16

Odp: Luminex - Ethernet-DMX8 MKII

Nie do końca znalazłem odpowiedź na pytanie mnie nurtujące. Zastanawiam się czy zainwestować w tradycyjną pytę dmx czy wkroczyć w wysyłanie sygnału po skrętce. Mam jednak kilka wątpliwości. Przede wszystkim pracuje na avo expercie, który nie ma wyjścia ethernetowego, czy w takim wypadku sensowne jest konwertowanie przez urządzenie sygnału dmx na ethernet, puszczenie go przez cat5 i potem z powrotem na dmx? jak to będzie wyglądać cenowo, może ktoś z was się orientuje?

17

Odp: Luminex - Ethernet-DMX8 MKII

bob34 napisał/a:

Co do latencji wprowadanej przez zarządzalne switche,to nie przejmowałbym się tym aż tak bardzo,gdyż nawet w produkcjach made in china jest ona mniejsza niż 50mS,nie wspominając o produktach takich firm jak Cisco,Allied czy 3com.Choć oczywiście w tym wypadku tak jak napisał kolega Kacper im mniej przetwarzania pakietów tym lepiej.

Żaden zarządzalny switch nie wprowadza opóźnienia aż 50ms!!! Chyba że go skonfigurujecie jako router razem z jakimś bandwitch managerem. W dodatku switch pracuje w warstwie fizycznej (nie programowej) także wprowadza opóźnienia poniżej 1ms (store and forward), chyba że jest uszkodzony.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)