91

Odp: PC Q Wing & PHS-280

MateuszJ napisał/a:

Otóż ten pan pracuje na swoim avolite pearl, a ten efekt o którym mówisz jest robiony ręcznie pod przyciskami flash smile, w chamie zrobisz to samo, ale w jakiej formie (ręcznie, czy w cue stack'u) to zależy od ciebię. Pozdrawiam

OK, wiem że chcąc łopatologicznie mi tłumaczyć jak zrobić jakiś tam efekt to nie sprawa na forum, ale tylko chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób zrobić aby np głowy zrobiły zadanie X, pary zadanie Y, a blindery zadanie Z w jednej sekundzie? Czy to robi się tak, że na 3 playbackach jest 3 grupy i jadę trzema suwakami na raz do góry? Zawsze mnie to nurtowało.

92

Odp: PC Q Wing & PHS-280

? Może nie rozumiem twojego pytania, ale z tego co odczytuję, to chodzi ci o podpisanie pod playback kilku efektów na jednej "scenie" to jest jak najbardziej możliwe... ale to chyba nie o to ci chodzi, mnie z kolei nurtuje o co Ci chodzi z tymi grupami, przecież to czy dane urządzenie jest w grupie X, a w grupie Y to nie ma znaczenia (grupy tworzysz po to, aby np. szybciej wybierać pewną ilość urządzeń, albo żeby "poukładać" je wg. np. rozmieszczenia na scenie), pod jeden playback możesz nagrać "dowolną" ilość efektów z dowolnej ilości grup urządzeń.
Pewnie to wiesz, ale ja nie wiem, o co pytasz smile
edit: matematyka zjadła tekst

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-07-23 11:24:23)

93

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Wiadomo, że jak chcę zapisać scenę na playbacku to np głowy robią ruch i np po nich pary przygasają, albo walą strobo. Ale jak to zrobić w jednej sekundzie? Playback działa jak stos wydarzeń i on wywołuje wszystkie do tablicy w określonym czasie. Ale czy może za jednym zamachem wywołać rożne urządzenia z innymi zadaniami w sekundzie? (nie jako następstwa w ciągu kilku sekund)
Nie dodałem, że bez użycia więcej niż jednego playback'a lub EXEC'a

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2013-07-23 11:59:53)

94

Odp: PC Q Wing & PHS-280

MateuszJ nie masz racji, można to zrobić w ramach jednego playbacka a nawet jednego Cue. Oczywiście nie tylko w Chamsysie.
Dla jednego Cue można zapisać różne czasy opóźnienia/wejścia dla różnych urządzeń i atrybutów.
Można też zapisać kilka Cue po sobie z odpowiednimi czasami dla określonych atrybutów a następnie włączyć automatyczne wyzwalanie kolejnych Cue po sobie (nie mam tu na myśli CHASE!).
Myślę, że jeszcze jakaś metoda się znajdzie ale ja nie znam.

95

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Wiadomość miała wyglądać tak: No tak, nie "stack"ujesz tego, tylko przed kliknięciem record wybierasz- grupa- ad fx, wybierasz, wracasz do layauta(czy tam grup) i kolejna grupa- add fx, wracasz do layauta, to samo, a na koncu record i podpisujesz pod playbackiem. Nie zdziwiła cię trochę dziwna składnia, oraz brak kropki na końcu zdania?

96

Odp: PC Q Wing & PHS-280

makon napisał/a:

MateuszJ nie masz racji, można to zrobić w ramach jednego playbacka a nawet jednego Cue. Oczywiście nie tylko w Chamsysie.
Dla jednego Cue można zapisać różne czasy opóźnienia/wejścia dla różnych urządzeń i atrybutów.
Można też zapisać kilka Cue po sobie z odpowiednimi czasami dla określonych atrybutów a następnie włączyć automatyczne wyzwalanie kolejnych Cue po sobie (nie mam tu na myśli CHASE!).
Myślę, że jeszcze jakaś metoda się znajdzie ale ja nie znam.

Acha, czyli mam np pierwsze cue do głów, drugie cue do parów (na tym samym heblu) i oba ustawiam, że mają wystartować natychmiast po podniesieniu playback'a do góry? Jeśli dobrze rozumiem to moje problemy chyba się skończą raz na zawsze  hmm
Ale znowu cue to odtworzenie jednej sceny bez przejścia na następną cue... dopiero aż kliknę pause (do tyłu), albo play (do przodu) to poleci następne cue (tak mam ustawione kolory na playbackach)

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2013-07-23 19:21:29)

97

Odp: PC Q Wing & PHS-280

MateuszJ napisał/a:

... Nie zdziwiła cię trochę dziwna składnia, oraz brak kropki na końcu zdania?

Nie zdziwiła, czytam tak jak ludzie piszą, nie doszukuję się, co autor miał na myśli. Jak nie stosujesz interpunkcji to później tak wychodzi.

98

Odp: PC Q Wing & PHS-280

No nie wiem... za cholerę nie mogę sobie z tym poradzić...  hmm