46

Odp: Grand Ma on PC

Do kamikarol:

Jeśli chodzi o Twoje pytania i odpowiedzi na forum, to rację ma i bob34 i pozostali. Odpowiadać na pytania zdecydowanie tak! Ale...
Jeśli odpowiedzi na te pytania znajdują się w większości instrukcji do urządzeń sterowanych DMX (często jest rysunek i opis jakie adresy należy nadać kolejnym urządzeniom) to wynika, że nie wysiliłeś się aby tam zajrzeć, a to już jest lenistwo i nie jest ok.
Skoro nie miałeś ochoty poszukać tutoriali do MA, nie masz ochoty poczytać instrukcji itd. to też słabo, pamiętam jak pierwszy raz uruchamiałem MA i jak pamiętam tam są jakieś gotowe show, jak w wielu innych systemach.
Jeśli nie ma instrukcji w języku polskim a Ty nie potrafisz po ang/niem/fr czy jak tam chcesz to niestety jest to tylko i wyłącznie Twój problem.
Tak się składa, że są zajęcia na tym świecie, do których wykonywania należy posiadać określone kwalifikacje. W oświetleniu, a szczególnie w pracy z konsoletami, jest wymagany język angielski. Koniec i kropka.
Skoro nie posiada ktoś podstawowych kwalifikacji powinien zrezygnować z tego zajęcia i poszukać innego, a nie oczekiwać, że ktoś mu wszystko pokaże i stanie się realizatorem.
Można też zabrać się za nadrobienie swoich braków do danej pracy i cierpliwie uczyć się dalej.
Trzeba włożyć trochę pracy, chęci, poświęcić czas na każde zajęcie. Jestem pewien, że bob34 skoro zajmuje się sieciami to zna na swoje potrzeby angielski, zna systemy sieciowe i do wielu rzeczy doszedł sam czytając artykuły, specyfikacje, których po polsku nie było.

kamikarol: większość chętnie tutaj odpowie nawet na "głupie" pytania, ale musisz sam wykazać się pracą, umiejętnością szukania odpowiedzi tam gdzie one są a nie tylko zadać pytanie i czekać na rozwiązanie. Na imprezie jak będzie problem nie będzie kolegów z forum.

47

Odp: Grand Ma on PC

makon napisał/a:

Do kamikarol:

Jeśli chodzi o Twoje pytania i odpowiedzi na forum, to rację ma i bob34 i pozostali. Odpowiadać na pytania zdecydowanie tak! Ale...
Jeśli odpowiedzi na te pytania znajdują się w większości instrukcji do urządzeń sterowanych DMX (często jest rysunek i opis jakie adresy należy nadać kolejnym urządzeniom) to wynika, że nie wysiliłeś się aby tam zajrzeć, a to już jest lenistwo i nie jest ok.
Skoro nie miałeś ochoty poszukać tutoriali do MA, nie masz ochoty poczytać instrukcji itd. to też słabo, pamiętam jak pierwszy raz uruchamiałem MA i jak pamiętam tam są jakieś gotowe show, jak w wielu innych systemach.
Jeśli nie ma instrukcji w języku polskim a Ty nie potrafisz po ang/niem/fr czy jak tam chcesz to niestety jest to tylko i wyłącznie Twój problem.
Tak się składa, że są zajęcia na tym świecie, do których wykonywania należy posiadać określone kwalifikacje. W oświetleniu, a szczególnie w pracy z konsoletami, jest wymagany język angielski. Koniec i kropka.
Skoro nie posiada ktoś podstawowych kwalifikacji powinien zrezygnować z tego zajęcia i poszukać innego, a nie oczekiwać, że ktoś mu wszystko pokaże i stanie się realizatorem.
Można też zabrać się za nadrobienie swoich braków do danej pracy i cierpliwie uczyć się dalej.
Trzeba włożyć trochę pracy, chęci, poświęcić czas na każde zajęcie. Jestem pewien, że bob34 skoro zajmuje się sieciami to zna na swoje potrzeby angielski, zna systemy sieciowe i do wielu rzeczy doszedł sam czytając artykuły, specyfikacje, których po polsku nie było.

kamikarol: większość chętnie tutaj odpowie nawet na "głupie" pytania, ale musisz sam wykazać się pracą, umiejętnością szukania odpowiedzi tam gdzie one są a nie tylko zadać pytanie i czekać na rozwiązanie. Na imprezie jak będzie problem nie będzie kolegów z forum.

Jak najbardziej zgadzam sie z kolega.W mojej branzy praktycznie 100% materialow jest w jez. angielskim i bardzo sobie to chwale,gdyz czasam polskie tlumaczenia potrafia powalic na kolana  smile .

48

Odp: Grand Ma on PC

Ok,fajnie, wszystko rozumiem. Ale nie mialem pojęcia ze są tutoriale na yt, aktualnie ściągam instrukcje ,opisy szukam poradników nie mowie ze jest łatwo, ale staram sie, co do angielskiego, poradze sobie, bywalo czasami ze trzeba bylo siedziec i czytac ,tlumaczy instrukcje z ang na pl. Jeśli idzie o ochote, to gwarantuje ze ona jest, tylko czasu troche mało. Niestety kawalerem już nie jestem od lat, wiec nie moge tez spędzac całych dni przed komputerem. ale dam rade.:) Wracając do chęci, i angielskiego, z nauką gma jest jak z nowym systemem w stylu linuxa wiekszość albo wszystko po angielsku, polecenia też dam rade tylko musze usiąsć przy tym. Ale i też dodam od siebie że to jest mój błąd ,bo ja bym chciał wiedzieć wszystko i to na już a tak ,jak wiadomo nie da sie. Nauka obsługi nie jest dla mnie żadnym przymusem, mi się to podoba, chce zagłebić sie dalej, nie mam zamiaru puki co tykać konsolety, chyba ze tej na komputerze,lub jesli by mi pozwolono ,pokazano,nie wszystko bo to nie sztuka, bo sucha teoria lub trening na kompie, nie jest tym samym co konsoleta. A porównując konsolete i ekran komputera to jednak jest różnica, bowiem na konsolecie widzisz całość w pełnej jej okazałości, a w komputerze jak nie przypomnisz sobie że trzeba przesunąć okno to nie widać a z resztą chociaż by to ze tam masz trzy ekrany i widać wszystko, a tu w najlepszym razie dwa, i ja widzę różnice, jednak nie zniechęca mnie to. Na tą chwile biegam po forach oświetleniowych i czytam. A jeśli idzie o plik o którym wspomniałem, chciałem wejść w posiadanie takiego pliku, bo pozwoliło by mi to na ujrzenie tego jak i co jest zrobione.,od czegoś trzeba zacząć. Wiem że wielu z was nie spodoba się przynajmniej część mojej wypowiedzi,i mogą się z nią nie zgadzać ,ale cóż nikt nie jest ideałem. pozdrawiam i milego wypoczynku życzę

49

Odp: Grand Ma on PC

kamilkarol napisał/a:

puki co

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg/640px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

50

Odp: Grand Ma on PC

avekamil napisał/a:
kamilkarol napisał/a:

puki co

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg/640px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

też tak czasem reaguje jak nie wiem co mam powiedzieć tongue <peace>