1

Temat: Opięcie swiatla w Dyskotece

Witam.
Mam takie pytanko, a mianowicie mam do podlaczenia w dyskotece:
50 parow led 36 na oswietlenie sufitu
30 parow Led 36 do okien
6 glow sgm malych 150w
4 skanery Martina
2 stroba 1500W
i chce to opiac na osobnych liniach pary na suficie, pary w oknach, i reszta inteligentnych
Teraz moje pytanko czy zastosowanie kabla mikrofonowego nie bedzie powowdowalo zbednych zaklocen (planuje zastosowac spleter na kazda linie) i czy stosowac terminatory.
wiem ze lepiej by bylo zastosowac kabel DMX ale problem pojawia sie kiedy trzeba przekonac do tego szefa ktory mowi ze sa tak male odlaglosci wiec nie trzeba kabla DMX a nie wytlumaczysz mu ze tu chodzi o ilosc urzadzen na linia a nie od ilosci urzadzen.
Do sterowania diodami bede uzywal kompa a do reszty stolu prawdopodobnie SGM SC
Z góry dzieki

2

Odp: Opięcie swiatla w Dyskotece

Z kablem mikrofonowym nie powinno byc problemu. Niestety większośc instalacji jest na takich kablach. Ale działa bez zarzutów.

3

Odp: Opięcie swiatla w Dyskotece

Niepowinno być żadnego problemu jeżeli zastosujesz kabel mikrofonowy. Co do terminatorów to proponuje zrobić i założyć jeżeli by Ci sie coś sypało z linią, moim zdaniem i z doświadczenia nie powinno się nic dziać. Jeżeli będziesz używał spliterów to proponuje rozbicie każdej linii na kilka odnóg wtedy nawet jeżeli coś Ci sie urodzi na linii to nie wysypie się cała linia a i każdy łańcuch DMX`a będzie krótszy.

Jakich parów LED używasz i jakich spliterów?
Pozdrawiam Bartek

4

Odp: Opięcie swiatla w Dyskotece

Witam.
Proponują nie przejmować się rodzajem kabla, użyć jednego splitera, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na terminatory : )

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Opięcie swiatla w Dyskotece

Podzielam zdanie kolegów. Jeśli jednak te pary ledowe są nędznej jakości to nie zdziw sie jak będą Ci wprowadzać syf do sygnału DMX;) powodzenia

6

Odp: Opięcie swiatla w Dyskotece

Dla tego chce uzyc splitera i mam nadzieje ze troche tego syfu mi odseparuje a pary to future light