121

Odp: grandma 2 pytania różne

Brak też jej 10 buttonów pod ekranem MultiTouch (X11...X20 bodajże) oraz rolki dimmera obok trackball'a.

122

Odp: grandma 2 pytania różne

ups

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

123

Odp: grandma 2 pytania różne

max.lampa napisał/a:

Czym różni się GM 2 Light  od Ultra Light poza tym że ma tylko 1 ekran dotykowy ?

Pytanie jest tendencyjne. Ultralight ma dwa ekrany dotykowe, a light 3 ekrany dotykowe. smile

Co do różnic, to ultralight nie ma ekranu nr 3, UPS-a, szuflad, zintegrowanej klawiatury QWERTY, rolki dimmera (ale jest tryb trackballa który zastępuje tą rolkę), jednego rzędu przycisków wielofunkcyjnych X po ekranem nr 1, suwaki nie są zmotoryzowane.

124

Odp: grandma 2 pytania różne

Jak wyczyścić z programera tylko wybrany parametr z wybranego urządzenia? (gMA2.9.0.7)

Ostatnio edytowany przez Prezes (2013-12-30 14:30:37)

125

Odp: grandma 2 pytania różne

Off i parametr nad gałką lub w widoku "fixture" (programer only) Off i klik na parametr

Ostatnio edytowany przez mrówa (2013-12-30 20:31:01)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

126

Odp: grandma 2 pytania różne

Dziękuję.

127

Odp: grandma 2 pytania różne

kacper  a możesz podac jaki to komputer i jakie dokładnie modele ELO proponujecie do zestawu command wing+ fader wing ?

128

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie jestem na bieżąco z konkretnymi oznaczeniami modeli monitorów, a z komputerami wcale.
Radzę kontaktować się bezpośrednio z Pawłem Jarząbkiem. smile

129

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanko , jak skopiowac cue nr 2 w sekwencji i czy da się je wkleic miedzy cue 8 i 9 ?  kopiowanie widziałem ale nie wiem czy da się je wkleic między dwa cue ??

130

Odp: grandma 2 pytania różne

Zakładając że pracujemy na sekwencji która jest na domyślnym executorze (oznaczony na zielono):
Copy Cue 2 At Cue 8.5 Please
Tak, można używać ułamków w numeracji cue, do trzech miejsc po przecinku.  cool

Dodam jeszcze że "cue only" wstawi cue w taki sposób że nie będą z niego wartości śledzone dalej, "status" kopiuje dane ze źródłowego cue razem z wartościami śledzonymi z wcześniejszych.

Uprzedzając pytanie, zmianę numerów cue można wykonać w arkuszu Sequence Executor (przy tworzeniu okna Sheets>Sequence Executor).
Zaznacza się numery cue w kolumnie "Number", klika pokrętłem lub prawym klawiszem myszy, i pokazuje się okno gdzie można zmienić wybrany zakres, nadać nową numerację itp, itd.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-03-05 13:57:49)

131

Odp: grandma 2 pytania różne

A jak zrobić aby suwak wrócił na dół po wyładowaniu pamięci w nim zapisanej Np. Przez nadpisaie z innej pamięci

chodzi o to żeby suwak nie zostawal w górze

132

Odp: grandma 2 pytania różne

komenda
executor x . y @ 0
lub
executor x . a thru x . z (kilka)
w ostatnim wierszu sekwencji
lub w pierwszym z "innego"
gdzie 'x' to strona a 'y' numer executora

Off execytor x . y nie powoduje jego opuszczenia

Ostatnio edytowany przez mrówa (2014-03-08 21:00:56)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

133

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

A jak zrobić aby suwak wrócił na dół po wyładowaniu pamięci w nim zapisanej Np. Przez nadpisaie z innej pamięci

chodzi o to żeby suwak nie zostawal w górze

Nadpisanie executora przez inną pamięć nie powoduje jego wyładowania, a co najwyżej jego wyłączenie (o ile jest włączona opcja "Off on Overwritten").
Nie znam żadnej opcji automatycznej na opuszczanie wyłączonych executorów, i nie jest to też pożądane zachowanie automatyczne.
Przykładowo ktoś z ręki ustawił poziom, potem executor się wyłączył, użytkownik chce ponownie włączyć przez "Go", a tu nagle nic, bo suwak sam stracił poziom?
Można napisać makro które będzie przestawiało wskazane suwaki, używając komend podanych we wcześniejszym wpisie.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-03-10 09:40:29)

134

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanie kolejne . jak w oknie layout zrobić ramkę . tak by kilka urządzeń np back truss były w takiej ramce ,, i jak dodać tekst by taką ramkę opisać ?

135

Odp: grandma 2 pytania różne

Po włączeniu funkcji "Setup" w oknie "Layout View" przybornik enkodera zmienia tryb pracy, i tam są stosowne narzędzia do rysowania ramek (prostokąt na lewo od "T") i dodawania niezależnych tekstów (ikona z wspomnianą literą "T"). Są tam również funkcje do manipulowania ikonami.
http://help.malighting.com/view/referen … tView.html