31

Odp: par 64 LED

rozumiem że to nie jest wypas, ale chodzi też o cenę PARa

nie bardzo stać mnie na pary po 1500 zł za sztukę

wiem że są o niebo lepsze, ale jak to mówią "wyżej dupy nie podskoczysz" i tyle sad

czy na tą cena (ok 400 zł) te pary nadają się do czegoś czy lepiej mijać szerokim łukiem?
może ktoś zaproponuje ledy w podobnej cenie  o dobrych (jak za tą cenę) możliwościach

32

Odp: par 64 LED

adammus napisał/a:

Ja polecam American Dj Led Par 64 Pro - z wszystkich testowanych zdecydowanie najlepsze W cenach do 400zł/szt.

Odp: par 64 LED

Z żółtym kolorem zawsze będziesz miał problem w tanich ledach i już, tego nie przeskoczysz. Ja mam w jednej firmie Flash, w drugiej Eurolite i jestem zadowolony. Świecę nimi dekorację, ściany, tło itp. na większości imprez i dają radę, za tą cenę nie ma nic lepszego. A czy to będzie Eurolite, Flash czy American DJ to już nie ważne i tak robi je pewnie jedna fabryka.
Tylko nie kupuj z takimi malutkimi diodami (Xeos ma takie chyba). One rzeczywiście odstają od reszty.

34

Odp: par 64 LED

artmajster napisał/a:

rozumiem że to nie jest wypas, ale chodzi też o cenę PARa

Rozumiem że cena, ale nie o tym pisałem.
Przy podobnej mocy urządzenia LED powinny być o wiele mniejsze i lżejsze. Są takie, też chińskie i w podobnych cenach. Jak instalacja stała to może nie ma to dużego znaczenia, ale jeśli będziesz to woził, to nawozisz się i nadźwigasz "bezrobotnego" balastu.
Taki rozmiar i wagę to mógłbym zrozumieć jeśli to byłby jakiś prototyp do jakiejś pracy dyplomowej.

35

Odp: par 64 LED

KacperP napisał/a:

jeśli będziesz to woził, to nawozisz się i nadźwigasz "bezrobotnego" balastu.

rozumiem, szczerze powiem że na ciężar nie zwróciłem uwagi smile
dzięki za pomocne uwagi

pozdrawiam

36

Odp: par 64 LED

Jeżeli są sygnalizacyjne diody LED to jakie są jeszcze inne? I jak je odróżnić od siebie?

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2009-11-28 13:31:42)

37

Odp: par 64 LED

Nie wiem czy sygnalizacyjne to dobre określenie, ale najpierw były zwykłe LED, potem LED o podwyższonej jasności, LED Ultra i Super jasne (z przezroczystą soczewką), LED Super Flux, Power LED 1W, Power LED 3W
Teraz produkują nawet Super Flux 4 chips (4 struktury na jednym podłożu), czy diody o mocach 10 - 15W

W takich urządzeniach najczęściej stosowane są LED Ultra i Super jasne o średnicach od 3mm do 10mm. W droższych konstrukcjach Power LED 1W i 3W.
To, że jedno urządzenie świeci jaśniej od innego, to kwestia jakości samych LED. Nawet identyczne diody różnych firm mają duże różnice w jasności.

Wyobraźcie sobie, że diody LED np w zapalniczkach, to po prostu odpad produkcyjny.
Diody, które nie spełniły parametrów jakościowych, choć niby świecą i to nawet mocno.
Ciekaw jestem ile takich zwykłych LED (z odpadów) zastosowano np w chińskich PAR (tych najtańszych)

Swoją drogą miał ktoś do czynienia z PAR 64 LED 18x3W Chodzi o te Tri LED system w cenie 1200 - 1500zł ??
Np takie
http://www.prosklep.com/product/index/i … B,_alu.htm

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-01-19 18:53:19)

38

Odp: par 64 LED

Świeciłem tym uważam ze są  spoko - to świeci gdzieś tak jak 500 W PAR i kąt 25 stopni - jest naprawdę mocne światło , Wady to jak we wszystkich LED ach brak białego koloru i poziom świecenia od zera jest problemem gdy chcesz z blackautu zacząć i miękko wejść  -zawsze wskoczy skokowo na jakiś poziom 15-20 % potem już płynnie regulujesz to samo przy zejściu do zera gaśnie z pewnego niskiego poziomu powiedzmy 10 -15 % nagle do zera.

39

Odp: par 64 LED

nomaag napisał/a:

Świeciłem tym uważam ze są  spoko - to świeci gdzieś tak jak 500 W PAR i kąt 25 stopni - jest naprawdę mocne światło

W to że 18x3W z LEDów zaświecą siłą halogenu 500W nie uwierzę. Naprawdę znam zakres parametrów najważniejszych LEDów w branży. Nie kupuję takiego porównania. Porównywałeś bezpośrednio obok siebie? Pamiętaj że wzrok sam się reguluje i adaptuje, a poza tym widzi logarytmicznie.

nomaag napisał/a:

Wady to jak we wszystkich LED ach brak białego koloru i poziom świecenia od zera jest problemem gdy chcesz z blackautu zacząć i miękko wejść  -zawsze wskoczy skokowo na jakiś poziom 15-20 % potem już płynnie regulujesz to samo przy zejściu do zera gaśnie z pewnego niskiego poziomu powiedzmy 10 -15 % nagle do zera.

Jeśli to urządzenie ma kłopoty z bielą mimo zintegrowanych LED typu tricolor, to jest zaskakująco kiepsko.
Bez przesady z tymi "jak we wszystkich LED ach", bo to po prostu nieprawda. To kwestia solidności projektu i wykonania.
Naprawdę są urządzenia LED, które nie mają problemu ani z regulacją ani z bielą lub też równomiernością barwy w plamie i wiązce.
Oczywiście są to wyższe ceny, ale i wyższa moc, skuteczność, jakość wykonania itd, ale jednak można to było zrobić i udaje się to nawet z użyciem oddzielnych RGB.

40

Odp: par 64 LED

Mam pytanie do Panów z Elwo...
Zamówiliśmy u Was (tzn dyrekcja podjęła taką decyzję) Par 64 LED 24x1W, czy mogę prosić o jakiś pdf do nich?
Bo w katalogu nie ma żadnej wzmianki o nich (może są zbyt tanie), a chciałbym wiedzieć co dostanę smile

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-05-12 18:37:52)

41

Odp: par 64 LED

Jeśli jeszcze nie dostałeś- zadzwoń do Elwo.

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

42

Odp: par 64 LED

Nie dostałem lamp, bo nie było wszystkich na stanie (podobno jutro będą wysłane), a pdf'a nie dostałem, bo... nie wiem. Może rzadko ktoś z elwo tu zagląda wink

43

Odp: par 64 LED

witam, dyskusja tutaj trwała zawzięcie, jednak chciałbym Was spytać o opinie na temat: "Flash PAR 64 LED 100W"

http://www.fabrykadzwieku.pl/images/PAR64LED100W.jpg

Ostatnio edytowany przez Mikey (2011-02-09 20:42:54)

44

Odp: par 64 LED

To jaki Led PAR 64 RGB polecacie za kwote w granicach 1500-2000zł brutto? Który waszym zdaniej jest najlepszy w tej chwili na rynku?

45

Odp: par 64 LED

czy ktoś widział w akcji tego leda?
http://flash-butrym.pl/index.php?route= … duct_id=85

http://flash-butrym.pl/image/cache/data/F7000750-d-250x250.jpg