Temat: PC Q Wing & PHS-280

Mam do Was prośbę, mam 8 sztuk tych główek i chciałbym zrobić efekt: W jednym momencie wszystkie głowy spotykają się na perkusiście. Możecie po krótce napisać jak takie coś zrobić? Próbowałem każdą z osobna, ale niestety zanim bym je wszystkie ustawił to byłoby po koncercie

2

Odp: PC Q Wing & PHS-280

zapisujesz jako pozycja pan tilt lub jako cue i tyle

3

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Dzięki kolego. Doszedłem już z tym. Nie wiesz może czy jest jakaś stronka z jakimiś gotowymi efektami - scenami? Albo jak zmienić kolor na całej scenie (head + par led) mam to podzielone na grupy więc jazda myszką po wszystkich grupach zajmuje troche

A już wiem jak zmienić kolor wszędzie (shift+group) ale szukam jakichś ciekawych stron  z gotowcami bo nie bardzo wiem jak je układać

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2011-11-02 11:15:31)

4

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Robienie bazy gotowych scen nie miałoby najmniejszego sensu zważywszy na to, że na każdej imprezie wykorzystywany jest inny sprzęt w innej konfiguracji itd, itd.
Co do zmiany koloru zrób sobie oddzielną grupę, w której będą wszystkie urządzenia i już - nie musisz się ograniczać do grup tworzonych automatycznie przez stół.

Ostatnio edytowany przez Marchw (2011-11-02 11:21:11)

5

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Kolory możesz sobie zrobić na suwaku (jako CUE) i wtedy jaki chcesz taki sobie załączasz. Podpytaj użytkownika MAKON

6

Odp: PC Q Wing & PHS-280

http://oswietleniemarzen.pl/index.php/osprz.html

7

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Dzięki chłopaki, dopiero raczkuję i pytam o takie rzeczy. Kilka dni wcześniej nie wiedziałem jak wyłączyć filtr w głowie... ale jakoś to ograniam.
Mam kolejny problem, mam dimmer i dwa blindery 4-żarówkowe (na stole zajmują 4 kanały czyli jeden kanał=dwie żarówki) Mam je w grupie "Dimmer" i jak chcę je załączyć (wiadomo blinder musi szybko mrugać) ale mam nad nim kontrolę kółkiem. Trochę jednak schodzi zanim kółkiem go "odkręcę" albo wyłączę. Jak zrobić żeby te blindery mieć np na ostatnim suwaku? Na innych suwakach dodałem sobie efekty do głów (jakieś fale itp...)

8

Odp: PC Q Wing & PHS-280

wybierasz które dimery chcesz zapalic na full , i dajesz dimer full  record tam gdzie chcesz miec ( w tym przypadku ostatni suwak ) potem clear gotowe?? 

co do braku sensu  w programowaniu gotowych scen to kolego Marchw się nie zgodzę .. można zrobić gotowe sceny NP glowy na czerwono na środku sceny , pary led na frocie na niebiesko ,,,,  wystarczy pozmieniać urządzenia w patch   i mieć to już z głowy , potem edytujesz palety  i gotowy program się zgadza   , o to chodzi by pewnych rzeczy nie klepać za każdym razem od początku

9

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Ok, sprawdzę jutro.
Napisałeś też o scenach niżej.
Załóżmy chcę mieć na suwaku (obojętne którym) żeby pary były na zielono, niektóre głowy na czerwono i niektóre na biało. Czyli od początku ustawiam kolory tam gdzie chcę i jakie chcę, ale czy da się to wszystko przez REC przenieść do suwaków? (playback) Muszę zaznaczyć wszystkie grupy, które wykorzystam?

10

Odp: PC Q Wing & PHS-280

bart_krk napisał/a:

wybierasz które dimery chcesz zapalic na full , i dajesz dimer full  record tam gdzie chcesz miec ( w tym przypadku ostatni suwak ) potem clear gotowe?? 

co do braku sensu  w programowaniu gotowych scen to kolego Marchw się nie zgodzę .. można zrobić gotowe sceny NP glowy na czerwono na środku sceny , pary led na frocie na niebiesko ,,,,  wystarczy pozmieniać urządzenia w patch   i mieć to już z głowy , potem edytujesz palety  i gotowy program się zgadza   , o to chodzi by pewnych rzeczy nie klepać za każdym razem od początku

Ok, źle się wyraziłem - kolega pytał o stronę z gotowcami, co oznaczałoby tak na prawdę pliki z całymi show wrzucanymi na serwer i dlatego powiedziałem że nie ma to większego sensu, bo żeby miało to sens trzeba by przynajmniej odwzorować sposób rozmieszczenia sprzętu, a nie zawsze jest to możliwe lub pożądane...

Ostatnio edytowany przez Marchw (2011-11-02 19:02:12)

11

Odp: PC Q Wing & PHS-280

to czy maja sie zapisac tylko aktywne grupy czy wszystko co wybrałeś ustawia się w systemie ,,,  wybierasz co chcesz glowy na taki ledy na taki pary zapalone na 50 & i dajesz record  tyle

jeśli chcesz zrobić łańcuch(tzw CHASE) wybierasz ledy np na bialo RECORD ( 1 krok) potem na czerwono  RECORD( 2 krok ) potem na jakiś inny kolor RECORD ( 3 krok )  dajesz clear    właśnie zrobiłeś 3 krokowy CHASE      tyle

12

Odp: PC Q Wing & PHS-280

bart_krk napisał/a:

to czy maja sie zapisac tylko aktywne grupy czy wszystko co wybrałeś ustawia się w systemie ,,,  wybierasz co chcesz glowy na taki ledy na taki pary zapalone na 50 & i dajesz record  tyle

jeśli chcesz zrobić łańcuch(tzw CHASE) wybierasz ledy np na bialo RECORD ( 1 krok) potem na czerwono  RECORD( 2 krok ) potem na jakiś inny kolor RECORD ( 3 krok )  dajesz clear    właśnie zrobiłeś 3 krokowy CHASE      tyle

OK dzięki. To teraz wiem co i jak, ale po wciśnięciu przenoszę do playback tak jak zawsze?

I jeszcze jedno, wiem póki co jak ustawiać kolory w urządzeniach i wsadzać do playback... ale co zrobić jak będę chciał zrobić zaawansowany ruch głów? nagrywam każdą po kolei? Tu już nie chodzi o kolor tylko o np: obót głowy o 360 stopni, potem kolejna i itd...  Jak to nagrać?

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2011-11-02 19:15:37)

13

Odp: PC Q Wing & PHS-280

tak trzeba każdy kawałek zapisać ...   jeśli chcesz by głowy przemieściły się z punktu A do punktu B   ( np odległość między nimi to 10metrów ) na musisz sobie podzielić ten odcinek na 10 kawałków i zapisywać po kolei  ...... smile:)  żartuje   , choć niektóre sterowniki właśnie tak działają ... tu wybierasz głowy  które maja się ruszać dajesz ADD FX  wybierasz jakiś efekt np PAN   wybierasz zakres , szybkość , kierunek itp i znów RECORD.. ale to wszystko jest chyba w instrukcji

14

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Hej, mam jeszcze jeden problem: jak ustawić priorytet dla playbaków? Mam zapisane kilka pokazów, ale jak w trakcie pokazu (czy też po nim) zacznę zmieniać pozycję głów, ich kolor czy kolor parów to potem po przesunięciu hebla do góry z innym pokazem pozostają kolory, które przed chwilą ustawiłem. Jest to dla mnie utrudnienie, a pomaga CLEAR ale niestety na scenie nastaje ciemność. Dzięki z góry.

15

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Programer ma priorytet nad playbackami. Jeśli w playbacku nie masz informacji o tym, że urządzenie świeci, a jedynie o jego np. kolorze i ustawiasz parametr intesity z programera, to po wciśnięciu clear urządzenie zgaśnie.