1

Temat: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

Siemacie smile
Mam taką rozkminkę czym lepiej kontrolować wszelkiego rodzaj wielką ilość diód, Sunstripów czy Jaragów. Pomijam zalety GrandMy i efekty bitmapowe ale czym mogę sterować w/w urządzenia w prosty sposób? Jaki program jest lepszy tańczy i jak go się je pokrótce? Powiedzmy, że wystarczy mi na początek maksymalnie do 512 kanałów (no może 2 nitki). W przypadku Arkaosa Media Masera czy VJ 3.6 można wyjść z GrandMy do kompa i sterować, a z lepka potem gdzie? konwerter USB-DMX? a co w przypadku większej ilości wyjść DMX? Czy tak samo jest z Madrixem? Jeśli ten temat gdzieś się powtórzył to przepraszam bardzo za duplikaty smile

Dzięki z góry za wsparcie

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

2

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

jeśli chodzi o arkaosa to z grandMA do lapsa (na którym masz filmy , obrazy, efekty i cała resztę ) z lapsa juz bezpośrednio na procesor do diody , projektor, plazmę  itp to chyba najbardziej popularny patent ...
jeśli chciałbyś sterować tym sposobem sunstripy i cała resztę  to chyba trzeba mieć  program arkaos led mapper choć tą materie dopiero co poznaje

3

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

Najprościej jak wyżej. Zrobić z komputera Media serwer. Sterować efektami, obrazami itd.
Musisz mieć dość stabilnego kompa. Mi się na 4 rdzeniowym i 3 giga ranu XP wieszał z Arkaosem.  Co do stripów i led paneli zawsze ożywałem ef. bitmapowych bądź zwykłych w MA nigdy nie podpinałem pod serwery - nie miałem okazji.

4

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

jeżeli chodzi o budowę takowego serwera to chyba kluczowa będzie karta graficzna

5

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

artmajster napisał/a:

jeżeli chodzi o budowę takowego serwera to chyba kluczowa będzie karta graficzna


Kilka tygodni temu miałem przyjemność uruchamiać dedykowany serwer do Arkosa. Faktycznie karty graficzne jakie zostały w nim zamontowane to były topowe modelu ze stajni NVidia. Ale reszta podzespołów była również z wyższej półki. Płyta główna obsługiwała wszystki możliwe standardy WE/WY. Osobno był dysk na system ( winXP ) i  2 dyski złączone w macierzy na filmy.

Jestem ciekaw dlaczego nie zastosowano win7 który daje o wiele większe możliwości jeżeli chodzi o konfigurację ekranów.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

6

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

Kamilu zapewne chodzi o stabilność systemu, wiadomo Arkaos to rozwiązanie cenowo przyjemne, osobiście polecam Catalysta lub Hippotyzera.

7

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

z czasem na pewno wejdzie

ze swojego doświadczenia wiem że jest z nim trochę problemów przy komunikacji
jak poznają go lepiej to na bank zaczną stosować
zapewne w stołach też smile

8

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

avekamil napisał/a:

Jestem ciekaw dlaczego nie zastosowano win7 który daje o wiele większe możliwości jeżeli chodzi o konfigurację ekranów.

Chyba znacznie więcej do powiedzenia ma karta, lub karty graficzne. Win 7 na pewno pomaga.

kiju napisał/a:

Kamilu zapewne chodzi o stabilność systemu, wiadomo Arkaos to rozwiązanie cenowo przyjemne, osobiście polecam Catalysta lub Hippotyzera.

Miałem sporo do czynienia z Arkaos. Fajny, ale przy świeceniu na LEDach wideo okrutnie wkurzało przymusowe filtrowanie liniowe wideo i obrazów, co robiło mydło ze wszystkich pomysłów na kontrastowe rysunki co do piksela.
Catalyst niewątpliwie się spopularyzował, miałem z nim do czynienia kiedyś. Odmówił dźwięku cwaniaczek. Wtedy Arkaos pomógł z dźwiękiem  lol
No comments co do Hippo z mojej strony, bo prawie nie miałem z nim do czynienia.

Skoro w temacie jest "... a może coś innego?" i wspomniano o grandMA:
Jeśli chodzi odtwarzanie wideo sterowane spod grandMA 1 lub 2, to naprawdę polecam MA VPU. To się tak pięknie łączy i współpracuje dwukierunkowo z konsoletą że...  big_smile
Nie jest to niskobudżetowe rozwiązanie jak Arkaos, ale jest to pełny, bardzo solidny, dobrze wypasiony i cichy komp z dyskami SSD a aktualizacje i ulepszenia softu są cykliczne razem z całą serią grandMA2.
Wspomniałem że jest tam pixelmapper?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-01-03 14:33:16)

9

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

OK - mówiąc tylko o GrandMA to jeśli chodzi o wyświetlanie video na projektorach, ścianach diodowych to do tego mamy VPU. A jeśli używamy urządzeń typu RGB - panele diodowe, to do wyświetlania animacji pozostaje tylko efekty bitmapowe w stole czy coś jeszcze nam potrzeba aby stworzyć coś więcej niż przeciętne animacje w czasie swojego Show?

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

10

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

W konfiguracji wyjścia wideo w VPU można wybrać: DVI czy pixelmapper (artnet). VPU Basic ma jedno wyjście, VPU Plus ma dwa. VPU Pro który ma dopiero być ma mieć cztery wyjścia.
VPU nie zajmuje też mocy obliczeniowej w samej grandMA - ma własne. Elastyczność adresowania też jest zwariowana.

11

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

KacperP napisał/a:

W konfiguracji wyjścia wideo w VPU można wybrać: DVI czy pixelmapper (artnet).

Rozumiem, że po wyjściu z VPU, w przypadku pixelmapera, MUSI wejść w NSP a dalej do urządzeń.

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

12

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

HANS napisał/a:
KacperP napisał/a:

W konfiguracji wyjścia wideo w VPU można wybrać: DVI czy pixelmapper (artnet).

Rozumiem, że po wyjściu z VPU, w przypadku pixelmapera, MUSI wejść w NSP a dalej do urządzeń.

To już przesada. Wystarczy zdecydowanie tańszy konwerter artnet->DMX.
Nie trzeba aż NSP angażować, to w końcu komp do liczenia parametrów dla grandMA1.

13

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

Szukam i szukam tego VPU Basic i nigdzie nie mogę go znaleźć. Na Ltt ni ma, a na stronie MA jest tylko ta wersja do MA2. Czy ja czegoś nie kumam czy tego już nie ma w sprzedaży?

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

14

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

MA VPU, tak jak grandMA 3D, można uruchomić w trybie "grandMA2" jak i "grandMA1".
To jedno urządzenie dla obydwu serii, i tak samo jak przy 3D muszą się zgadzać wersje oprogramowania, a dokładnie numery wersji protokołów MA-Net lub MA-Net2.

Jest to w sprzedaży, wiem że na pewno poszedł co najmniej jeden MA VPU Plus.
Cennik nie uwzględnia wszystkiego, ale dział handlowy powinien odpowiedzieć na pytanie o cenę. Nie chciałbym teraz okłamać co do ceny podając ją z pamięci. Pamiętam jedynie że była na dobrym poziomie na tle innych media serwerów o podobnych mocach przerobowych co do odtwarzania wideo.

MA Lighting broni się przed nazywaniem MA VPU "media serwerami". Dla nich to są to po prostu urządzenia odtwarzające wideo i dźwięk sterowane tak jak światła automatyczne, takie rozszerzenie konsolet aby świetlik na grandMA mógł sam bez szczególnego douczania odtwarzać multimedia.

Co do nieobecności wpisów o wielu produktach na naszej stronie - proszę się na razie nie sugerować zastojem. To się zmieni, ale trochę bardziej radykalnie.

15

Odp: Arkaos vs Madrix ... a może coś innego?

Dzięki Kacper za info smile

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)