Temat: trzymanie parametrów

Witam

mam taki problemik z vectorem ( soft 3.17 R05). Mam zbudowane show z głowicami z parametrem look ahead mask i w setupie jest ustawiony parametr maintain last value. Po włączeniu stołu i sprawdzaniu cue głowice home'ują się. jak zrobię restart to wszystko wraca do normy czyli pamiętają pozycje.
kompletnie nie wiem o co chodzi

2

Odp: trzymanie parametrów

Funkcja "Look Ahead" i opcja "Maintain Last Value" nie mają nic do siebie.
"Maintain Last Value" sprawia, że parametry urządzeń (te nie będące dimmerami) po uwolnieniu spod kontroli edytora/playbacku nie wracają same do domyślnych wartości, ale utrzymują się do kolejnej zmiany.
"Look Ahead" to dodatkowa funkcja samego odtwarzania.

Przypominam że ustawienia w "Settings" nie są stałe i są wczytywane i zapisywane razem ze spektaklem, a przy tworzeniu nowego ("New Show") wczytywane są domyślne ustawienia (które też można zmienić).

adamosz napisał/a:

Po włączeniu stołu i sprawdzaniu cue głowice home'ują się.

Znaczy się po włączeniu konsolety, wczytaniu show i odtwarzaniu go?

adamosz napisał/a:

jak zrobię restart to wszystko wraca do normy czyli pamiętają pozycje.

Restart, czyli co dokładnie?
Samo włączenie konsolety, czy jeszcze wczytywanie czegoś?

3

Odp: trzymanie parametrów

restart czyli włączenie konsoli od nowa guzikiem z przodu konsoli ( soft reset nic nie dawał).

     

Znaczy się po włączeniu konsolety, wczytaniu show i odtwarzaniu go?

tak. natomiast po restarcie robie dokładnie takie same operacje i jest już ok

     

"Maintain Last Value" sprawia, że parametry urządzeń (te nie będące dimmerami) po uwolnieniu spod kontroli edytora/       playbacku nie wracają same do domyślnych wartości, ale utrzymują się do kolejnej zmiany.

dokładnie to jest mi potrzebne

4

Odp: trzymanie parametrów

Popytałem się i nigdy takiego problemu nie trafiliśmy.
Jaki to dokładnie Vector? On z tym softem był oryginalnie czy był po update? Jeśli update to kto go zrobił?

Kiedy "źle" się zachowuje po pierwszym uruchomieniu to proponuję zajrzeć do setupu, czy może jednak się nie zachowały niewłaściwe ustawienia.

adamosz napisał/a:

"Maintain Last Value" sprawia, że parametry urządzeń (te nie będące dimmerami) po uwolnieniu spod kontroli edytora/       playbacku nie wracają same do domyślnych wartości, ale utrzymują się do kolejnej zmiany.

dokładnie to jest mi potrzebne

Zapomniałem dopisać że te pasywne, utrzymane wartości nie przetrwają wyłączenia konsolety, ani nie są zapisywane w show.

5

Odp: trzymanie parametrów

green po update przez Emila. zresztą On widział to w realu i wtedy do niczego nie doszliśmy.  zresztą akurat ten egzemplarz ma cały czas jakieś przeżycia

6

Odp: trzymanie parametrów

właśnie jestem na 2 akcie sztuki. w pierwszym akcie po restarcie  głowy trzymały parametry a na drugim już nie . jedyne co zrobiłem to na czas przerwy wszystkie z'home'owałem. w setupie oczywiście jest zaznaczone "Maintain Last Value"

7

Odp: trzymanie parametrów

Jeśli opierasz sztukę na funkcji "Maintain Last Value" zamiast na playbackach tylko i wyłącznie, to niestety sam prosisz się o kłopoty.
Ta funkcja jest jako wspomaganie programowania w trybie Compulite (bez trackingu). Wtedy stosuje się zazwyczaj metodę zapisywania wszystkich parametrów wszystkich aktywnych urządzeń. To trochę działa bardzo wygodne, ale bardzo tymczasowe notatki, jak pisanie na piasku. To nigdy nie miało być, nie było i nie będzie czymś służącym do grania sztuki.

W jaki sposób właściwie przechodzisz między aktami??

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-04-19 18:56:45)

8

Odp: trzymanie parametrów

co rozumiesz przez

na playbackach tylko i wyłącznie

moje show wygląda tak - mam np. 50 cue. w cue 4 spot 1 jest zapalony na 30% z jakąś wartością pan i tilt. w cue 5 schodzi do zera dimer a pan tilt zostają bez zmiany. następnie tego spota używam w 10 cue z innymi parametrami pan tilt. funkcja look ahead sprawia że w 9 cue głowica ustawia się do zadanych parametrów.
teraz dzieje się coś takiego - ponieważ w cue 6 do 8 nie używałem spota 1 więc nie został zapisany w tych cue i się home'uje

9

Odp: trzymanie parametrów

Rozumiem to, żeby te pozycje które chcesz utrzymać również zaprogramować/dopisać także w cue od 6 do 8.
A może Tobie przydałoby się programować w trybie tracking? Playback by trzymał/śledził te parametry przez kolejne cue aż do następnej zmiany.

10

Odp: trzymanie parametrów

nową sztukę będę robił w trybie tacking ale ta już jest i działała w porządku dopiero po zmianie softu zaczęło wariować