1

Temat: Avolites czy Compulite?

Mam następującą kwestię. Jestem posiadaczem stołów SGM-a, ale dla wiekszości swietlików w kraju to czarna magia. Chciałbym kupić taki stół, aby spełniać w tej kwestii ridery. Przymierzam się więc do zakupu "jedynie słusznych" w Polsce sterowników - Avolites lub Compulite. Waham sie pomiędzy Sparkiem a Avo Tiger. Pierwszy jest co prawda klasykiem, lecz to juz nie jest najnowoczesniejsza konstrukcja i trzeba dodatkowo wozić ze soba małą Alfę do obsługi parów itd.. Drugi natomiast jest nowym urzadzenie (okrojony Avo 2008) i nie wiadomo jak zostanie przyjety przez oswietleniowców, czy wejdzie na ridery. Jego atutem jest za to niższa od poprzednika cena.
Jakiego mam dokonać zakupu? Proszę o rady (ale bez kozaczenia). A może ktoś ma do sprzedania używanego Sparka (Tigera jeszcze nikt nie ma, w Polsce pojawi sie dopiero pod koniec lutego)
Serdecznie pozdrawiam
Pawlik

2

Odp: Avolites czy Compulite?

ja osobiście wole sparka pomimo tego ze trzeba się naklikac.
W avo jest fajna rzecz bo mozna miec pare fajnych rzeczy na suwakach (edycja)

Ale przy zakupie zastanawiał bym sie na MA.

Ja w riderze co prawda mam sparka/vecor ale na MA bez problemu sie godze smile natomiast na AVO nie..

Moze jest to kwestia przyzwyczajenia do stołu i do sposobu pracy (na nim).
Wiesz ciekawe jest to..
RIDER hmy.... pytanie bym skierował do "realizatorów"
Bo jesli ktoś jeździ z zespołem i realizacja polega na zrobieniu podstawowych patentów (ruch, gobo, color, pozycje)
to sory ale nawet na alfie  wink sie da robic sztuki..

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

3

Odp: Avolites czy Compulite?

Generalnie większość realizatorów akceptuje sparka, tiger to nowa konstrukcja ale że jest to okrojony Perl to niepowinno byc z nim problemów. Kwestia jest ile chcesz wydać na stół i co od niego oczekujesz. Ja bym polecił GrandMA chociażby w wersji Micro i myśle że każdy realizator się na ten stół zgodzi.

4

Odp: Avolites czy Compulite?

Kożystałem kiedyś z avo Tigera i jest to stół naprawde prosty, intuicyjny. PO godzinie byłem już wstanie napisać może nie wielkie show mimo że z avo nigdy nie miałem do tej pory styczności. Fajnym patentem jest roleczka która ułatwia bardzo pracę, w sofcie ma już gotowe efekty a nie jak spark wszystko od podstaw.

5

Odp: Avolites czy Compulite?

zacznijmy od tego ze avo tiger nie jest NOWYM stolem....filozofia jest ta sama...jest to tylko i wylacznie okrojenie zewnetrznie i na tym polega nowosc...podejrzewam ze zdecydowanie lepszym zakupem jest spark... nie wiem skad stwierdzenie ze "trzeba" wozic do niego alfe...mozna tez dokupic winga z submasterami jezeli masz taka potrzebe...oczywiscie wiadomo ze to bardziej ulatwia. Tiger tez nie grzeszy iloscia suwakow.

6

Odp: Avolites czy Compulite?

nie chodzi o wożenie alfy tylko to co ktoś chce osiągnąć ze stołu.
Z kolegą który twierdzi ze trzeba wsio zrobic od podstaw w sparku to sory... ale chyba sie pomyliłeś...
Chyba ze mówisz o zwykłym SPARKU a nie 4D...
nawet nie wiem czy zwykłego to jeszcze sprzedaja.

W sparku masz bibloteki banki i gotowe efekty + edytor...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: Avolites czy Compulite?

w avolites jest o tyle dobrze ze w 15 minut mozesz sobie przygotowac podstawowe rzeczy, tzn palety (ktore sie moga same robic, chociaz ja wole sobie sam wstukac palety), 5 pozycji, 3 ruchy, efekt na dimmer, strobo itd...ale avolites bardzo ogranicza...z tego co wiem swoich efektow nie mozna robic...w sparku edytor efektow jest naprawde swietny, zreszta jak w kazdym compulite, o MA nie wspominajac...Dobra alternatywa miedzy compulite i avolite moze byc tez Dlite na ktorym osobiscie od niedawna najczesciej pracuje, jest to stol robiony pod tych ktorzy wielbia compulite i avolites, z nastawieniem na compulite oczywscie...stol ten mozna spotkac juz coraz czesciej...a swoja droga avolites jest juz od bardzo dawna powaznie w tyle na rynku...Ile lat mozna czarowac ludzi rolka ktora tez nie jest doskonala...jezeli np masz uruchomiona scene 1 na walku A, a potem chcesz uruchomic 1 scene na walku B, to owszem uruchomisz ja...ale efektem ubocznym bedzie wylaczenie sceny 1 z walka A...to tylko jeden z kilku przykladow na to, ze avolites nie dazy do poprawienia swoich bledow od wieeelu lat...

8

Odp: Avolites czy Compulite?

kolego ... każdy efekt możesz dodać do palety efaktów... jest takowa po lewej steonie ... tak samo jak jest paleta gobo i colorów. Dodatkowo sa banki pozycji,gobo,color.
Jednym zasadniczym bledem AVO jest problem gdy trzeba zrobić urządzenie to są dopiero schody...
w sparku jest ciekawa rzecz... jak masz dobrze zrobione urządzenia możesz je podmieniac tongue
I w przypadku spotów pozostaje korekta gobo... chyba że w pamięciach korzystasz z banków... to wystarczy poprawic   banki i gotowe ...

Smutne też jest to że przez tyle lat edytor sie nie zmienił i nie zmieniły sie zasady go uruchamiania itd.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

9

Odp: Avolites czy Compulite?

wierz mi ze nie musisz tego mowic smile

10

Odp: Avolites czy Compulite?

chodzilo mi o to, ze w avo mozesz to zrobic duzo szybciej...i nie potrzebujesz miec dyskietki...mam rodzine w LTT wiec czesciej mi sie zdarzalo pracowac na compulite niz na avo smile

11

Odp: Avolites czy Compulite?

jw avo jesli masz hdd to tak a bez dyskietki .... lub hdd?
Ta sama bajka w sparku ... masz hdd i jestes kozak a jak nie to dyskietka..
tylko w przypadku czystego stołu w sparku jesteś w stanie zrobić urządzenia i pracowac... a w avo...
mialem ten problem jak przyjechal swietlik CHAMBAO ... wymyślił sobie avo 2008.. Wsio ok... ale aby opanować 1 urządzenie z 5 parametrami (1 dmier 2 Pan 3 Tilt 4FPan 5 Ftilt) bez netu sie nie obylo i szukania po necie...
Dosyć tego co jest fajniejsze jestem i tak za MA .... Czy to vector czy świna III MA jest okidoki

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

12

Odp: Avolites czy Compulite?

Krzyzak a jak wam się vectory sprawują??

Ostatnio edytowany przez kiju (2008-02-11 22:27:36)

13

Odp: Avolites czy Compulite?

ja nie przepadam za nimi... moim zdaniem jest za dużo klikania bez potrzeby... powinno byc zrobione pare prostych patentow.. ale tak to ok...  nie wiesza sie ... jak każdy stół przed praca trzeba sobie przygotować... Fajnie działa z WINGIEM albo z laptopem z którego moża robić wsio... i jest becapem

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

14

Odp: Avolites czy Compulite?

zajebiscie jak by w avo byly zmotoryzowane suwaczki jak w ma , dziwie sie bardzo anglikom ze jeszcze na to nie wpadli sad . zaczynam wlasnie przygode z grandma light , stol jest super , niemcy pomysleli naprawde o wszystkim szacunek dla nich smile

15

Odp: Avolites czy Compulite?

Mam pytanie..
Kupiłem właśnie Avolites Pearl 2000 i nie mogę nigdzie zdobyć instrukcji do niego po polsku..
Czy ktoś ją ma i chciałby się podzielić?
Pozdrawiam.