Temat: Jak przesunąc segment Alfa48

Witam. Mam pytanie(w instrukcji nie ma odpowiedzi), czy da się na Alfie 48 zrobić przerwę między napisanymi scenami - coś w stylu - przesuń w prawo o 1? Wiem, że da się kopiować i wklejać, ale chodzi mi o to, żeby zrobić to szybko. Jeszcze jedno pytanie - czym różni się przycisk funkcyjny w MENU -> KOPI - Kaso od Usun. Zauważyłem, że kasuję dokładnie ten Segment, który wcisnę, ale kiedy wciskam USUN to kasuje mi ostatni z listy...
Proszę o pilną pomoc.
Pozdr.

2

Odp: Jak przesunąc segment Alfa48

Niestety nie pamiętam dokładnie różnicy kaso/usuń, ale wstawianie scen jest bardzo sympatyczne. Menu> Kopi> Wstaw i naciskasz przycisk, w miejscu którego chcesz mieć przerwę - i powinno być ok. Jeżeli nie masz w menu funkcji wstaw, może to byc związane z wersją oprogramowania - cztery lata temu to była absolutna nowość. Alfy miewają różny "przebieg" i być może potrzebna jest nowa wersja. Firma Agat chętnie pomaga i nie było problemów z aktualizacjami.
W "usuń" pyta o potwierdzenie numeru konkretnej sceny/segmentu, kaso było związane z czyszczeniem pamięci - o ile się nie mylę:)
Usunąć konkretny segment można chyba najszybciej w ten sposób: wyczyścić edytor (trzymanie+x>s, suma>s) i ciemność zapisać na wybranym segmencie (suma>s i przycisk segmentu).

Ostatnio edytowany przez ada (2011-03-07 20:21:56)