136

Odp: grandma 2 pytania różne

KacperP napisał/a:

i nie jest to też pożądane zachowanie automatyczne.

fajnie gdyby można było zadecydować czy dla danego suwaka jest pożądane czy nie
fajnie jest mieć wybór

137

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanie , wgrywam show z onPC2 , zaznaczam by importował wszystko ( check all ) ok , wszystko działa , moj user jest ok.. zapisuje show na usb , wgrywam do onPC i nic , wracam na deskę exportuje profil na usb , importuje potem do onpc i pojawiają się widoki ale nie takie jak w moim profilu. grupy są puste, makra , efekty tez , inne presety wogóle znikneły ,,,, o co kaman >>

138

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie bardzo wiem o co chodzi, bo profile użytkownika przechowują widoki (miejsce, rozmiary okien i ich konfiguracje), ale grupy, presety, makra itd to są dane główne show, a nie profil użytkownika. Nie można przeniesieniem profilu użytkownika przenieść danych show.

Opis czynności trochę skrótowy, i na przykład nie wiem co dokładnie "wgrywam show z onPC2" znaczy. Odczytanie czy zapisanie? Czynność wykonana na onPC, czy też show pochodzi z onPC?
Jakbym zobaczył osobiście co było dokładnie robione to bym wiedział co się dzieje.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-03-14 22:00:01)

139

Odp: grandma 2 pytania różne

dobra mam. jeśli nie wiadomo o co chodzi , chodzi o zgodnośc wersji , nie zauważyłem ze w desce jest najnowszy a ja miałem soft jeden niżej . ale pytanie brzmi , dlaczego grandMA broni się aż tak jeśli chodzi o różnice w wersjach ?? rozumiem ze nie będzie dział stary soft z najnowszym , ale o jeden wyżej ?

140

Odp: grandma 2 pytania różne

Zazwyczaj nie działają te funkcje przy różnicy wersji, które zostały poprawione.

141

Odp: grandma 2 pytania różne

Czy mozna podpiać sam fader wing do on pc, bez użycia command winga?

142

Odp: grandma 2 pytania różne

bart_krk napisał/a:

dobra mam. jeśli nie wiadomo o co chodzi , chodzi o zgodnośc wersji , nie zauważyłem ze w desce jest najnowszy a ja miałem soft jeden niżej . ale pytanie brzmi , dlaczego grandMA broni się aż tak jeśli chodzi o różnice w wersjach ?? rozumiem ze nie będzie dział stary soft z najnowszym , ale o jeden wyżej ?

Przykro mi, ale nie wiem o co chodziło wcześniej, i nie wiem czego ma dotyczyć różnica wersji.
Mogę podpowiedzieć że show należy konwertować między kolejnymi wersjami przez wczytywanie go z katalogu poprzedniej wersji (w konsolecie albo onPC), a nie przez USB. Eksport/import obiektów lepiej trzymać w ramach jednej wersji.

VICTOR napisał/a:

Czy mozna podpiać sam fader wing do on pc, bez użycia command winga?

MA onPC fader wing jak najbardziej można podłączyć bez command winga. To właśnie ten fader wing ma gniazdo do podłączania command winga, gdy chcemy zaoszczędzić na zużyciu gniazdek USB big_smile
Oczywiście nie należy mylić MA onPC fader wing z grandMA2 fader wing, który jest rozszerzeniem tylko dla konsolet.

143

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanko czy ktoś z Was pracuje na zestawie grandMA2 onpc + elation midicon + 2port ?? . jak to Wam działa , plusy minusy ?

144

Odp: grandma 2 pytania różne

Pracował ktoś na gma2 onpc + command wing z oxo netbox 8 po artnecie ?
Miałem problem z wysłaniem dmx po artnecie, pomimo że konfiguracja i ustawienia sieciowe były poprawne chyba:

- Oxo pracowało na ip: 172.16.0.250, subnet 0, port 0
- w komputerze karta sieciowa ustawiona na adres 172.16.0.240,
- w setupie gma2 on pc station ip ustawione na 172.16.240 wiadomo,
- network protocols Artnet : valid - yes, mode output, local start 1, amount 8, external start 0, delay 0,
  oraz zawnaczone "network dmx if alone" , "artnet output if alone" - po starcie sesji network protocols         podświetliło się na zielono...

Ma ktoś jakiś pomysł ? Wiem o tym,  że w manualu jest napisane o artnecie tylko po ip : 2.x.x.x i 10.x.x.x, ale przecież oxo netbox 8 działa z normalną konsolą po artnecie na takim zakresie ip...

Jeżeli macie jakieś pomysły i doświadczenia, to chętnie poczytam...

145

Odp: grandma 2 pytania różne

szybkie pytanko. Jak w ma2 zrobić by executor w funkcji flash po puszczeniu schodził z fadem? np. żeby sunstripy po mignięciu flashem wygaszały się w 0,3 sek.

146

Odp: grandma 2 pytania różne

PIŁA napisał/a:

Ma ktoś jakiś pomysł ? Wiem o tym,  że w manualu jest napisane o artnecie tylko po ip : 2.x.x.x i 10.x.x.x, ale przecież oxo netbox 8 działa z normalną konsolą po artnecie na takim zakresie ip...

Zmienić adres IP w konwerterze Artnet na 2.x.x.x
Nie zmieniać adresu IP w komputerze, lub ewentualnie zmienić na adres z zakresu sieci lokalnej (192.168.x.x)
onPC wysyłając ArtNet w systemie tworzy tymczasową wirtualną sieciówkę 2.x.x.x na używanym połączeniu, którą wysyła ten ArtNet.

kajmar888 napisał/a:

szybkie pytanko. Jak w ma2 zrobić by executor w funkcji flash po puszczeniu schodził z fadem? np. żeby sunstripy po mignięciu flashem wygaszały się w 0,3 sek

Na razie wymyśliłem żeby zamiast klawisza "Flash" użyć "FlashGo", a w kolejnej cue zrobić aktywację innej sekwencji (nawet wirtualnym playbackiem), która wykona cokolwiek chcemy, np. efekt powolnego wygaszania. Gdyby chodziło o ruch czymkolwiek innym jak dimmer, to oczywiście można to dzięki "FlashGo" ogarnąć wewnątrz jednej sekwencji i odpowiednich czasów w cue.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-05-20 08:37:13)

147

Odp: grandma 2 pytania różne

@kajmar888/KacperP, łatwiej ustawić suwak/button na Temp oraz nadać OFF Time 0.3 sek

148

Odp: grandma 2 pytania różne

Wracając do oxo...

Oxo ma ip : tj. 172.16.0.x , można tylko zmienić ostatnie 3 cyfry...

Z konsolą full size, light działa...działa z chamsysem...

Dlaczego nie robi z on pc?

Na fimiku o command wingu koleś wspomina ( 5m 55s ) o dodatkowym ip w ustawieniach sieciowych ale sugeruje ip 2.0.0.1 i maskę 255.0.0.0

http://www.youtube.com/watch?v=j2A68ccq … 050F#t=355

Pomoże ?

149

Odp: grandma 2 pytania różne

Powinno pomóc.
O ile konwerter nasłuchuje sieci 2.x.x.x (powinien to robić zgodnie ze standardem)

150

Odp: grandma 2 pytania różne

dzięki Kajet, działa elegancko wink