Temat: Kto ma pomysł?

Ma ktoś może pomysł jak rotacje do gobo zapisać na suwaku, czy tak w ogóle się da? (najlepiej by było jakby na suwaku była prędkość rotacji)

2

Odp: Kto ma pomysł?

Jak rozumiem chcesz osiągnąć taki efekt że, pod executorem np 1. masz zapisany parametr rotacji ale tylko w zakresie od 0rpm do max RPM powiedzmy w lewą stronę?

kajmar888 - skoro dział MALighting to raczej GrandMA

Ostatnio edytowany przez kiju (2010-09-13 16:04:58)

3

Odp: Kto ma pomysł?

Generalnie jest kilka sposobów więc opisz dokładnie co chcesz uzyskać

4

Odp: Kto ma pomysł?

Ja to robiłem tak -  kilka cue, każdy cue z inna prędkością lub innym gobo.  Zmieniasz tylko parametr dolnych dwóch  buttonów na  >>> i <<<   a u góry robię na off . Nie używasz suwaka tylko buttony pod suwakiem i nad nim.

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-09-13 16:56:35)

5

Odp: Kto ma pomysł?

Chodzi o to żebym po dowolnie zapisanym już gobo np. na jakimś buttonie mógł odpalać i kontrolować prędkość rotacji suwakiem.

6

Odp: Kto ma pomysł?

vandj napisał/a:

Ja to robiłem tak -  kilka cue, każdy cue z inna prędkością lub innym gobo.  Zmieniasz tylko parametr dolnych dwóch  buttonów na  >>> i <<<   a u góry robię na off . Nie używasz suwaka tylko buttony pod suwakiem i nad nim.

Ja bym spróbował dwóch cue z różnymi prędkościami oraz suwak ustawił na x-fade.

7

Odp: Kto ma pomysł?

KacperP napisał/a:

Ja bym spróbował dwóch cue z różnymi prędkościami oraz suwak ustawił na x-fade.

No tak tez można tylko przy 2 cue!!!! - mamy płynną zmianę - chcemy zapisać  5 - 6  cue z prędkościami  jak dojedziemy na 100% - zmienia się cue na następne bez możliwości powrotu a szybko chciałem wrócić do poprzedniego
a tak pstryk w lewo pstryk w prawo na buttonach

8

Odp: Kto ma pomysł?

Ja myślałem o dwóch dość dalekich wartościach i unikanie "dociągnięcia" do końca, a jeśli już, to po prostu odwraca się kierunek regulacji jak zapętlimy tą sekwencję z dwiema cue.
Chociaż.... popróbowałbym jeszcze z XFA lub XFB. Może da się tak skonfigurować executor że dojazd do końca suwakiem nie przeskoczy do następnej cue a tylko do jej wartości, ale nie jestem pewien czy się tak da zrobić.
Nie sprawdzę teraz, mam za dużo pilnej roboty.

9

Odp: Kto ma pomysł?

Owszem motyw z dwoma cue jak najbardziej trafny, natomiast ja bym skonfigurował buttony jako go i go- mozna nawet zapisac kilka cue takich jak rotacja lewa i prawa i użyć funkcji LOAD. Co do niedojeżdżania do końca to jeżeli zależy nam tylko na tym żeby mieć temp rotacji pod heblem bez znaczenia w którą strone etc. to ustawiamy maksymalną wartość dla rotacji kierunkowej i zapisujemy jako cue, w ustawieniach zmieniamy opcje suwaka na TEMP i już.

10

Odp: Kto ma pomysł?

Dzięki Kiju o to mi chodziło smile