Temat: oświetlenie sceny

Cześć
niedługo będę zajmował sie oświetleniem małych imprez plenerowych, festynów itp
mam do dyspozycji 12 skanerów scantech 300 i około 12 parów, 2 stroby 1,5kw w jaki sposób najlepiej rozmieścić to na sceni.

2

Odp: oświetlenie sceny

Generalnie to Ty musisz sobie rozwiesić oprawy, żeby wiedzieć co będą Ci robić. Rozmieszczenie opraw zależy od koncepcji świecenia, więc to raczej ty musisz sobie przemyśleć co gdzie i po co.

3

Odp: oświetlenie sceny

generalnie jak na festynie beda jakies zespoły disco polo czy tam inne popierdułki, tylko nei wiem czy co do parów robic wszystkie zeby bylo kolorowo czy jakos inaczej symetrycznie

4

Odp: oświetlenie sceny

Generalnie z czegoś trzeba jeszcze zrobić fronty

5

Odp: oświetlenie sceny

słuchaj no ... metodą prób i błędów dojdziesz do tego co tobie najbardziej pasuje...świecenie to bardzo indywidualna sprawa. no ale możesz powiesić te skanery na tylnej kresce co by Ci kontry opędziły, może spróbuj kilka postawić na kejsach z tyłu lub po bokach sceny. próbuj stary.

6

Odp: oświetlenie sceny

czyli mozna zamontowac to tak ze z przedu 6 parów na bialo do oświetlenia artysty i na tył 6 ?

7

Odp: oświetlenie sceny

Z przodu to aż jest zalecane smile zależy jeszcze jaką będziesz miał scenębo mogą i dwa wystarczyć a reszta na tył

8

Odp: oświetlenie sceny

a co do ofiltrowania gdy sie korzysta z samych parówek to rozkladac kolory symetrycznie czy losowo?

9

Odp: oświetlenie sceny

Jeśli chodzi o fronty to bez filtra, no chyba że chcesz dać niebieski i miećna scenie Smerfy smile Natomiast jeśli chodzi o tylniąbelke to wedle uznania

10

Odp: oświetlenie sceny

a w przypadku skanerów to raczej rozmieszczac je tylko na tylnej belce, i na ziemi?

11

Odp: oświetlenie sceny

Powiem Ci tak:
osobiście nie wrzucałbym wszystkich skanerów na tylnią belkę, tylko pobawił się rozmieszczeniem ich w różnych miejscach sceny. Tak jak napisał kajmar888 próbuj wrzucić kilka sztuk na case. Jeśli cała konstrukcja bedzie z kraty powieś np. na słupach. Nie ograniczaj się do wieszania wszystkeigo w jednym miejscu. Daj się troche ponieść fantazji, niekiedy im dziwniej rozmiescisz urzadzenia tym fajniejsze wychodza efekty, jednak staraj się robić to symetrycznie względem osi sceny.

Jeśli poczekasz chwilę to wrzucę przykładowy plan rozmieszczenia tych skanerów w tkai sposób w jaki ja bym to zrobił.

12

Odp: oświetlenie sceny

bede wdzieczny, ale rozmieszczajac wszystko najestetyczniej bedzie to wygladalo kiedy bedzie rozmieszczone symetrycznie raczej?

13

Odp: oświetlenie sceny

OK wrzucam to co wyrzeźbiłem.
Tak jak napisałeś jeśli to ma być disco polo to staraj się atakować światłem z różnych stron. Kombinuj z ich rozmieszczeniem.
A jeśli nie wiesz nadal jak zaświecić to polecam obejrzeć na YouTube kilka filmików z takich koncertów disco polo np.
http://www.youtube.com/watch?v=WCpczDIW … ure=search
Tylko bardzo Cie proszę nie rób tak że przez cała piosenke w tle nawala strobo ;]

Post's attachments

3d.jpg
3d.jpg 120.88 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

14

Odp: oświetlenie sceny

mozna wiedziec w jakim programie tworzyles projekt

15

Odp: oświetlenie sceny

GrandMA 3D