16

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

No dobrze ale jest w stanie uciągnąć kule 10 Kg. Zawsze można zastosować przekładnie.

17

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Ale kula 10kg tylko na nim wisi... Obrócić wiszącą 10kg kule, a podnieść ją do góry to inna bajka... A kurtyna waży w ciul więcej (przynajmniej tak zakładam).

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

18

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Ale od czego mamy maszyny proste: przekładnie zembatkowe czy system bloczków. Tylko obawiam się że skoro to silnik do kuli to może się naprawde wolno kręcić. Ale trzeba by sprawdzić

Ostatnio edytowany przez Dawid (2009-11-09 22:50:51)

19

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Poza tym pisałem że zależy mi na sterowaniu z suwaka w zakresie ok 60 cm 0-dół , 255-góra.

Michał Bystrzycki
--------------------

20

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

To przeróbka dimmera odpada. Jeśli chcesz zrobić coś takiego, to wyłącznie jakiś krokowiec, i odpowiednio zaprogramować układ sterujący. Niestety nie wiem kto się by podjął czegoś takiego, ja niestety do stycznia cierpię na totalny brak czasu sad

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

21

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

podjąć się można ...
ale...
po pierwsze ile kilo chcemy podnosić?
po drugie można to zrobić ale koszt produkcji będzie dość spory i można się go podjąć.
po trzecie przy opcji sporego ciężaru to sam silnik  będzie drogi...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

22

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Tak, można... tylko ja akurat musze pilnowac obecnych klientów, a praktycznie na cały adwent mam zlecenia na konserwacje i naprawy sprzetu w dyskotekach, zespolach i tym podobnych firmach...
Kolego krzyżak - umiesz pisać programy na procki AtMega ??

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

23

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Ale jeśli tylko o sterownie góra dół(bez szybkości) to można to prosto zrobić na dwóch kanałach switch packa. Pierwszy kanał będzie włączał wogóle zasilanie czyli będzie włączał jeden stycznik, a drugi kanał będzie włączał stycznik zmiany kierunku i wtedy podajemy normalne zasilanie na styki główne i wogóle nie regulujemy prądu ani napięci silnika, stosujemy tylko przeplot.

Ostatnio edytowany przez Dawid (2009-11-10 22:49:34)

24

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Ale tu chodzi o działanie względem położenia suwaka... z tego co było napisane.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

25

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Dałoby się do tego celu zaadoptować układ http://www.hoelscher-hi.de/hendrik/english/stepper.htm który wkleił wcześniej Dawid. Tylko kwestia mocy, dostępności i ceny silnika krokowego.
Układ działałby tak, że slinik w zależności od położenia suwaka wykonywałby określoną liczbę obrotów.
Np. położenie 0 - silnik w pozycji wyjściowej
położenie 10 - silnik wykonuje 10 obrotów i zatrzymuje się
położenie 20 - silnik wykonuje 20 obrotów i zatrzymuje się
i tak dalej...

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

26

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Można do takich celów zastosować przekładnię?
Myślę że więcej jak 10 kg nie będzie na jednym..

Michał Bystrzycki
--------------------

27

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

a jak wysoko?
bo można zastosować gotowe patenty

http://www.robe.cz/products/category/me … 3c5d9cda50

Ostatnio edytowany przez krzyzak (2009-11-11 20:48:05)

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

28

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

Jeśli zastosujesz przekładnię to wiadomo - w programie procesora trzeba będzie ją uwzględnić tak aby liczba obrotów była zgodna z tym co ustawisz suwakiem stołu.

Wysokość podnoszenia ma wynosić 60cm.

Ostatnio edytowany przez tomcio (2009-11-11 21:12:59)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

29

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

ja myślę ze mozna by było spróbować zawalczyć z taką podstawą .
SAM kiedyś robiłem taki patent na targach.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

30

Odp: Silniki sterowanie liniowo przez DMX

a czy czasem firma desisti nie ma  opuszczanych sztalug na DMX-a , mogę się mylić
o coś takiego
http://www.desisti.it/country/en/riggin … p?Code=dmx

tylko pewnie kosztuje sporo....