Temat: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

witam

a czy ktoś słyszał może o używaniu zwykłej konsoli jako WING do np GRAND MA on PC ??
gdzies kiedys widziałem wzmianke o tym ale nie moge znaleść nic konkretnego sad
czy może ktos pomoc w tej sprawie ??

2

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

I widział, i słyszał i kilka razy opisywał.
Trzeba doprowadzić do onPC sygnał DMX, a potem przypisać poszczególnym kanałom z wejścia DMX określone funkcje (odpowiednich przycisków i/lub suwaków executora).
W doprowadzeniu sygnału DMX jest zwykle największa przeszkoda. Można to zrobić przez Ethernet jednym z dostępnych w grandMA protokołów, np. MA-Net, Art-Net itd.
Jeśli konsoleta której chcesz użyć jako winga nie ma ethernetu (sam DMX), albo nie wysyła jakiegoś kompatybilnego protokołu, to potrzebny jest konwerter DMX-Ethernet, który taki protokół ma.

Masz jakąś konkretną konsoletę na myśli, pod ręką?

3

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

A 2port Node Pro nie ma takiego wejścia?

4

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

Wszystkie 2Port Node mogą chodzić jako konwertery DMX-Ethernet w trybie Art-Net albo MA-Net, a ostatnio nawet MA-Net2. Czy gniazdo XLR w 2Port Node jest wejściem czy wyjściem to można sobie ustawić, a potem włożyć przejściówkę w razie potrzeby...
Wyznania "używam 2Port Node onPC/onPC Pro" jak na razie nie było tongue

5

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

W wersji Pro są dwa gniazda XLR tak? czyli mogę sobie ustawić wyjście i wejście tak? a jak to jest z tym sidekick'em? jest sens dokupować go jeśli mamy wersję 2Port Node Pro?

6

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

KAŻDY 2Port Node ma dwa gniazda XLR i w KAŻDYM można ustawić co jest wyjściem a co wejściem... i na której przestrzeni DMX.
Przy 2Port Node onPC Pro mamy licencję na 1024 parametry, co oznacza że dla wykorzystania pełnego potencjału potrzebujemy dwóch niezależnych wyjść DMX. Zajmując obydwa gniazda w 2Port Node na wyjścia nie mamy już żadnego wolnego gniazda na wejście DMX.
Sidekick obchodzi ten brak gniazda dzięki odpowiedniemu programowi, który odbiera dane z sidekicka przez USB i generuje z nich transmisję Art-Net do odebrania przez grandMA onPC. Właśnie z onPC Pro jest szczególnie sensowne wyposażenie w sidekicka.

Pisałem już o tym wink
http://www.elwolight.com/forum/viewtopic.php?id=442

Przypominam (ponownie big_smile) że jest instrukcja do 2Port Node (ulepszona względem oryginału):
http://www.ltt.com.pl/index.php?option= … p;Itemid=1
Ponownie przypominam, jest też instrukcja do Sidekick (połączona z kilku mniejszych oryginalnych):
http://www.ltt.com.pl/index.php?option= … p;Itemid=1

7

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

dzieki wielkie za pomoc co do konsoli to na chwile obecna nie mam nic konkretnego na mysli zastanawiam sie tylko czy lepiej wybrac wing czy jakas konsole

8

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

a widziałem ostatnio jak ktoś sprzedawał to na allegro... jeśli działa to fajnie - podobne rzeczy ktoś na tym forum też produkuje big_smile

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

9

Odp: konsola DMX jako wing do gran ma on PC ??

Mam pytanie ... Chciałem podpiąć NSP do On PC - wiem ze zadziała... Do tego potrzebował bym wingi (usb) co i jak to konfigurować z tego co słyszałem to podpinasz pod usb, instalujesz soft do winga i wysyłasz po art net do winga sygnał. tak?