Temat: Grand Ma on PC

Witam,szanownych forumowiczów. Jestem tu nowy,a nie znalazłem przywitalni, wiec przywitam się tu. smile Jednocześnie dołożę nowy temat w sprawie programu Grand Ma on PC. chciał by wiedzieć jak ustawić by program obsługiwał mi drugi monitor,widziałem to u pewnego człowieka przed realizacją jak miał do laptopa podłączony drugi monitor, czego efekt był podobny jak w konstolecie. Na ekranie laptopa np: suwaki, a na drugim ekranie widok grup.

Ostatnio edytowany przez kamilkarol (2013-01-21 19:34:34)

2

Odp: Grand Ma on PC

Witaj...

Zółta kropka smile i zakładka extern monitor 1 or 2... przenosisz to okno na drugi monitor.

3

Odp: Grand Ma on PC

Dziękuję, za odpowiedz, to jednak było chyba możliwie najgłupsze pytanie,a wystarczało zajrzeć po żółtą kropkę tongue .
Drugie pytanie jakie chciał bym zadać, brzmi, bowiem przeczytałem kilka opinij na temat tego iż Grand ma on pc nie obsługuje przejściówek usb-dmx ,czy jest to prawdą? Czy może wychodzi na iż GMa on pc  może służyć tylko do treningów ? coś mi tu nie pasuję . Ale jeśli kolejne pytanie okaże się tak samo denne jak wcześniejsze, to proszę mi wybaczyć, ale zanim dotknę stołu muszę poćwiczyć ,nie chce czegoś spier<cenzura>,jednak według mojej opinij kosoleta wydaje się prostsza niż rzekome to samo na komputerze .

4

Odp: Grand Ma on PC

2 port node

5

Odp: Grand Ma on PC

2 port node ? co to u licha jest ?

6

Odp: Grand Ma on PC

http://www.malighting.com/en/products/c … -onpc.html

7

Odp: Grand Ma on PC

dziekuję, ale bez tego nie ruszy ?  nie wystarczy sama przejściówka usb-dmx z separacją ?

8

Odp: Grand Ma on PC

z racji tego, że na forum jest Kacper, nie wypada o tym mówić wink

9

Odp: Grand Ma on PC

he he he. Ale czytaj dalej wink

10

Odp: Grand Ma on PC

kurna mole, nie rozumiem tego, ilekroć chce się czegoś więcej dowiedzieć to napotykam barierę jak by cały temat był owiany jakąś mega tajemnicą,każdy coś wie, ale nie jest chętny się podzielić wiedzą. Aczkolwiek jeśli idzie o mnie to ja w tym temacie raczkuję, ma dostęp do sprzętu ale na samą myśl że po za samym programem grma_on_pc sam musiał bym jeszcze coś dokupić, to nie nastraja mnie to pozytywną opinią, o tym programie.

11

Odp: Grand Ma on PC

Kolego NOWY. Na forum jest dużo (naprawdę dużo) informacji o onPC jak i innych programach dostępnych za darmo, pół darmo, legalnie czy pół legalnie. Trzeba tylko troszkę się przyłożyć i poczytać. Może to się dla Ciebie okazać ciekawą lekturą i na pewno dużo się dowiesz. A jak będziesz już czytał post to poście to zauważ którą jesteś osobą pytającą o to samo.
P.S.
Zacznij od tematów "sterowanie" i "Grand MA" wink

12

Odp: Grand Ma on PC

kamilkarol napisał/a:

na samą myśl że po za samym programem grma_on_pc sam musiał bym jeszcze coś dokupić.

A za ile kupiłeś GMA on PC?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

13

Odp: Grand Ma on PC

avekamil napisał/a:
kamilkarol napisał/a:

na samą myśl że po za samym programem grma_on_pc sam musiał bym jeszcze coś dokupić.

A za ile kupiłeś GMA on PC?

Ściągłem ze strony http://www.malighting.com

14

Odp: Grand Ma on PC

fafruk napisał/a:

Kolego NOWY. Na forum jest dużo (naprawdę dużo) informacji o onPC jak i innych programach dostępnych za darmo, pół darmo, legalnie czy pół legalnie. Trzeba tylko troszkę się przyłożyć i poczytać. Może to się dla Ciebie okazać ciekawą lekturą i na pewno dużo się dowiesz. A jak będziesz już czytał post to poście to zauważ którą jesteś osobą pytającą o to samo.
P.S.
Zacznij od tematów "sterowanie" i "Grand MA" wink

Nie używam, lewych programów, ale próbuje się też w freestyler czy jakoś tak, ponoć ten nie potrzebuje "przystawek" ale i obsługuje usb-dmx z separacją. czeka mnie jeszcze sporo czytania.

15

Odp: Grand Ma on PC

Nie ma żadnej tajemnicy. Komuś gdzieś kiedyś udało się uruchomić jakąś (bardzo starą jak na dzisiejsze czasy) wersje omijając zabezpieczenia producenta, ale generalnie rzecz biorąc onPC nie ruszy bez licencji na parametry, którą to licencję nabyć można wraz z kupnem np. wymienionego wyżej 2PortNode i nie widzę nic dziwnego w tym, że sztab ludzi, który napracował się nad systemem, chciałby dostać za to pieniądze. Tym bardziej nie rozumiem, czemu miałoby Cię negatywnie nastrajać do tego rozwiązania. smile
O systemach udostępniających w jakimś zakresie wyjście przez tanie konwertery usb->dmx było na forum ileś tematów. Na pewno przewinął się kilkukrotnie chamsys, vector i jeśli dobrze pamiętam Congo? Jeśli tylko poczytasz wątki które już były i informacje na stronach producentów, wiele wątpliwości zniknie i zostaną Ci rzeczowe pytania, na które ludzie będą chcieli Ci udzielać rzeczowych odpowiedzi. Na marginesie te odpowiedzi, które dostałeś, też są dość rzeczowe. Wystarczy poczytać co pisze producent.