Temat: Size efektu na suwaku

Mam pytanie czy da się ustawić tak parametr suwaka aby było możliwe za jego pomocą zmieniać SIZE efektu (głównie chodzi mi o efekty na glowy X i Y)? Idealnie by było gdyby jednen suwak byl odpowiedzialny za kilka wyzwolonych efektów, tak jak to jest z SPEED.

2

Odp: Size efektu na suwaku

Nie ma czegoś takiego jak Size Master

3

Odp: Size efektu na suwaku

Właśnie wiem, że nie ma czegoś takiego. Dla tego piszę na forum aby się dowiedzieć czy jest jakiś sposób aby to uzyskać. W SPARKU tak działa efekt pod suwakami nie steruje się prędkością tylko rozmiarem, no i myślałem, że może podobną rzecz można uzyskać w grandmie i to już mi rybka czy na 1 czy na 2.

4

Odp: Size efektu na suwaku

Assign effect suwak.

5

Odp: Size efektu na suwaku

Darknoise napisał/a:

Mam pytanie czy da się ustawić tak parametr suwaka aby było możliwe za jego pomocą zmieniać SIZE efektu (głównie chodzi mi o efekty na glowy X i Y)? Idealnie by było gdyby jednen suwak byl odpowiedzialny za kilka wyzwolonych efektów, tak jak to jest z SPEED.

Wciskasz "Assign", potem wybierasz efekt, potem klikasz na executorze na którym chcesz sterować efektem.
W przypadku sekwencji suwak w trybie Master steruje jasnością sekwencji, ale w efekcie steruje jego rozmiarem.
Proponuję rozszerzenie executora na podwójną szerokość, a drugi suwak używać wtedy do prędkości właśnie.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-09-26 08:53:47)

6

Odp: Size efektu na suwaku

Wielkie dzięki Panowie. Nigdzie nie mogłem tego znaleźć. A jeszcze jedno pytanko czy to działa zarówno na jedynce i dwójce?

7

Odp: Size efektu na suwaku

To co napisałem dotyczy jedynki i dwójki. Efekty w dwójce mogą występować na wiele sposobów, ale regulacja szybkości i amplitudy efektu przy odtwarzaniu efektu wprost na executorze, tak jak w jedynce, odbywa się identycznie.
Jeszcze sprawdzę jak to się ma w dwójce przy efektach z programmera i efektach użytych jako presetów.

8

Odp: Size efektu na suwaku

Wielkie dzięki Panowie, praca zrobiła się dużo łatwiejsza.

9

Odp: Size efektu na suwaku

A jak bym chciał wrzucić tarczki CMY na suwak to co mam poczynić?

10

Odp: Size efektu na suwaku

żeby mieć oddzielnie na trzech suwakach c m y  można tak by mixowac je dowolnie należy każdy kolor zapisać osobno  , dezaktywując inne
np : chcąc zapisać tylko parametr Cyan ustawiasz cyan na full  i trzymając store  wyskakuje Ci tabelka  wybierasz tam tylko Cyan i zapisujesz pod suwak , w suwak ustawisz na temp.   tak samo z M i Y  w ten sposób masz CMY na trzech suwakach , można to zrobić na kilka sposobów smile

11

Odp: Size efektu na suwaku

bart_krk napisał/a:

żeby mieć oddzielnie na trzech suwakach c m y  można tak by mixowac je dowolnie należy każdy kolor zapisać osobno  , dezaktywując inne
np : chcąc zapisać tylko parametr Cyan ustawiasz cyan na full  i trzymając store  wyskakuje Ci tabelka  wybierasz tam tylko Cyan i zapisujesz pod suwak , w suwak ustawisz na temp.   tak samo z M i Y  w ten sposób masz CMY na trzech suwakach , można to zrobić na kilka sposobów smile


Thank you