Temat: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

Wyszło nowe oprogramowanie do grandMA o numerze 6.0. Od tego numeru zaczyna się współistnienie serii grandMA z serią grandMA2, która w trybie kompatybilności "grandMA1" uruchamia software grandMA w wersji 6.0
Od wersji 6.0 jest nowa wersja grandMA 3D (do ściągnięcia i podziwiania) współpracująca z obydwiema seriami i wprowadzająca nową jakość.
Jakiś czas temu znalazłem również demonstrację grandMA2 na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=F7-BsR5ioUg

2

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

hmm a jak zastąpiono w gma2 ręczne ustawianie czasu dla Presetów i ręczne ustawienie czasu dla executorów....
nie widzę tego a czasem bardzo się przydaje  .. teraz  da się zapisać czasy fade i delay dla wybranych presetów i są one potem automatycznie zapisywane do cue i sekwencji , ale brak fizycznego suwaka...
chyba że go przeoczyłem

Ostatnio edytowany przez bart_krk (2010-12-28 21:19:49)

3

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

Nie zastąpiono.
Dokładnie chodzi o suwaki "Program Time" oraz "Exec Time", zatem:
- są one wyprowadzone w miniaturowej formie na ekranie 2 (duży główny ekran nad enkoderami parametrów) w dolnym prawym rogu
- można wyprowadzić je na suwakach executorów ("chowają się" w zestawie "Special Masters")
- można wyprowadzić je na suwakach crossfadera klikając na belce tytułowej funkcji suwaka (tam gdzie standardowo jest napisane "Master" oraz "XFade") i wybierając inną funkcję.

Skoro mowa o używaniu presetów z czasami, to oczywiście presety mogą mieć zapisane w sobie czasy parametrów, efekty... w presecie można też ustawić opcję "fast call", dzięki której jedno wciśnięcie presetu od razu odpowiada podwójnemu wciśnięciu.

4

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

w sumie tak są,  przeoczyłem ... wersja 2 coraz bardziej do mnie przemawia

5

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

ktoś wie gdzie w serii 2 jest funkcja filter (store options) chodzi głównie o tabelkę w której można zaznaczyć lub nie parametry jakie maja być zapisane ??  nie mogę tego znaleźć ...

6

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

store, user administrator , store options

Mi się coś wysypało i nie mo prawej strony.
rozdzielczośc ??

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-06 18:01:52)

Post's attachments

bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG 122.26 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

7

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

to samo wyskakuje gdy przy trzymasz dłużej przycisk STORE!!!  mi chodzi "filter define" lub jak to jest zastąpione

vandj jeśli już to : setup->user administrator->store options  smile

Post's attachments

storeOP.jpg
storeOP.jpg 75.43 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

8

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

a kto mi powie jak zapisać w innym formacie i wydrukować scenę zrobioną w ma 3d jako dodatek do rideru

9

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

np : tools -> take simple screenshot
lub
np2: naciśnij na klawiaturze klawisz funkcyjny i Prt Sc ( print screen )
wklejasz nawet do Paint-a wycinasz co Cię interesuje , zapisujesz
lub
np3: robisz telefonem zdjęcie monitora tongue smile

10

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

natomiast moje pytanie jest takie : czy ktoś wie czy da się z gma2 korzystać z RGB  zamiast cm 1 / cm 2 . cm3 .. Wiadomo że mając listwę ledową z RGB na 3 kanałach R będzie CM1 / G ->CM2 / B -> CM 3 ...
chodzi o to że pięknie rozpier się palety, mieszasz RGB do palety stół widzi mieszanie CMY , przy zapisywaniu palet ...
czemu MA zrezygnowało z RGB ?

11

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

bart_krk napisał/a:

natomiast moje pytanie jest takie : czy ktoś wie czy da się z gma2 korzystać z RGB  zamiast cm 1 / cm 2 . cm3 .. Wiadomo że mając listwę ledową z RGB na 3 kanałach R będzie CM1 / G ->CM2 / B -> CM 3 ...
chodzi o to że pięknie rozpier się palety, mieszasz RGB do palety stół widzi mieszanie CMY , przy zapisywaniu palet ...
czemu MA zrezygnowało z RGB ?

Wygląda na jakieś nieporozumienie. Skąd to podejrzenie że w gma2 nie ma mieszania RGB? Jak w urządzeniu są użyte Colormix, to będzie mieszanie typu substraktywne - CMY, i tak będzie ono działało w widokach arkuszy, layout, stage, 3d, itd..

Aby w presecie były parametry RGB, to musi być użyte urządzenie z tymi parametrami. GrandMA2 posiada również addytywne mieszanie barw, i do niego służą parametry ColorDim z numerami.

1 = red
2 = green
3 = blue
4 = amber
5 = white
6 = warm white
7 = cool white
8 = orange
9 = red orange
10 = purple
11 = indigo
12 = cyan
13 = magenta
14 = yellow
15 = uv

Mamy zatem objęte chyba wszystkie standardowe kolory LEDów, ale kolory 6 i 7 trochę zepsuto.

Pozostaje jednak nadrzędna reguła, że w presecie nie będzie czegoś, czego się wcześniej nie zapisze.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-02-10 09:59:21)

12

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

no tak już wszystko gra  .. urządzenie miałem zrobione na CM1/CM2/CM3  . przy wymieszaniu kolorów wkradł się nie ład tylko w kolorach na palecie , na scenie na zywo wszytko było ok .. 
więc kolejne nurtujące mnie pytanie gdzie jest funkcja CLONE ? czy też coś nie tak rozkminiam wink

13

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

Jest taka komenda, dość szczegółowo opisana tutaj:
http://www.grandma2.de/help/view/refere … Clone.html
Proponuję zwrócić uwagę na reguły rządzące klonowaniem, oraz na potencjalne użycie "If"  big_smile

Z klawiatury głównej "Clone" wybiera się dwukrotnie wciskając "Copy".

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-02-10 11:47:26)

14

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

ktoś instalował najnowsze 3D?

u mnie zaczyna się uruchamiać i kicha
proces znika z menadżera urządzeń

nie wyrzuca błędu ani nic

a chciałem dzisiaj w końcu przysiąść do MA2

15

Odp: Nowości wokół grandMA, grandMA2 i grandMA 3D

Instalowałem, działa, nie buntuje się.