1

Temat: SPARK nowe urzadzenie

jak dodac nowa glowe do sparka ?? niestety tej glowy nie ma na compulite.com mozecie mi jakos pomoc ??

2

Odp: SPARK nowe urzadzenie

Przycisk Menu
Przycisk 19 + enter
przycisk F2 select device
przycisk F5 define device

3

Odp: SPARK nowe urzadzenie

http://multiscena.com/download/Compulit … _4D_PL.pdf

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: SPARK nowe urzadzenie

instrukcja ktora zostala napisana do sparka (po polsku) to jakiś dramat!!
podobnie jest z innymi stolami z rodzinki compu...

Jest 1 fajna sprawa w sparku...
Jesli masz zrobionego PLAYacta na jakieś urządzenia i trzafi ci sie ze bedziesz miał inne to mozna podmienić urządzenie leski uklad parametrów w tebieli jest taki sam lub podmienić parametry w urzadzeniu ... pozostaja wtedy tylko male poprawki

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: SPARK nowe urzadzenie

krzyzak napisał/a:

instrukcja ktora zostala napisana do sparka (po polsku) to jakiś dramat!!
podobnie jest z innymi stolami z rodzinki compu...

Jest 1 fajna sprawa w sparku...
Jesli masz zrobionego PLAYacta na jakieś urządzenia i trzafi ci sie ze bedziesz miał inne to mozna podmienić urządzenie leski uklad parametrów w tebieli jest taki sam lub podmienić parametry w urzadzeniu ... pozostaja wtedy tylko male poprawki

Witam

Ten post po polsku to też tragedia.

AB

6

Odp: SPARK nowe urzadzenie

widocznie nie znam sie na sparku i za malo jobow zrobilem  aby sie wypowiadac na tym forum


Tyklo ze moje spotkanie ze sparkiem zaczelo sie jak 4d to nie byl jeszcze w planach...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: SPARK nowe urzadzenie

no widzisz krzyzak...musisz sie chyba powaznie zastanowic nad soba big_smile nie powinnismy pisac tego typu postow...jezeli kolega abili sie z czyms nie zgadza to niech napisze swoje zdanie...po to jest forum...:)

8

Odp: SPARK nowe urzadzenie

Witam.
Pan Alibi - jak mniemam - miał na myśli język Polski, jakim posługują się użytkownicy forum.
Piszcie dalej o Sparku. Jesteśmy ciekawi waszych opinii.
Pozdrawiam.

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: SPARK nowe urzadzenie

Do Kr4wol: może nie znam się jakoś szczególnie świetnie na Sparku ale najpierw napisz o jaką głowę chodzi. Instrukcję do sprzętu zawsze przecież można znaleźć a w niej powinno być coś, co nazywa się np. "DMX protocol" (jak w instrukcjach Martina) i jest w formie tabelki. A tam są kanały, wartości  procentowe i liczbowe (zakresy), które wpisuje się do Sparka przyporządkowując je pod pokrętełka. Jeśli sie nie pomylisz, urządzenie masz gotowe smile A Spark jest całkiem fajnym urządzeniem - i ma sporo suwaków- to lubię smile

10

Odp: SPARK nowe urzadzenie

Panu Krzyżaku, nie unoś się, przecież jesteś znanym wymiataczem:)
Istotnie, instrukcja wymaga nie lada wysiłku i dobra rada doświadczonego kolegi cenną  jest. O co chodzi z tymi oznaczeniami atrybuty Mieszane/Stałe czy jakoś tak? Co tak naprawdę powinno się wpisać, żeby działało? Czytam tę instrukcję i tak na babski rozum nie mogę wymyślić.

11

Odp: SPARK nowe urzadzenie

O ile mi wiadomo kroki dyskretne dają konkretną wartość i używać ich można do wpisania np. kolorów z tarczy stałej lub gobo. Po wybraniu parametrów wskakują one od razu. Dzięki temu nie pokazuje się np. połowa gobo czy koloru smile
Inaczej jest z mieszanymi, które dają pewien zakres i np. można jeden kanał podzielić procentowo np. jak w Mac-ach na 4: shutter+strobo, reset, odpalanie żarówki, gaszenie żarówki- dzięki temu można wartości/parametry "przewijać" żeby płynnie wchodziły.
To chyba o to chodzi - ale oczywiście czekam na komentarze bardziej doświadczonych Sparkowców...

12

Odp: SPARK nowe urzadzenie

ada co za urządzenie chcesz zrobić to w poniedziałek zrobie...
A co do atrybutów to ja osobiscie nie używam ... tylko przy opcji żarówki..

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

13

Odp: SPARK nowe urzadzenie

AA ada skąd jesteś?
Bo ja w poniedzialek bede robił joba na sparku .. pozdrawiam

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

14

Odp: SPARK nowe urzadzenie

dzięki wielkie Pecora :> dałem sobie rade wpisałem urządzenie (niestety nie wiedziałem ze trzeba do tego klawiatury) :> a co do instrukcji to rzadko sie spotyka dobrze napisana tongue

15

Odp: SPARK nowe urzadzenie

Z Krakowa. W Elwo był naświetlacz ledowy Delta  i usiłowałam go wpisać. Niestety pojechał już w świat, mi zostało pytanie o parametry:)
Miłego joba i dzięki za życzliwość. Jak będę miała konkretny problem, to nie omieszkam zapytać. Pozdrawiam
Dziękuję Radziku,  zrozumiałam o co chodzi:)