16

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Tak, Kacprze, moja wina mówiąc o PC miałem na myśli klasyczne komputery komercyjne z Windowsem, oczywiście w MQ 100 itp są PC'ty, ale Z Linuxem, a nie Windowsem. Jeżeli chodzi o MA to tam też PC, ale ze specjalnie skonfigurowanym windowsem (chyba XP), ale to zupełnie co innego, gdy zestawisz to z laptopem użytkowym dla konsumenta z Windowsem 7 Home Edition, bez znaczenia czy to będzie 64 bit 4 rdzeniowy procesor 6 RAM, czy 32- 1 rdzeniowy laptop z 1GB RAM, bo to cały czas jest ten sam zawodny system począwszy od BIOSU, skończywszy na Windowsie. Laptopy i PC komercyjne są do użytku domowego- jak kowalskiemu podczas robienia prezentacji w power poincie w biurze zatnie się windows to go restartuje i po sprawie, ale jak kowalski weźmie taki komputer na sztukę i będzie chciał zaświecić i zatnie mu się w trakcie to bez back'up'a 2 minutowa stop klatka zwłaszcza jeżeli podchodzisz do tego profesjonalnie to porażka. Chyba, że świecisz bale weselne po szkołach. Mój komputer kosztował mnie ponad 3 koła, zamawiany i składany SPECJALNIE na zamówienie u producenta- DELL Polska.
Komputer wyposarzony w 6 GB Ramu, dwurdzeniowy, wzmocniony procesor- najnowsze rozwiązanie intela premium, typu all in one z masą pamięci wbudowanej, ekranem dotykowym z warstwą hartowanego szkła, zaawansowanym systemem chłodzenia- TYLKO DO ŚWIATŁA dał ostatnio dupy, gdy w czasie sztuki w kinie nagle same z siebie zaczęły się podświetlać randomowo przyciski select w moim wingu ChamSysa. Po krótkim czasie nastąpiła zcinka i po sterowaniu. Po restarcie następnego dnia wszystko działa, to nie tylko ten PC mnie zawiódł, wcześniej LenovoIdeapad y450 i wiele wiele innych. Więc nie mów mi proszę, że komputer nie spełniał wymogów programu. Porównywanie PC w konsolach i domowych PC jest nie trafne. Same funkcje systemowe Windowsa, niezbędne do pracy, których nie używa się w konsolach, takie jak podtrzymywanie pulpitu itp. zabierają Ci CPU.

17

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Dziwne rzeczy piszesz, ale wierzę, że tak było. Ja z Wingami mam takie doświadczenie, że na laptopie HP z ekranem dotykowym za ok 3500zł, świeciłem 3 lata grając średnio raz w tygodniu. Do dziś nie zrobił mi ani razu psikusa. Może to kwestia szczęścia?
A ten problem był z MiniWingiem (miganie "S" oznacza brak łączności z kompem)? Bo on jest zasilany po USB i już się spotkałem, że jak spada napięcie na wyjściu USB to różne urządzenia nie działają (np. mój pendrive 4GB nie chodzi na moim laptopie).
Ale chyba za bardzo zaczynamy odbiegać od pytania w temacie.

18

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Troche nie w temacie ale, jezeli cos jest zasilane po USB, to czesto w przypadku spadku napiecia sie rozsypuje. mialem taka sytuacje z interfejsem dmxowym do mediaserwerow.

Co do pytania głównego to po pierwsze musisz odpowiedzieć na pytanie po co to kupujesz. Chodzi mi o to, jeżeli piszesz, że system ma obsługiwać prace live, eventy i obsługe mniej wymagających gwiazd (jak rozumiem mniej wymagające czyli bez realizatora) to tak naprawde na chwile obecną kupujesz stół/winga pod siebie. Przedewszystkim zastanów się nad tym jakiego systemu chcesz używać. Moim zdaniem najlepszym systemem dostępnym na rynku jest bezapelacyjnie grandMA 2 (jest to subiektywna opinia mojej osoby).

Ja bym na Twoim miejscu kupił command winga fader winga 2 ekrany dotykowe komputer do tego, zabudował w case i do dzieła.

MateuszJ to jest tylko elektronika, i wszystko sie może wysypać. Nie znam Cie nie wiem jakie sztuki robisz itd. ale przyczyn wysypki mogło być naprawde wiele. Ja z autopsji znam przypadki kiedy sie wysypywały konsole za kupe kasy, media serwery, miksery dziwekowe itd. prawda jest taka, ze jak chcesz miec pewne sterowanie to stawiasz dwie deski i procesory i jak jedna wyleci to jedziesz z drugiej. Nic nigdy Ci nie da 100% gwarancji. Ja osobiscie byłem jedny z najzagorzalszych wrogów wingów ale zrobiłem na nich troche tematów i da sie. Wiadomo nie jest to tak wygodne jak duża decha ale na mniejsze rzeczy wystarczy. Innymi słowy ja wole wingi ma od konsolet chamsysa avolitesa etc jandsa itd.

19

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Pewnie, zależy co kto lubi. Ja przez pierwszy miesiąc od kupienia swojego maleństwa nie mogłem sie przyzwyczaić, oczywiście jak mam do wyboru wing lub deskę to wybór jest prosty, ale wożę swojego winga bo fajnie być niezależnym, zwłaszcza, ze w Polsce jeszcze mało chamsysa. Lepiej pracuje sie na sprzęcie który sie w 100% zna. Co do wypowiedzi makona S nie zaswiecaly sie tak jak przy braku łączności, poprostu randomowo błyskały, jak strobo, połączenie było.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-10-20 16:36:08)

20

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

kiju napisał/a:

....
Ja bym na Twoim miejscu kupił command winga fader winga 2 ekrany dotykowe komputer do tego, zabudował w case i do dzieła.

....

Super kiju czyli zestaw tak +- za 30-40tyś jeśli się nie mylę no i jakie mobilne... rozwiązanie godne polecenia wink.
Realnie w tej kwocie masz do wyboru: Chamsys, Jands, Hog4. Na każdym z tych systemów zrobisz co będziesz chciał ze światłem, żaden z nich nie ograniczy Twojej kreatywności, kwestia komu na czym wygodniej.

21

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Rozumiem, że najlepiej kupić GrandMA2 light i po temacie:-)
Zostawmy wszystkie rozwiązania typu wing  i skupmy się stole.
Chamsys MQ60 jest dostępny dla naszego portfela, czy wart jest tej ceny?
Może zaproponujecie  inny model lub markę?

22

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Kto na tym będzie świecił? Pytaj tego gościa. Jeżeli stać Was na MA 2 light to bierz bez pytania. Jeżeli macie wielu świetlików, to bierzcie co uważacie za słuszne (MA 2 L smile) . Jeżeli macie jednego, bliskiego, stałego świetlika to po co kupować mu coś, czego nie zna albo nie lubi. Z drugiej strony kilka świetlików zespołowych też zaświeci na ChamSysie.

23

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Albo tak, jak mówi kiju : http://www.barczakcases.pl/index.php/co … ,allitems/ tu masz propozycje zabudowy w dolnej części strony.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-10-20 18:52:18)

24

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Mateusz, my sprzedajemy mikrokomputery i monitory z którymi jakoś tego typu problemów nie ma.
Sam mam do czynienia z komputerami ponad 20 lat, sam składałem różniaste konfiguracje po przejściu na PC-ty. Właściwie to nigdy nie miałem gotowca jako prywatny komputer. Prawdziwe problemy z komputerem miałem tylko gdy jakiś element autentycznie padł... zwykle twardy dysk. Z systemem problemów praktycznie nie miewałem. Wystarczyło przestrzegać elementarnej higieny co do programów i ustawień systemu... nawet na Win 98. Na XP w ogóle było inne życie, a na 7 życie bez stresu.
Oczywiście zawsze używałem filtra przeciwprzepięciowego i przeciwzakłóceniowego. W instalacjach elektrycznych na sztukach jest to szczególnie ważne.

UWAGA: Problemy z wingiem mogą wiązać się z ustawieniami oszczędzania energii. Trzeba wyłączyć oszczędzanie energii i dodatkowo w jednym miejscu wyłączyć oszczędzanie energii złącza USB. To wyłączenie oszczędzania energii na USB zawsze jest domyślnie włączone. Wing może źle to znosić.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-10-20 18:56:18)

25

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Mikrokomputery powiadasz... W takim razie potrzebuje jakiś kontakt do was bo potrzebuję takowego do pewnego projektu zabudowania winga...

26

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Haloooo,
Panowie i Panie odbijamy od tematu...
Chamsysy posiada kilka Firm w Polsce więc konsolety znane świetlikom :-)
MQ60 czy jest warta swojej ceny dla firmy, która zaczyna swoją przygodę ze światłem?
Może lepiej dołożyć i kupić MQ70 lub odczekać kilka dni zarobić i kupić MagicQ MQ100 Pro 2014 ?
Help ME ;-)

27

Odp: GrandMA1 Light czy Chamsys MQ 60

Pytasz czy jest wart swojej ceny? Umów się z dystrybutorem i zobacz, dotknij, sam oceń co na tym można zrobić czego nie, jak jest wykonane.
Nie tyczy się to tylko Chamsysa ale GMA, Hoga i co tam jeszcze chcesz.