Temat: Shape files

Z kąd wziąć nowe shape do pearl? , standardowe są trochę ograniczone

2

Odp: Shape files

jeśli chcesz nowe to trzeba je napisać i podmienić plik w konsoli sprawa jest dość prosta smile
jest tylko jedno ograniczenie konsola pozwala stosować tylko jeden wzór do shape ale za to można stworzyć kształt na róże atrybuty tzn wywołując dany jeden kształt kontrolujemy till/pan i np dimmer co daje dużo lepsze efekty niestety ograniczenie stosowanie jednego wzoru do danego kształtu troszkę ogranicza wyobraźnie smile

jeśli ktoś będzie zainteresowany tematem to chętnie pomogę stożyć nowe shape

Michał

3

Odp: Shape files

Witam

jako że sezon dobiega końca i mam trochę więcej wolnego czasu pozwolę sobie trochę rozwinąć sprawę shape w avolites pearl (w moim przypadku TIGER)

po otwarciu pliku sg.dat np. w notatniku zobaczymy coś takiego:

PATTERN "SIN"
   0   18   30   47   5a   6a   76   7d
  7f   7d   76   6a   5a   47   30   18
   0 ffe8 ffd0 ffb9 ffa6 ff96 ff8a ff83
ff80 ff83 ff8a ff96 ffa6 ffb9 ffd0 ffe8
PEND
.
.
.
.
.
.
.
.
.

SHAPE "Circle 1" "SIN"
5  40  64   0   0   1   0   0
6  40  64   0   0   1  90   0
SEND
.
.
.

część PATTERN to oczywiście wzór cześć ktora zaczyna sie od ff to ujemna cześć wykresu probując narysować taki wzór zaczynamy od 0 i rysując kolejne punkty otrzymamy idelna sinusoidę, czyli efekty wykorzystujące ten wzór bedą zmieniały sie płynnie od zera do max itd

jeśli chodzi o sam kształt to tworzymy go bardzo prosto koledzy z avo opisali to po krotce w samym pliki sg.dat


;SHAPE <"name">  <"pattern">
;<Channel, 1=Color wheel, 2=Cyan, 3=Yellow, 4=Magenta, 5=Pan>
;<6=Tilt, 7=Iris, 8=Dimmer>
;<Ampitude (0..255)>
;<rate, 512/(rate*16)=seconds>
;<ramp 0=Off 1=ON>
;<repeat-repeats pattern after repeat number of fixtures>
;<spread-how the instruments are spread across the pattern, 0=even spread>
;<phase-0..360, position where the pattern is picked up from>
;<offset-base position for the channel 0..255)>

niestety oni nie stworzyli SHAPE ktore rozciąga sie na różne atrybuty ale jest badzo proste bierzemy np kształt Circle 1 i dopisujemy linie z dimmerem co daje nam w rezultacie cos takiego

SHAPE "Circle 1" "SIN"
5  40  64   0   0   1   0   0
6  40  64   0   0   1  90   0
8  255   64   0   0  1   0   128
SEND 

w tym przykładzie widać jak podstawy matematyki pomagają w tworzeniu kształtów żeby uzyskać okrąg bierzemy TILL i PAN przesuwamy sinusoidę względem siebie o 90 stopni i uzyskujemy idealny okrąg smile
i to chyba tyle jeśli chodzi o dodawanie nowych kształtów

4

Odp: Shape files

kolego @vektorek nie zrozum mnie źle ale gdybym postawił w realizatorce  to co pokazałeś w linku to najprawdopodobniej była by to ostania sztuka jaka zrobiłem w życiu smile pomysł fajny i nawet enttec jest, ale gdyby to był jakiś case a nie plastykowa walizka i dodać do tego jakiś wing to myślę ze wtedy można było by tego użyć ale w takiej formie nie nadaję się to na jaka kolwiek poważniejsza sztukę
a jeśli chodzi o to co opisałem powyżej to jest to jedynie metoda dodawania nowych SHAPE konsola oferuje ponad 100 wbudowanych które można wywołać jednym przyciskiem

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez losmichal (2010-10-02 07:33:02)

5

Odp: Shape files

losmichal napisał/a:

kolego @vektorek nie zrozum mnie źle ale gdybym postawił w realizatorce  to co pokazałeś w linku to najprawdopodobniej była by to ostania sztuka jaka zrobiłem w życiu smile pomysł fajny i nawet enttec jest, ale gdyby to był jakiś case a nie plastykowa walizka i dodać do tego jakiś wing to myślę ze wtedy można było by tego użyć ale w takiej formie nie nadaję się to na jaka kolwiek poważniejsza sztukę
a jeśli chodzi o to co opisałem powyżej to jest to jedynie metoda dodawania nowych SHAPE konsola oferuje ponad 100 wbudowanych które można wywołać jednym przyciskiem

Pozdrawiam


Racja. Ale nie po to MA Lighting, Avolites, Compulite tworzą sterowniki by używać ich softów na laptopie z XX lat. Jak wiadomo nam tu zgromadzonym na forum ze awaryjność softów w Win jest o wiele wieksza niż w deskach wieć myslę ze to nie potrzebne by promować ten cudowny wynalazek na naszym forum skoro juz dawno te tematy były poruszone i rownie dobrze można do nich wrócić, a nie pisać o nich jako o nowosci na rynku. Polecam rosyjskie forum gdzie są nieco w tyle może tam się cudo sprzeda. Także bez obrazy ale ze sie zaprezentowałeś i jestem na nie wink

6

Odp: Shape files

z tego co widzę do kolega @vektorek porostu chce zareklamować swoje cudo którym nikt się nie chce na allegro zainteresować, osobiście uważam mi się ze jeśli ktoś to kupi to w cenie tego enttec-a bo to jedyny wartościowy element tego sprzętu
poza tym pisanie tego samego w różnych tematach tylko po to żeby się zareklamować to zaśmiecanie forum