Temat: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

jakby co jest to panel ledowy , wpisac po prostu to nie ma problemu .panel ma 13 kanalow , 1 dimer i rozne chasy, 2 to red dla calej listwy , 3 do green dla calej listwy
4 to blue dla calej listwy , nastepnie kanaly to odpowiednio 5red  6green  7blue  i tak dla  kazdej czesci panalu ( dzieli sie na 3 czesci ) i te kanaly poprostu wpisalem sobie, jedna sekscje pod cmy(kanaly 5 , 6 ,7 ) , nastepne( 8 ,9,10) pod focus , frost , zoom , ostatnie(11,12,13) pod P1, P1 pos, P1 rot .dzialac bedzie dzialal tylko jak zaczne robic sobie jakies efekty bardziej skoplikowane to bedzie zamotka
i pytynie moje czy da sie jakos to inaczej zrobic by te sekcje byly pod rgb ???? smile:)

2

Odp: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

Jasne są dwa rozwiązania takie sensownr
pierwsze to patchujech w stole urządzzenie jako kanały dimmera
drugie (troche trudniejsze) tworzysz własne urządzenie i patchujesz jako urządzenie
Jakbys mial jakies pytania to pisz

3

Odp: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

A nie można przełączyć tego urządzenia na same sekwencje RGB bez pierdułek?

W grandMA jest właśnie ten uroczy limit rodzajów parametrów. Jak użyło się np. ColorMixów 1-3, to nie można mieć drugiego zestawu.
Ja bym sugerował użyć trzech urządzeń po kolei. Pierwsze to Dimmer+RGB, a następne dwa to RGB.
W macierzach można sobie wtedy stosować takie diody, widzieć każdy segment w oddzielnej komórce i nawet używać efektów bitmapowych.
Z podobnych powodów takie podzielenie stosuję w Vectorze, choć on nie ma takiego limitu na parametry w budowie urządzenia.

4

Odp: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

mozna wykorzystać same rgb na calej długości panelu ale podzielone na 3 daje wiecej mozliwosci/
zrobiłem sobie  dim rgb normalnie a resztę dałem cmy i shapersy ale dalej trzeba przy tym  pamietać co gdzie jest , ale faktycznie lepiej będzie z jednego urządzenia zrobić 4 czyli dimer i rgb normalnie i trzy urzadzenia rgb osobno.nie wiem za bardzo jak zastosowac w tym przypadku efekty bitmapowe wiec z chęcia się dowiem smile z tymi parametrami to powinni cos w ma pokabinować

5

Odp: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

Koledzy czy w Ma da radę stworzyć urządzenie ( listwa ledowa, 12 sekcji RGBW, czyli 48 kanałów ) ? bo gdzies już wyczytałem że Ma ma ograniczenia dot. parametrów w tworzonym urządzeniu

6

Odp: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

W gMA1 w urządzeniu można użyć tylko jednego parametru tylko raz.
Niby ma ograniczenie, ale można je złamać pisząc/modyfikując urządzenie wprost w notatniku.
Ja nadal doradzam użycie wielu urządzeń pojedynczych i każdą sekcję sterować indywidualnie.
Nie widzę żadnego powodu aby ubijać wiele sekcji w jednolite urządzenie, nawet jakby to było wprost możliwe tak jak w Vectorze.

7

Odp: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

a jak stworzyc urzadzenie RGBW? bo rgb to banał, a jak z tym W?

8

Odp: macie pomysl jak wpisac najlepiej xeos ledbar ea-8080

Ja bym jakąś tarczę kolorów "sprzedał" jako W, albo inny nieużywany parametr z grupy kolorów.
Na odwzorowanie efektu w stage i 3D w trybie gma2 nie liczyłbym.
Tutaj MA "brutalnie" podpowiedziałoby że "jest to już możliwe w grandMA 2" i faktycznie jest tam spora lista obsługiwanych kolorów diód.