1

Temat: Jazz

Jakie kolory powinny zapanować na imprezei Jazzowej??   big_smile

2

Odp: Jazz

Mysle że duża ilośc urządzeń typu Atomic 3000 była by odpowiednia big_smile

A tak na serio to wszystko zależy od nastroju i tempa muzyki jaką artyści grają. Generali kolorki to: Magenta, Niebieski, Czerwony, UV, no i jakieś aby je złamać czyli: Jansno Niebieski, Biały itp

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

3

Odp: Jazz

I koniecznie pomarańczowy. Ja często świece Jazz zestawem czerwony, pomarańcz, niebieski, biały i magenta.

4

Odp: Jazz

dramat ...  a co np. zielony i jego odcienie  to już nie ??  czy jakiś inny kolor ??  może ktoś jeszcze napisze ze podczas świecenia Jazz-u  można używać  takiego  a nie innego wzoru Goba .... Jedyne co można doradzić to zastosowanie większej ilości głów typu Wash  lub generalnie  głów z systemem CMY  by robić płynne , subtelne przejścia i to nie zawsze bo jazz też jest dynamiczny.. 
wiec generalnie jak przy każdym rodzaju muzyki wczuj  się w klimat , tempo , nastrój  , w jazzie można dużo wyciągać światłem solowek itp..
użycie tylko pewnych kolorów  moim zdaniem w tym przypadku jest błędne.....

5

Odp: Jazz

Robię festiwal jazzowy od kilku lat , z reguły muzycy mówią proszę wszystko na biało bo nut nie widzę

6

Odp: Jazz

Oczywiście , co do urządzeń to polecam większą liczbę washy, ale także klasyczne profile na muzyków. Co do zielonego, to nie jestem jego zwolennikiem, a w szczególności jego zimnych odcieni. Każdy świeci jak lubi i czuje. Wiadomo że jazz jest różny, ostatnio na Wiośnie Jazzowej w Zakopanym świeciłem Śmietanę i Karolaka i jak zaczęli "przekomarzać" się na instrumenty to wszystkie ruchy które miałem napisane były wolne. Polecam na Jazz też dobrej klasy urządzenia ledowe na których można osiągnąć bardzo szerokie spektrum barw.

7

Odp: Jazz

Nie nie, zielony - broń Boże!

Każdy świeci jak lubi i czuje.

Dokładnie! No chyba, że gwiazda ma jakieś szczególne upodobania.

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-07-20 22:49:56)

Post's attachments

jazz.GIF
jazz.GIF 39.73 kb, 13 downloads since 2010-07-21 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

8

Odp: Jazz

LuckyDj napisał/a:

Nie nie, zielony - broń Boże!

"noc jazzu w Krakowie...." fajny zielony tongue

9

Odp: Jazz

zielony jest ok smile zielony z niebieskim tez jest ok smile  nawet sraczkowaty zaświecony w odpowiednim momencie też będzie ok!!!!!   smile choć definicja tego ostatniego koloru może być trudna smile smile

10

Odp: Jazz

Ja osobiście zrobiłem kilka festiwali jazzowych i za każdym razme każdy zespół mówił: "białe światła lub ciepłe światło czyt. np. pomarańcz" Oczywiście można to wziąść pod uwagę jednak gdy występuje 10 zespołów każdego dnia przez tydzień to wtedy praca świtlika ograniczałaby się do przyjścia rano odpalenia wszystkiego i powrocie wieczorem na miejsce koncertu w celu wyłączenia wszystkiego. Osobiście na koncercie jazzowym wole mieć przewagę światła żarowego niż inteligentnego. Ruchome głowy używam tylko jako dopełnienie a nie jako światła wiodącego. Jeśli chodzi o washe, zgadzam sięz poprzednikami, kilka sztuk jak najbardzije nei zaszkodzi a nawet bardzo się przyda. Spotów praktycznie w 90% przypadków używam tylko do wyświetlania gobo i to wszystko. Reszte świece z washy i PARrów. Jeśli chodzi o PARy bardzo często wieszam je mogło by się zdawać w bardzo dziwnych konfiguracja i różnorakich miejscach. Na początku wygląda to trochę dziwacznie ale możecie mi zaufać że nawet przy małej ilości sprzętu można osiągnąć fajne rzeczy. Świecenie dla mnie podczas koncertu jazzowego jest pretekstem to przełamywania różnego rodzaju stereotypów jeśli chodzi o konfigurację sprzętową.

A jeśli chodzi o ledy to tylko i wyłącznie z CTO smile