1

Temat: Dimery Agat PRC przyścienne, PXM PX 095

Generalnie dla tych co siedzą w teatrach, chodzi o to że: chciałem sobie założyć kompensatory mocy biernej (aby zejść z kosztów energii) i już byłem prawie pewien że to moc indukcyjna, i już szykowałem baterię kondensatorów, ale znawcy mówią że nie do końca i czekam na posiedzenie okrągłego stołu  big_smile
a teraz o tych dimerach, z Agatu dostałem jaki jest cos fi przy obciążeniach, można sobie pobrać, wychodzi na to że im mniejsze wysterowanie to cos fi rośnie przy 100% wysterowaniu jest bliski 1 i tak by się miało, wziąłem na tapetę dimery PXM i tam sytuacja jest odwrotna przy zerowym wysterowaniu jest prawie 1 a przy 100 spada diametralnie i teraz bądź tu mądry, zadałem pytanie, ale czekam na odpowiedź, a parę dni już minęło. Zadałem pytanie znajomym z SEP którzy coś wiedza o prądzie i wstrzymali mnie z bateriami kondensatorów bo delta coś tam i nie koniecznie indukcyjna,zależy jak dimery są zbudowane, falowniki, triaki itp staram się wydostać dane od producentów (agat to triaki)ale takie techniczne a nie to co na stronie wisi, to się podzielę info,chyba ze ktoś już to przeszedł i wie, to chętnie zaspokoję swoja wiedzę na ten temat a jest o co powalczyć, układ z dyrekcja i co miesiąc kupujesz sobie jakiś gadżet  big_smile  big_smile

Ostatnio edytowany przez rokigd (2010-12-03 20:46:28)

Post's attachments

cos fi dimery.rar 78.9 kb, 13 downloads since 2010-12-03 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Bogdan

HD

2

Odp: Dimery Agat PRC przyścienne, PXM PX 095

Miernika mocy nie da rady pożyczyć?

3

Odp: Dimery Agat PRC przyścienne, PXM PX 095

No właśnie - najprostszy sposób - zdobądź miernik cos(fi) zapnij w obwód dimmera i już wszystko jasne smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

4

Odp: Dimery Agat PRC przyścienne, PXM PX 095

Chcesz zejść z kosztów energii biernej indukcyjnej? Posiadasz taki licznik? Jeśli nie to ta moc nie jest w ogóle mierzona. Jeśli chodzi o moc bierną to wpływ tutaj ma sin(fi). Pamiętaj że jeżeli zastosujesz baterie kondensatorów nie osiągniesz 100% kompensacji, zresztą potrzebny jest cały układ załączania poszczególnych kondensatorów, aby nie przesadzić i przejść z mocy biernej indukcyjnej w pojemnościową lub doprowadzić do rezonansów co może spowodować groźne przepięcia lub przetężenia. Nie ma kondensatorów idealnych więc straty mocy czynnej będą występować na nich co będzie rejestrowane przez licznik energii czynnej.

5

Odp: Dimery Agat PRC przyścienne, PXM PX 095

Dawid napisał/a:

Chcesz zejść z kosztów energii biernej indukcyjnej?

Zauważ że właśnie nie wiadomo jaki rodzaj mocy biernej występuje.

6

Odp: Dimery Agat PRC przyścienne, PXM PX 095

Wszystko na to wskazuje że indukcyjna,dimery zachowują się jak falowniki, ale żeby nie było, postanowiłem wykonać pomiary sieci, łącznie z harmonicznymi w sieci itd, bo oświetlenie żarowe powoduję występowanie tego zjawiska, a to nie jest pożądane (podobno dimery powinny mieć filtry pozakładane na wyjściu, jutro będę mondrzejszy to mogę się podzielić wiedzą. Ponadto firma po wykonaniu takowych pomiarów i przedstawieniu, zaprojektuje, wykona i uruchomi odpowiednią baterię. Przy występowaniu harmonicznych potrzebna jest bateria dławikowa, niestety koszty są x2 od standardu, ale jak coś robić to robić dobrze i na długi okres a nie to że co chwila będzie serwisowana. Koszty i tak szybko się zwrócą a sieć będzie czystsza. Jak ktoś by chciał skorzystać to w marcu -kwietniu mogę się podzielić jak jest a jak było, mam nadzieję że stanie już w styczniu i zacznie działać i zarabiać na siebie.. Firma Olmex jedna chyba z lepszych jakby kto pytał.

Ostatnio edytowany przez rokigd (2010-12-06 18:34:29)

Bogdan

HD