Temat: onPc 2 + 2portnode

Witam. Ktoś poradzi w tym temacie ...  mam on pc serii 2  do tego 2port node pro .. sesja jest , urządzenie się widzą , mogę identyfikować 2Port-a , zmieniać wyjścia , wszystko tak jak w jedynce .. ale po podłączeniu dmx-a  nic się nie dzieje .. gdzie robię błąd ,

2

Odp: onPc 2 + 2portnode

Osobiście nie bawiłem się taką kombinacją (jednak widziałem jak działa), ale czytałem w release notes że po przestawianiu czegoś w 2Port Node spod onPC2 trzeba 2Port Node zrestartować, tj. odłączyć od zasilania i potem znowu włączyć i połączyć w sesję.
Zakładam że soft 2Port Node był aktualizowany najnowszym onPC1.

3

Odp: onPc 2 + 2portnode

tak był .. jutro zaktualizuje go przez onPc 2 może to pomoże  i będę miał namiastkę grandMA2 w wersji sgm 24+2portnode+onPc 2     zestaw taki na koncerty gdzie trzeba mieć dużo rzeczy pod ręką daje rade

4

Odp: onPc 2 + 2portnode

O aktualizowaniu 2PortNode przez onPC2 nie słyszałem.
Jedynie to, że konfigurowanie wyjść itd. działa, ale trzeba całkowicie zrestartować 2PortNode aby zmiany zostały zrealizowane. Odkąd grandMA2 ma współpracę z 2PortNode, to te zastrzeżenie pokazuje się we wszystkich "Release Notes" do tej pory.

5

Odp: onPc 2 + 2portnode

w oknie 2port  jest na dole update update  software więc powinno działać .. hmm jutro sprawdzę to dam znać jak to działa ... ogolnie grandMA 2 powoli powoli staje się Mi jaśniejsza ...
choć czasem jest problem z przechodzeniem miedzy widokami  z serii jestem na np.executor 1-15 chce przejsc do cmd window i by to zrobić muszę wcisnąć któryś ze screenow i potem dopiero cmd window dziwne

6

Odp: onPc 2 + 2portnode

Z oknami w onPC jest tak, że przyciski boczne:
- "Screen # Window"
- "Extern #"
otwierają/zamykają własne okna odpowiadające ekranom dostępnym w grandMA2 full-size,
a przyciski:
- "Executor ## - ##; ### - ###"
- "CMD Overlay"
- Master Section"
nie otwierają własnych okien, tylko nakładają swoje widoki na tym oknie na którym został użyty dany przycisk.

Jak widać reguła jest taka, że ekrany z grandMA2 full-size zawsze mają odpowiedniki w postaci własnych niezależnych okien w onPC2, a przyciski executorów, klawiatura itp. manipulatory konsolety nie mają własnych okien, ale wyświetlane w oknach ekranów.

7

Odp: onPc 2 + 2portnode

hmm wydaje mi się że wiem już dlaczego 2port z OnPc2 nie działał jak trzeba .... otóż była to wina chyba tylko moja .. należy ustawić połączenia po MA 2 smile  narazie miga dioda  DATA ...
choć na sukces mógł mieć wpływ  restart przez wyjęcie kabla zasilającego ,   a także wcześniejsza zmiana w OnPc1 na MA 1 a następnie w OnPC 2 na MA 2 dopiero wtedy zadziałało

co ciekawe można mieć odpalone na laptopie  OnPC 1 i OnPC 2 z takimi samymi  ustawieniami IP kompa i Noda, wystarczy zmiana MA 1 na MA 2 i juz pracujemy na OnPC2  i odwrotnie.
Sprawdzam to na razie na sucho z czystej ciekawości smile