16

Odp: dziwny problem na sztuce

A dlaczego w przypadku przewodu ekranowanego ma być rzeczą nie zrozumiałą? Rozwiń tą wypowiedź, a postaram się wyjaśnić czego tutaj nie rozumiesz.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

17

Odp: dziwny problem na sztuce

wartości na kanale nie są bezpośrednio adresowane jest wysyłany tylko sygnał rozpoczęcia wysyłania całego pakietu wiec jeśli nie wysyłam pełnego zakresu do 512 a mam zapełnione adresy do np. 100 wystarczy ze wyśle te 100 dam start i liczenie zaczyna się od początku. Czyli do odbiornika częściej dociera wartość przeznaczonego dla tego urządzenia kanału. Jeśli coś się zmieniło to proszę mnie poprawić

A Robe FT 1500 tak się zachowywały przy dużym zapełnieniu lini nawet bezpośrednio podpięte do stołu dotyczyło to się konfiguracji nawet jedna dymiarka jeden stół na jednym gniazdeczku. Na szczęście problem znikł po sprzedaży wszystkich robików. Wg mnie wadliwe procesory w odbiornikach dmx urządzeń . Chyba coś koło 200pln krzyczał serwis za procesory inne nie dając gwarancji że problem zniknie. Na ALFIE nigdy problem się nie pojawił. A Czy Alfa 24/255 też wysyła pełne 512 kanałów?????

Można stosować przewody ekranowane tylko po co??

Ostatnio edytowany przez clubbeer (2011-06-07 09:24:27)

18

Odp: dziwny problem na sztuce

Aaaaa rozumiem - chodzi o czas odświeżania całej paczki transmisji. To tak, zgadzam się. Jeśli nie wykorzystasz wszystkich kanałów to faktycznie możesz zakończyć transmisję sygnalem MTBP po np. 200 kanale i ramki są wysyłane od początku. Przy wykorzystaniu 512 kanałów, ramki są powtarzane z częstotliwością 44,1Hz.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

19

Odp: dziwny problem na sztuce

Ale przecież to nie powinno mieć żadnego znaczenia, urządzenie musi pracować z częstotliwością umożliwiającą pracę przy pełnym obłożeniu linii DMX i sprawdzać adres każdej paczki. Inaczej musiałoby trafić na chybił trafił w pierwszą, a potem odświeżać co 44,1kH! Miałem podobny problem z jakimś strobem China, nie działał spod MA, a z chińskiego sterownika tak. próbowałem go ustawiać jako urządzenie i jako 2 channel i nic.

20

Odp: dziwny problem na sztuce

Powod jest prosty. Tani chinski strobol to prosta lampa, nieposiada lingwistycznego wyksztalcenia dlatego rozumie tylko w jezyku chinskim. Chinski sterownik mowi do niej po chinsku i sie dogaduja. GrandMA rozkazuje po niemiecku wiec chinczyk nie rozumie

21

Odp: dziwny problem na sztuce

Ale już wiem jak doedukować takiego chińskiego strobola :]

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)