16

Odp: Avolites czy Compulite?

Odpowiem na kilka pytan odrazu.../bart_krk/Zmotoryzowane suwaczki..?A pamietasz moze o triger point u avo?Wiesz o co chodzi?.(Anglicy na to wpadli juz dawno,.szkoda ze ty na to jeszcze nie wpadles)
Zastanow sie.Moze jeszcze do zmotoryzowanych sowaczkow potrzeba bezposredniego polaczenia z Mac Donald;s?
Wyglada na to ze zachwycaja cie bajery,a nie parametry uzadzenia.Ja na temat MA milcze..,bo nie pracowalem na nim.
..Ale na temaT AVO
moglbym cos powiedziec.Anglicy jako pierwsi wyprowadzili na rynek w latach 80ch stol ktory idealnie nadawal sie do pracy live..,I wiesz dla realizatorow ktozy wiedza czego chca,rolka nie jest problemem.Kiedy twuj show jest w zasiegu reki,w trakcie pracy jestes spokojny.Przezucajadz scrool,dostajesz sie do nastepnych przyporzadkowan.Jest ich mnostwo..
Nie ma co nazekac.Swiatla na nim nie gasna.
/pawlik/Compulite jest typowo teatralnym stolem(ja osobiscie takze niewypowiadam sie na jego temat szezej,bo znam go tylko,na podstawowym poziomie-pracy teatralnej z nim.)Wazne sa opinie ludzi pracujacych na nim w pelnym zakresie.
No a jezeli chodzi o moje zdanie.To AVO TIGER,bedzie ok.Jest poprostu intuicyjny.Ma biblioteke uzadzen,efektow,palety,itd.Jest wsio co 3a.

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

17

Odp: Avolites czy Compulite?

Moim zdaniem compulite jest stołem albo teatralnym albo na zaplanowany koncert bo trzeba najlepiej poprogramować sobie kolejki. Compulite bardziej nadaje się do zautomatyzowanych urządzeń, chyba że np. na sparku napiszesz sobie kolejkę i tylko klikasz lub ruszasz dwoma suwakami. Co do avo to tiger i perełka są fajne do pracy na automatach i na konwencjonalnych, bo automaty piszesz sobie na dolnych submasterach gdze masz roleczkę, a konwencjonalne wgrywasz sobie na górne suwaczki i naprawde fajna praca jes.

18

Odp: Avolites czy Compulite?

Mozemy tylko się cieszyć, że mamy do wyboru tyle stołów i to w różnych konfiguracjach, osobiście chodzi mi po głowie RoadHog, dwa dotykowe wyświetlacze i ta waga, 20 kg:)

Teraz z każdym stołem, poprzez to jakie ma możliwości możesz zrobić co chcesz, będzię chodził pod Ciebie i tylko od Ciebie zależy co z niego wyciśniesz, pod warunkiem, że będzie ci się chciało go poznać, od A do Z, bo o to tylko chodzi...chęci i ćwiczenie, ćwiczenie..

..i tak napewno nie zostawie Regii 2048:)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

19

Odp: Avolites czy Compulite?

Co do avo to expert jest w chwili obecnej najnowszym i najbardziej przemyślanym produktem firmy avolites. Przede wszystkim dodano w nim w górnym rzędzie cross faderów przyciski swop i flash których zabrakło w poprzednich modelach. Również co istotne kolejne produkty avo będą już pewnie wyposażane w ekrany dotykowe. Na temat Compulita na razie milczę ponieważ jeszcze nie miałem przyjemności pracować na tym pulpicie.

20

Odp: Avolites czy Compulite?

avolites juz przez wiele lat sie zapowiada...a efektem ich pracy sa pearl expert i tiger co nie jest niczym rewelacyjnym w porownaniu z dotychczasowymi dokonaniami tej firmy...w expercie owszem zrobili na gorze 60 suwakow, do kazdego add i swop klasycznie...ale co z tego jak same suwaki nagle zrobily sie o polowe krotsze :-/ moze wam to nie przeszkadza ale mnie na przyklad to bardzo zdziwilo...

21

Odp: Avolites czy Compulite?

Oj Krzyżak... w Vectorze jest mniej klikania jak w Sparku, trzeba tylko znać ten stół. Jeśli pijesz o możliwość wgrywania palet jak w Sparku, to akurat import i łączenie show w Vectorze daje lepsze możliwości, nie mówiąc już o o posiadaniu gotowca z wgranymi profilami urządzeń i bibliotekami (z efektami włącznie) do nich bez faktycznego patcha. Przecież dawno mówiłem o takiej możliwości.

Vector nie dorównuje póki co grandMA w improwizowaniu na żywo i bardziej jest nastawiony na teatralno-telewizyjne zastosowania.
Przy wyjazdowych koncertach jak trzeba "coś" pomachać światłami, to na grandMA lepiej się to robi.
Co do Spark 4D to akurat może on mniej jak DLite.

22

Odp: Avolites czy Compulite?

Kacper... Znamy sie nie od dzis...
Jest tylko jedna zasadnicza sprawa...
Jesteś człowiekiem który bardzo dobrze sie zna na programowaniu ale nie sitety nie wiesz dokładnie na czym polega realizacja i jakie sa wymogi-potrzeby realizatora... i my zupełnie inaczej podchodzimy do każdej konsolety jak ty...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

23

Odp: Avolites czy Compulite?

Daj spokój, tyle raz już to słyszałem a NIGDY nie usłyszałem niczego przełomowego w temacie tego na czym te wymogi polegają. Nikt nie potrafił ich sformułować.
Domagać się aby konsoleta sama się zaprogramowała i żeby niczego nie było trzeba robić, to owszem takie wymogi były stawiane.
Zderzenie grandMA i Vectora to już jest różnica którą można poważnie potraktować, bo to porównywalne konstrukcje pod względem złożoności i wiele rzeczy w MA brakuje w Vectorze i odwrotnie.
Gdy jednak zestawiamy pracę na Spark 4D i suwakowce jak Avolites przeciw Vectorowi to mówimy TYLKO o nieznajomości Vectora.

Owszem, mogą być duże różnice w podejściu moim do konsolet. Traktuję je jako narzędzia, bezmyślne narzędzia które NIGDY nie będą domyślać się o co nam chodzi, nie będą robić za nas. Trzeba je sobie ukształtować do swoich celów i wiedzieć co i jak można. Jak czegoś "nie można" to raczej po prostu nie wiemy tak naprawdę. W realizacjach wyjazdowych nie ma żadnych wyrafinowanych chwytów.
Nie mam też takiego zerowego doświadczenia w realizacjach jak uważasz.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2008-07-12 10:24:10)

24

Odp: Avolites czy Compulite?

KacperP napisał/a:

W realizacjach wyjazdowych nie ma żadnych wyrafinowanych chwytów.
Nie mam też takiego zerowego doświadczenia w realizacjach jak uważasz.

.... Choć znacie sie nie od dziś..

Proszę kontynuować wątek Avo..... i Compu..
Dziękuję

Michał Bystrzycki
--------------------

25

Odp: Avolites czy Compulite?

..i po sprawie.Ja mysle,ty myslisz wszyscy myslimy.(Realizator -orgazminator- kreator)-Denerwuja mnie juz takie przepychanki,-kto jest kto, pomiedzy "ReAlIzAtOrAmI"
Po co to komu? Programujcie,a nie psujcie..atmosfery.
Ta praca nie wymaga walki, tylko wagi-podejscia do sprawy.
Kazdy pracuje jak lubi.Jesli robisz to na dobrym poziomie,.to w czym problem?Ze ktos jest lepszy? No i co? Jakie to ma znaczenie?
Robisz to z zamilowania a nie  z zachwytu, kariery itp.
Panowie! To nie jest STAGE-SPARING tylko STAGE-LIGHTING.
Zapamietajcie to..
Zamiast lewy sierpowy,proponuje lewy controwy.Albo uderzenie z Mol-Face.
Dobra terapia,..dla realizatorow-Polski Swiecacej.
Pozdrawiam was..Nie bijcie sie na realizatorskie zagrywki.

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

26

Odp: Avolites czy Compulite?

słuchajcie gdzie moge znaleść jakieś sterowniki do robe na sparka 4d??

27

Odp: Avolites czy Compulite?

mozna zrobic samemu...
Budowanie urządzeń jest bardzo proste.. i osobiście nie polecam oferowanych przez compu...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

28

Odp: Avolites czy Compulite?

ja też nie polecam ... zgłaszałęm na stronie compulite że oferowane przez nich fixturki do MAC 575 są błędne i nie pozwalają na poprawne sterowanie  główki, ale jak dotąd nie poprawili pliku.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg