyrzuca tylko wartości skrajne. Będę wdzięczny za konkretne i sprawdzone odpowiedzi.

155

Odp: grandma 2 pytania różne

nie wiem po cholerę się burzysz. Ja robię jako temp fader i działa. tyle w temacie

156

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie wiem czy tą opcję też sprawdziłeś, ale może tak:

Setup ---> Patch & Fix sch. ---> Fixture Types ---> Mac 700 Profile ---> Edit ---> Wyłącz przy parametrze EFFECTWHEEL (E) funkcję Snap

157

Odp: grandma 2 pytania różne

Snap działa. Dziękuję bardzo.

158

Odp: grandma 2 pytania różne

Dwa pytania:
1. Jak rozdzielić programery ze stołów pracujących w jednej sesji MA-NET?
2. Gdzie w 2-ce znajduje się funkcja od efektów zwana w 1-ce "ONE SHOOT"?
Używam gMA3.0.0.2. Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowany przez Prezes (2014-06-10 15:55:28)

159

Odp: grandma 2 pytania różne

Prezes napisał/a:

1. Jak rozdzielić programery ze stołów pracujących w jednej sesji MA-NET?

Zrobić różnych użytkowników i zalogować się różnymi loginami  big_smile
Dobrze jest sobie zrobić także różne profile użytkowników, bo jak dwóch różnych użytkowników używa tego samego profilu, to wykonywanie zmian w widokach będzie działało u obydwu użytkownikach wink

Prezes napisał/a:

2. Gdzie w 2-ce znajduje się funkcja od efektów zwana w 1-ce "ONE SHOOT"?

Nie sprawdzałem jeszcze, ale wydaje mi się że nie ma tej funkcji.
Oczywiście można zaimprowizować podobne działanie innymi sposobami.

160

Odp: grandma 2 pytania różne

Prezes napisał/a:

2. Gdzie w 2-ce znajduje się funkcja od efektów zwana w 1-ce "ONE SHOOT"?

Nie sprawdzałem jeszcze, ale wydaje mi się że nie ma tej funkcji.
Oczywiście można zaimprowizować podobne działanie innymi sposobami.

Raczej nie ma, kiedyś już szukałem dość długo i nie znalazłem, trzeba robić "łopatologicznie" smile

161

Odp: grandma 2 pytania różne

Prezes napisał/a:

2. Gdzie w 2-ce znajduje się funkcja od efektów zwana w 1-ce "ONE SHOOT"?
Używam gMA3.0.0.2. Z góry dziękuję.

Jeżeli chciałbyś używać funkcji typu "ONE SHOOT" a efekt który chcesz uzyskać nie jest trudny do napisania krokami, możesz próbować chaserem. W oknie edycji chasera masz 3 opcje:

1. Loop Endless ( lata w kółko )
2. Shoot Off ( jeden przebieg i wyłączenie)
3. Shoot On  ( jeden przebieg i zostaje włączone na ostatnim cue)

162

Odp: grandma 2 pytania różne

trochę to bzdurne by w takiej desce robić coś "sposobem" powinni po prostu dopisać taką opcję i tyle

163

Odp: grandma 2 pytania różne

Zgadzam się powinna być, szczególnie jeżeli była w 1. Natomiast zawsze warto zaraportować do nas albo bezpośrednio do MA Lighting swoje uwagi tech.support@malighting.com, gdyż może się okazać, że dana funkcja nie jest zaimplementowana z określonych przyczyn. Samo mówienie, że powinno być albo nie ma rzadko kiedy pozytywnie skutkuje, a umówmy się, że najwięcej poprawek jest wprowadzanych dzięki osobom, które na codzień pracują na tych konsoletach smile  big_smile

164

Odp: grandma 2 pytania różne

Możliwe że ta funkcja czeka na bardziej uniwersalne rozwiązanie.
Przypomnę jako przykład, że zamiast zwykłych funkcji wybierania co n-te urządzenie, w grandMA jest MAtricks, które może to, oraz o wiele więcej.

165

Odp: grandma 2 pytania różne

pisałem do Ma lighting o znikających zaFIXowanych buttonach/faderach przy przenoszeniu Stron z egzekutorami. Jednak nie widzę w liście BUG FIXów by zostało to poprawione w najnowszym sofcie